След като не призна вина: Слави Желязков получи 9 години затвор за шеф на банда за дрога в Бургаско
Още седмина са осъдени, шест от тях - окончателно, след споразумения с прокуратурата
Наказание от 9 години „лишаване от свобода“ при първоначален строг режим наложи Специализираният наказателен съд на ръководителя на организирана престъпна група за държане и разпространение на наркотици С.Ж., действала на територията на курорта Слънчев бряг, гр. Бургас и Бургаска област, информира Специализираната прокуратурата.
Петгодишно ефективно наказание и 7000 лв. глоба получил участникът в групата Д.Д.
Справка на „Флагман“ показва, че тази седмица в Спецсъда имаше насрочено заседание по делото срещу Слави Желязков и Данчо Данев, за които вероятно и става въпрос.
През януари и март 2021 г. останалите шестима участници в групата признаха вината си и постигнаха споразумения с прокуратурата за решаване на делото. След одобрение на Специализирания наказателен съд петима от тях получиха ефективни наказания, а един – 3 години „лишаване от свобода“ с петгодишен изпитателен срок и пробационна мярка „задължителни периодични срещи с пробационен служител“ за срок от 3 години, информират от прокуратурата.
Разследването установи, че от февруари 2018 г. до неутрализирането на групата на 27 ноември 2018 г. участниците в престъпното сдружение са държали и разпространявали различни видове наркотици по Южното Черноморие. При задържането им у тях са намерени и иззети канабис, кокаин и метамфетамини, както и други преки доказателства за престъпната им дейност.
Част от членовете на групата са осъждани за разпространение на наркотични вещества. Сред тях има членове на фенклуба на ПФК „Левски“ в Бургас.
Присъдата на Специализирания наказателен съд не е окончателна и може да бъде обжалвана и протестирана пред Апелативния специализиран наказателен съд, се казва още в информацията.
Припомняме, че в края на ноември 2018 г. бяха задържани Слави Желязков, Румен Темелков, Томи Атанасов, Христо Янев, Петър Ганев, Данчо Данев и Димитър Дойчинов. За тях тогава Спецпрокуратурата поиска мярка за неотклонение "задържане под стража". Имаше и осми обвиняем - Жеко Иванов, но той бе пуснат с "парична гаранция".
Ламин Ямал изпревари Кристиано Роналдо в класация на испанска земя
Проблеми за Килиан Мбапе
Как да премахнем петна от кафе по чашите
Три зодии са най-големите късметлии на месец май
Зодиите, които ще получат важна вест скоро
Ламин Ямал изпревари Кристиано Роналдо в класация на испанска земя
26/04/2026, Неделя 21:21
0
Домашна шкембе чорба по класическа рецепта
Трик с лимон и сода, който освежава хладилника за минути
Бърза супа топчета
Зодиите, които винаги казват истината
26/04/2026, Неделя 20:00
0
Трик за премахване на мазни петна от дрехи
Везенков с голямо признание на Стария континент
Емил Дечев: И Ваня Стефанова трябва да подаде оставка като и.ф. главен прокурор
Българка стана на 100 години, кмет й отиде на гости
