Болниците в Бургаско са на ръба, ковид отне живота на още 10 пациенти
Над 90 % от капацитета на здравните заведения е зает, 328 са новозаразените за последното денонощие
Болниците в Бургаско са на ръба, след като към 00:00 часа на 7 април са заети 587 ковид легла или близо 90 % от капацитета им, показва ежедневният бюлетин на Регионалната здравна инспекция.
За последното денонощие, са регистрирани 328 случая на новозаразени. От тях хоспитализирани са 15 души.
Най-много болни има в Бургас – 204, следван от Карнобат – 23, Айтос и Поморие – по 20, Несебър -14, Созопол – 12.
Сред новите случаи на заразени има 3 лекари, 2 учители и 3-ма ученици.
Лошата новина е, че са починали още 10 пациенти, с което броят на жертвите на пандемията вече е 759 души.
Добрата новина е, че ваксинацията се е засилила. Вчера са имунизирани общо 554 души. От тях 321 са с „Пфайзер“, 211 с „Астра Зенека“ и 22 с „Модерна“. Общият брой на ваксинирани в Бургас вече е 28 438 души.
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
3
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои

За празните приказки за "на ръба", целящи да държат простолюдието в постоянен страх: всеки проектант на болници, който не е малоумен, ги проектира винаги да са "на ръба", според брой население и нужди. Никой няма да построи болница с 1000 легла в Горно Нанадолнище да стои 98% празна, да речем. " Другият момент е, че в цял свят болниците са празни и се лъже че са пълни. Нямам първа ръка информация какво е точно тук положението, но тъй като сериалът го дават навсякъде, не вярвам да е по-различно. За тук знам, че линейките се разкарват празни из града надувайки сирените да плашат гаргите.
Въпреки че сценарият е един и същ в цял свят, има и някои разлики в различните държави, дължащи се на по-специфичните особености в тях. Докато в САЩ, да речем, огромните суми за участие в измамата се дават на болниците и персонала им, тук се подкупват с дребни суми близките на починалите за да се съгласят да се напише заветната "диагноза" в смъртния акт.
Производството на болни и поддържането им в статут постоянно болни", т.е. индустрията наречена "здравеопазване" винаги е била бизнес, а сега този процес е доведен до чудовищни висини!
Миналата година пропуснахме кърлежите. Време е да се прехвърлим на Лаймската болест, като леко асистираме с темата за бездомните кучета и котки.
Никой със сериозно заболяване не е тръгнал да се лекува в бургаска болница...Всички бягат към София, Ст.Загора, Варна , но не и в Бургас !
Ей лош странджанско-ямболски материал ей!
Най-тъпанарския град станахме!