×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Болниците в Бургаско са на ръба, ковид отне живота на още 10 пациенти


Болниците в Бургаско са на ръба, ковид отне живота на още 10 пациенти
Следващите няколко седмици ще са изключително тежки за медиците от Бургас, тъй като натискът върху здравната система не намалява, дори напротив - увеличава се
07 Април 2021, Сряда, 11:52 ч.
Автор: Флагман, снимка: Флагман

Над 90 % от капацитета на здравните заведения е зает, 328 са новозаразените за последното денонощие

 

Болниците в Бургаско са на ръба, след като към 00:00 часа на 7 април са заети 587 ковид легла или близо 90 % от капацитета им, показва ежедневният бюлетин на Регионалната здравна инспекция.

За последното денонощие, са регистрирани 328 случая на новозаразени. От тях хоспитализирани са 15 души.

Най-много болни има в Бургас – 204, следван от Карнобат – 23, Айтос и Поморие – по 20, Несебър -14, Созопол – 12.

Сред новите случаи на заразени има 3 лекари, 2 учители и 3-ма ученици.

Лошата новина е, че са починали още 10 пациенти, с което броят на жертвите на пандемията вече е 759 души.

Добрата новина е, че ваксинацията се е засилила. Вчера са имунизирани общо 554 души. От тях 321 са с „Пфайзер“, 211 с „Астра Зенека“ и 22 с „Модерна“. Общият брой на ваксинирани в Бургас вече е 28 438 души.

 


В категории: COVID-19


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
13
Коментара
Флагман.БГ Кои са най-трудните за разбиране зодии Кои са най-трудните за разбиране зодии 24/06/2026, Сряда 21:30 1
Флагман.БГ Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн 24/06/2026, Сряда 17:20 1
13
Коментара по темата
13.
Бург
07.04.2021 14:17:47
0
5
А ха ха ха. Флагман, нали вчера бодро съобщихте, че платото е преминато, случаите намаляват, болниците вече не са на ръба. Какво се промени за едно денонощие? С конкурс за най-голям некадърник ли си избирате драскачите, защото журналисти определено не са?
12.
Сериалът "Ковидиада"
07.04.2021 14:09:29
4
5
Въпреки надеждите, както можеше и да се очаква, почивката между сезоните на сериала "Ковидиада" се оказа съвсем кратка.

За празните приказки за "на ръба", целящи да държат простолюдието в постоянен страх:  всеки проектант на болници, който не е малоумен, ги проектира винаги да са "на ръба", според брой население и нужди. Никой няма да построи болница с 1000 легла в Горно Нанадолнище да стои 98% празна, да речем. " Другият момент е, че в цял свят болниците са празни и се лъже че са пълни. Нямам първа ръка информация какво е точно тук положението, но тъй като сериалът го дават навсякъде, не вярвам да е по-различно. За тук знам, че линейките се разкарват празни из града надувайки сирените да плашат гаргите.

Въпреки че сценарият е един и същ в цял свят, има и някои разлики в различните държави, дължащи се на по-специфичните особености в тях. Докато в САЩ, да речем, огромните суми за участие в измамата се дават на болниците и персонала им, тук се подкупват с дребни суми близките на починалите за да се съгласят да се напише заветната "диагноза" в смъртния акт.

Производството на болни и поддържането им в статут постоянно болни", т.е. индустрията наречена "здравеопазване" винаги е била бизнес, а сега този процес е доведен до чудовищни висини!
11.
Трол
07.04.2021 13:52:45
0
1
Нали намаляваха? Или просто се чудите с какво да си запълните сайтчето?
10.
До 8
07.04.2021 13:47:30
5
0
НеШАСТНИК И ЛУзър! Жалък си! ЧОВЕКЪТ С КОМПЛЕКСИ, ПРИ ЛИПСА НА ИНТЕЛЕКТ ИЗПОЛЗВА ВЕРБАЛНА АГРЕСИЯ! БЪДИ ЗДРАВ, ПРИБЕРИ СЕ, УВАЖИ ГРОЗНАТА СИ ЖЕНИЧКА, ПИЙНИ ШЛЬОКОВИЦА И СИ МИСЛИ ЧЕ СИ ЩАСТЛИВ! ХАЙДВШЕ, СЪС ЗДРАВЕ!
9.
Pen4o Kubadinski
07.04.2021 13:15:21
3
7
Сериалът "Ковидиада" вече не е интересен.
Миналата година пропуснахме кърлежите. Време е да се прехвърлим на Лаймската болест, като леко асистираме с темата за бездомните кучета и котки.
8.
до 4
07.04.2021 12:48:15
6
9
А ТИ СИ АБСОЛЮТЕН СТРАХЛИВЕЦ! ПОСРАН И БЕЗ ДА СТИГА ДО БОЛНИЦА!
7.
до 6
07.04.2021 12:44:27
2
6
Ха дано, чул те Господ!!!!
6.
До аз
07.04.2021 12:35:33
9
3
Не бой се! Скоро твоят учиндолски експерт ще отвори всичко! Ще си имаш кръчми, чалготеки, яко бира и цаца на плажа! Времето дава отговор на всички въпроси! Споко батка, идва твоето време!
5.
Как на ръба
07.04.2021 12:32:47
3
16
че те, болниците в Бургас винаги са си били на ръба !
Никой със сериозно заболяване не е тръгнал да се лекува в бургаска болница...Всички бягат към София, Ст.Загора, Варна , но не и в Бургас !
4.
До 3, от той!
07.04.2021 12:32:34
9
29
ТИ СИ АБСОЛЮТЕН НЕЩАСТНИК! МОЙ БЛИЗЪК СИ ОТИДЕ НЕНАВЪРШИЛ 60, ЖЕНА МИ Е ЛЕКАР И БЕШЕ НА РЪБА ЗА ЛЕТАЛЕН ИЗХОД ДА ОБСЛУЖВА ТАКИВА КАТО ТЕБ, КОИТО НЕ ВЯРВАТ ОБАЧЕ ВЛЯЗАТ ЛИ В БОЛНИЦАТА ПЪЛНЯТ ГАЩИТЕ ОТ СТРАХ, Аз го пребиледувах!!!! Млъквай и поне прояви уважение към хората, които рискуват живота си за пациенти без значение какви са!!!!!!!
3.
аз
07.04.2021 12:19:16
21
12
Какво толкова, нали ще им вдигат паметник на докторята. За заслуги по подкрепа на голямата измама ковид. За приноса към медицинския фашизъм и компромисите със съвестта.
2.
Ахмед Методиев Пеевски
07.04.2021 12:09:24
9
20
Почетния председател и академик доктор генерал Борисов планираха пика на пандемията да е точно по време на изборите, за да елиминират електората на БСП и успяха де, но сметките им излязоха леко криви, а цената в загубени животи няма да е никак ниска.
1.
Дякон Игнатий
07.04.2021 12:05:07
13
25
Яко мрат коронясаните боргашки главочи, ама не - нямало ковид. Лъжели докторите. Пациентите умирали от инфаркти и инсулти, ама пишели ковид!
Ей лош странджанско-ямболски материал ей!
Най-тъпанарския град станахме!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Съдът глоби шефката на НДК няколко часа след поредно разкритие на Флагман.БГ Съдът глоби шефката на НДК няколко часа след поредно разкритие на Флагман.БГ За луксозна екскурзия в Кан разбрахме едва днес преди обед от командировъчното ѝ Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток Планът е подготвян с месеци и обхваща стотици плавателни съдове в Залива Жанет от Айтос спечели престижно национално отличие Жанет от Айтос спечели престижно национално отличие Деветокласничката Жанет Стефанова от СУ „Христо Ботев“ в Айтос бе отличена от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ Пожарникари катерят фасадата на стара сграда в центъра на Бургас Пожарникари катерят фасадата на стара сграда в центъра на Бургас Огнеборците са влезли в жилище на втория етаж със специализирана техника Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма "Forty Love" проследява млад тенисист, изправен пред съперничество и привличане 10-годишно дете се удави в басейна на луксозен хотел в Ахелой 10-годишно дете се удави в басейна на луксозен хотел в Ахелой Ще се изяснява къде са били родителите му и дали е имало спасител СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“ СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“ Столичният общински съвет ще разгледа утре доклада на кмета Васил Терзиев и ръководството на СОС в памет на емблематичния писател, сценарист и общественик Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот Инфлуенсърката сподели плановете си за бъдещето и коментира слуховете за годеж с Димитър Рачков Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг Вторият заем ще е в размер на 2,2 млрд. евро, а липсващите още 5 милиарда ще се компенсират частично с повишен максимален осигурителен доход, по-високи винетки и ТОЛ такси Вдигането на данък „сгради“ е неизбежно, въпросът е кого ще намразят хората като инициатор Вдигането на данък „сгради“ е неизбежно, въпросът е кого ще намразят хората като инициатор От гледна точка на публичните финанси аргументът за актуализацията изглежда логичен, но за гражданите... не точно
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба Шофьорът се насочвал към митническия пункт Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Канцлерът Фридрих Мерц обяви бързото и цялостно прилагане на мащабен пакет от 33 реформи, изготвени от специална експертна комисия Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Много от тях са били ранени, болни или изоставени от собствениците си 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега Трагичните инциденти са регистрирани в неохраняеми водни басейни, където гражданите са търсили прохлада Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори