114 тотомилионери за 30 години
От април 1991-ва до март 2021-ва, това са точно три десетилетия, или по около четирима средно на година
Само за 96 часа на 7 и 11 февруари тази година още двама българи влязоха в групата на онези, за които мечтата за тотомилион не е само мечта. Първо играч от Пловдив спечели над 8 милиона от играта „6 от 49“, а после и софиянец удари 2 110 714 лв.
Разбира се, такъв двоен удар и над 10 милиона в джакпоти, изплатени за толкова кратък отрязък от време, си е нещо историческо. Но вече 30 години продължава тотомилионният блян у нас, след като историята на най-традиционната игра на тотализатора тотално се измени в края на 80-те и особено през 1990-а.
Общо 114 са тотомилионерите - тези, които са печелили наведнъж с шестицата сума в седем цифри. От април 1991-ва до март 2021-ва, това са точно три десетилетия, или по около четирима средно на година.
Безработицата у нас - 1.7% в София, в Бургас около 2,3%
Река Янтра излезе от коритото си край Бяла
3 зодии започват да привличат пари и нови възможности
Радев: Считаме просветата, културата и писмеността за висша ценност
Спад в цените на някои от основните храни тази седмица
Ормузкият проток в епицентъра: Тръмп обяви, че споразумението с Иран е „до голяма степен договорено“
Дони и Нети празнуват сребърна сватба, показаха уникални кадри
Трагедия на празника: Момиче е намерено мъртво в Благоевград
В Русе издигнаха паметен знак на Стоян Михайловски в навечерието на 24 май
Чайка нацвъка Чарлз в Северна Ирландия
След пороите: Издирват 55-годишен мъж в Севлиево
С какво да се подслаждаме кафето - трима диетолози са категорични в отговора си
