×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Скандал! Ревизоро обвини Мая Манолова, че изгорила инвестиция за 1 млрд. лева


Скандал! Ревизоро обвини Мая Манолова, че изгорила инвестиция за 1 млрд. лева
Оставям след себе си пълни язовири, сподели Ревизоро
07 Април 2021, Сряда, 08:56 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Тя изрече такива неща, че инвеститор, който искаше да вложи парите в Девня, си заминава, каза екоминистърът

Лидерът на „Изправи се! Мутри вън!“ Мая Манолова изгори инвестиция за 1 млрд. лева. Това каза в „Денят започва“ по БНТ министърът на околната среда и водите Емил Димитров. 

Той я обвини, че е забъркала международен скандал, заради който крупен инвеститор се оттеглил. 

„В момента вече гонят инвеститори. Инвестиция за 1 млрд. лева в Девня от вчера вечерта е изгоряла, защото един от още невлезлите в парламента политици започна да разправя какво щял да забранява на национално и транснационално ниво. Това е Мая Манолова, тя изрече такива неща, че 1 млрд. лева си заминаха“, заяви Ревизоро. 

„Не искам да съм лош вестоносец, но когато правиш политически изказвания и искаш да се харесаш, помисли какво правиш в международен план и си дай сметката, че гониш сериозни инвеститори, които искат да обновяват цели заводи!“, добави той.

Министърът сподели, че много го е яд за разделянето на „Обединени патриоти“. 

„Загубихме 250 000 гласа. „Обединени патриоти“ решиха едните да обстрелят другите в навечерието на изборите. Накрая стреляха в мъглата и умряха от рикошет. Много ме е яд, защото пет години съм дал на предишния и на този парламент. Една година бях министър. Изкарахме мандата и язовирите са пълни“, заяви той.

„Не дължа на никого нищо. Мога да си взема шапката и да си отида спокойно“, сподели Ревизоро. 

„Оставям след себе си пълни язовири. На 83% са с вода, а можеше и на 100 процента. Ако прелеят обаче е лошо. Язовирите се пълнят с дъжд и сняг“, добави той.

„Никой не ги пълни с кофата, но трябва да намалиш загубите, да спреш ВЕЦ-овете. В момента от язовир „Искър“ сме изпразнили 100 млн. кубика, което е едногодишното потребление на София, защото имаме много сняг в планината, които трябва да минат през столицата, без да я наводнят“, заяви министърът.

„В момента виждам див популизъм, който ще навреди много на държавата. Има неща, които, ако не се случат сега, мечтаните средства от еврофондовете, може да не дойдат в този обем, а е възможно дори тази част, която получим, да се окаже, че ще си я платим и няма да ни я възстановят“, предупреди той.
 


В категории: Политика


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
29
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ ЦСКА преговаря с бивш треньор на Барселона ЦСКА преговаря с бивш треньор на Барселона 30/08/2026, Неделя 13:20 0
Михаил ДИМИТРОВ Какви са цените в Гърция през септември Какви са цените в Гърция през септември 30/08/2026, Неделя 11:01 0
29
Коментара по темата
29.
до Тропчо, т.е. ревизоро
07.04.2021 11:51:23
7
7
Каквото и да говориш, който и да обвиняваш ти си отиваш с цялата си некомпетентност.
28.
LSFC
07.04.2021 10:24:42
7
19
Ревизорче,пернишки орк,какво стана със закона за горивата,дето фалирахте хиляди хорица за сметка на Лукойл и Киро Гела,влезе ли един лев повече в хазната след твоята божествена намеса...Нищо не казваш.а беше най-големия спец... отворко...Съд,ефективни присъди и затвор за такива гадини като теб
27.
y
07.04.2021 10:14:30
14
18
Радвайте се сега на победата на чалгата и комунистите че след няколко месеца ще ревете, И голямото преселение на българите не беше по времето на ГЕРБ а по времето на БСП когато държавата изпадна във фалит и ни спряха парите от Европа, Сега ще бъде същото Ако някой смята че ще цъфне и върже от дивана в къщи без да работи нямя да стане, Но няма да има и работа а само инфлация, Е на глупав народ глупаво правителство,
26.
Никой няма да вложи такива пари в България
07.04.2021 10:13:31
6
23
Сега пък 1 млрд лв... Никой няма да вложи такава сума в България. Няма смисъл да си чешем езиците. Колкото и да им се искаше на упарвляващите да привлекат някой сериозен инвеститор, това няма как да стане, защото се вижда кой у правлява и какви са условията в България
25.
кйий
07.04.2021 10:07:16
14
16
До 20 "до16"
Умните българи са зад граница, и моите също, завършиха по две висши там и се реализираха, като си дойдат и се чудят как още нищо не се е променило, какви политици имаме, как нямат морал и достойнство, колко са корумпирани и безпардонни, как говорят за нас на запад и за този дето ни управлява 12 години, че е като селски хитрец...
24.
до 20
07.04.2021 10:02:00
5
21
Български лекари и мед.сетри -колкото искаш зад граница. У нас-закрити болници, липса на мед. персонал и т.н. Честит им празник.
23.
Хахахахахахахахаха ей
07.04.2021 10:01:53
8
11
Ей лапачи от тоя 1 милиард бие какво ще усетим, едно нищо
22.
тито
07.04.2021 09:57:56
11
20
До всички умници по долу.Сега Славчо ще ни учи на кючек.А Ванката ще е на мястото на Ревизоро
21.
до 16
07.04.2021 09:56:53
13
18
всичко умно замина зад граница.... това е една хамалогия, която се развива вече доста години... Колко от тези деца, които заминаха да учат зад граница се явиха на изпити там??? Колко решиха, че ги мързи да учат и затова предпочетоха да не се явяват на изпити в България, а благодарение на родители с комплекси избраха лекото и мекото??? Колко от тези деца останаха там??? В чужбина замина главно неграмотната и мързелива част от населението - роми, мохамедани и т.н. Читавите хора са под 10, а вероятно и под 5%. Затова и повечето гласове отидоха за чики-рики... Който е умен - може да успее навсякъде.
20.
наблюдателен
07.04.2021 09:46:22
6
29
Тези които си спомнят, това министерство се ръководеше от ГЕРБ преди четири години от бургаски екип, по късно през последните години от квотата на ВМРО. Резултатът от управлението е разкрития за нерагламентирано складиране на отпадъци. Неконтролеруемо горене на такива от ТЕЦ-вете на Ковачки. Водни кризи, вследствие но безхаберно управление на язовирите и захранване на частни ВЕЦ-ве. Вследствие на това бяхме на прага на безводие в Бургас и Варна, Късметът бе на наша страна, че имаше обилен валеж през есента и зимата , и че се напълниха язовирите. И нещо повече инвеститорите отдавна заобикалят България защото управляващите оставиха усещане за корумпирана тежка администрация, липса на бърза съдебна система и липсата на предвидимост. Резултатът от изборите е показателен.
19.
до 11
07.04.2021 09:42:07
10
20
Сърбия , която не член на ЕС и НАТО има 50% по голям БВП от нас.
18.
До 11
07.04.2021 09:39:21
8
27
Държавата ти да е на последното място в Европа и на последните места в света , и ти да твърдиш, че управниците ти са "се справили с кризата", колям кретен трябва да си ...
17.
до ГЕРБ
07.04.2021 09:32:18
15
32
С коя криза ГЕРБ се справи- в българските университети приемат с оценка 2. Всичко умно замина зад граница. Пари има само в чекмеджето.
16.
Бат Бойко
07.04.2021 09:32:10
12
11
мая за уя пак ме хвана
15.
До 11
07.04.2021 09:29:06
20
25
Ако малко го размърдаш този мозък и се замислиш, че откакто ГЕРБ са навласт не сме излизали от криза 12 години, може пък и да се сетиш благодарение на кой е тази криза.
Разчитай на Боко - Тиквата, Весо - Тъпо, Шкембе войвода, Томи - Лакея, Шиши и Велери Шумоизолацията да ти опрвят живота. Вярвам ,че всяка овца има такива надежди към пастирите си. И продължавай даваш. Понеже спреш ли те чака месокомбината. Тая Секвоя не се кара слънчеви батерий. Тия шкембета не растат сами.
И между другото най-грандиозния успех на МОСВ са зимните и есенните дъждове. Оставяте разсипана държава, Ревизоро. Дано не я докоснете повече. 600 км на север и щяхте да сте в затвора.
14.
Доктора
07.04.2021 09:23:12
14
36
Много правилно, Слави Трифонов си избра това име за партията си "Има такъв народ" само, че пропусна, трябваше да пише "Има такъв овчи народ, че да ме избере" Всички в тази партия са аполитично настроени, като никой от тях не осъзнава, че това е партия еднодневка. Самия Слави Трифонов обиколи СДС, БСП, НДСВ и ГЕРБ то на концерти ли не им пя, то с тях ли не се снима във времето, а сега си направи и партия и е против всички. Виждате ли до къде сме стигнали, като нация не до дъното, а под дъното в долната земя. Дано утре да не се сети Хасан от Комлука и той да прави партия или леля Пена чистачката от улицата, че то тогава пак ще се гласува за "промяната". И като пусна шилото и погледна към небето, той Извика
- Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!
И пак се загледа подир каруцата.” Тъй рече Моканина
13.
До ревизоро
07.04.2021 09:22:30
8
25
Ами да изтъряахте един огромен рушвет от няколко милиона от кандидат инвеститора който с течение на времето щеше да изгори с още няколко десетки милиона от което щеше да спечелиш ти но не и инвеститора в България се разрешава инвестиция след даване на огромен рушвет затова инвестиции няма
12.
ГЕРБ
07.04.2021 09:21:09
40
28
Прост народ ,заслужаваме си управниците Мая,Слави олигофрена,Христо комуниста ,Корни тя ще свърши работата и го опропасти БСП.Само Герб и Борисов могат да се справят с кризата.Как си мислят че ще управляват ,от къде ще ги вземат тия пари
11.
Ха ха ха
07.04.2021 09:20:32
15
32
Той оставял след себе си, пълни язовири. Точно така, аз лично гледах как ги пълнеше с кофите, голям тъпънар си честно. Това как зависи от теб да оставиш пълни язовири, ако не валеше какво щеше да направиш за да ги напълниш? Тъпунгер пълен, оставяла пълни язовири след себе си.
10.
Мдаа
07.04.2021 09:19:39
15
31
Див популизъм от мая, а. Абе, тъ ти какъв си, бе. Танцьор станал министър на МОСВ. Поне да беше танцор-еколог.
9.
Въй
07.04.2021 09:16:59
10
39
Ах колко го яд че неможа да се добере да парите за язовирите...Ах не се трае!!!
8.
до 41
07.04.2021 09:16:06
21
40
ГЕРБ изгони 2,5 млн. българи зад граница. Всички те гласуваха против ГЕРБ.
7.
Mdaaaaa
07.04.2021 09:14:53
11
39
5% комисионка на 1 милиард си е сериозна сума, а Зоро ?
Язък, голям язък ! Не можахме да уредим "инвеститора", дет' се казва една седмица не ни стигна!
6.
Уф
07.04.2021 09:12:14
8
42
То от много външни инвеститори сме на тоя хал- и в Мариците, и при ЕРП-тата , и в МОЛ-овете ...
А защо да не си стегнем задниците и да си възстановим полезните заводи, а не да внасяме цимент от Турция и азотни торове от Аржентина...?!
5.
Умен
07.04.2021 09:09:14
35
45
МНОГО ПРОСТИ БЪЛГАРИ ИМА.
ГЛАСУВАЛИТЕ ЗА МАЯ МАНОЛОВА ЩЕ ДОКАРАТ БЪЛГАРИЯ ОТНОВО ДО МИЗЕРИЯ КАКТО ПРИ УПРАВЛЕНИЕТО НА БСП.
4.
Това са
07.04.2021 09:08:31
14
43
последните подритвания на Хидрозоро...
Спрял си ВЕЦ-овете ама друг път ...Добре че дойде излишна вода от небето !
3.
Селянин
07.04.2021 09:08:30
5
12
Рядко тъпо изказване. И за бебетата е ясно, че инвестиция за милиард не се решава за една нощ. Няма начин да е нямало нещо под масата и сега да се оказва, че няма как да се прокара схемата. Нещо като централата за студен резерв подарена на един политик и после наляти милиони в нея без да е възможно дори да се стартира. Или консултантския договор за няколко милиона на същият политик за строежа на един язовир. Почти всичко е само схеми до момента, без значение какво говорят медиите или политиците.
2.
Байрактаров
07.04.2021 09:06:39
18
49
Заслугата е изцяло на дядо Божи, не си приписвай заслуги, боклук. Ти щеше да крадеш пари за полагане на тръби, като в Перник, нищо повече.
1.
Лайноро се изсра
07.04.2021 09:05:35
19
37
Хаххаа, ануса на дпс,говори за имагинерни инвестиции, колко инвестициии е загубил докато беше на власт.... Аааа най-важната, сложиха турбина на Камчия за да го източат и да нямаме вода.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Колко пари трябват на млад човек, за да живее нормално? Тези хора посочиха от 1000 до 5000 евро Колко пари трябват на млад човек, за да живее нормално? Тези хора посочиха от 1000 до 5000 евро Най-често анкетираните поставят границата около 1300 - 1500 евро месечно, докато средната брутна заплата в областта е 1228 евро Къде сбъркахме? Трима младежи застинаха в неестествени пози на пейка Къде сбъркахме? Трима младежи застинаха в неестествени пози на пейка Случаят е само дни след сходна сцена край Сахат тепе, но от снимките не може да се установи дали причината е дрога, алкохол или здравословен проблем Черната серия по морето продължава: Мъж се удави в Синеморец Черната серия по морето продължава: Мъж се удави в Синеморец Георгий Ч. влязъл във водата при червен флаг, ден след като бурното море край Ахтопол отне живота на двама млади молдовци Бонус за застрахователите, малус за гражданите: Милчев предупреди за скрито поскъпване на ГО Бонус за застрахователите, малус за гражданите: Милчев предупреди за скрито поскъпване на ГО Експертът постави под съмнение реалната отстъпка за изрядните водачи и свърза бъдещия натиск върху цените с тежкия казус ДаллБогг Първан Симеонов: Голяма част от кметовете на Пеевски ще се преориентират към ПБ Първан Симеонов: Голяма част от кметовете на Пеевски ще се преориентират към ПБ Любопитно е, че демократичната общност щади вътрешния министър Иван Демерджиев Старозагорският кмет на ГЕРБ се обясни в любов на Илияна Йотова Старозагорският кмет на ГЕРБ се обясни в любов на Илияна Йотова Живко Тодоров първо посрещна Румен Радев в Стара Загора, после напусна ръководството на партията след остри думи за корупцията, а сега пожела успех на президентския вот на основния противник на ГЕРБ НАП удари Черноморието: Всеки трети проверен обект с нарушение, оборот скочи с 400% след инспекция НАП удари Черноморието: Всеки трети проверен обект с нарушение, оборот скочи с 400% след инспекция Приходната агенция отчита над 3 млн. евро глоби, най-много нарушения при услугите и вече следи платформите за настаняване преди Евровизия 2027 Силна поличба на 30 август: Всяко зло се връща към онзи, който го е сторил Силна поличба на 30 август: Всяко зло се връща към онзи, който го е сторил Православната църква почита трима цариградски патриарси и пренасянето на мощите на св. Александър Невски, а народните поверия свързват деня с възмездие и силата на доброто Сбогува ли се с политиката Бойко Борисов: Мислете за ГЕРБ без мен, каза той Сбогува ли се с политиката Бойко Борисов: Мислете за ГЕРБ без мен, каза той Пет месеца след като бе преизбран за още четири години лидерът за първи път заговори толкова отчетливо за партията след себе си - подготвя нова смяна, национален отбор и правителство в сянка От криминалист до терзия: Иван Тонев пази 200-годишен занаят бод по бод От криминалист до терзия: Иван Тонев пази 200-годишен занаят бод по бод Пенсионираният полицай от Пловдив възстановява носии по стари фотографии и исторически описания, а вече обучава и наследници на занаята
ЦСКА прави най-сензационния трансфер в българския футбол - взема капитан на Реал Мадрид ЦСКА прави най-сензационния трансфер в българския футбол - взема капитан на Реал Мадрид 34-годишният испанец е свободен агент от 1 юли, след като приключи 13-годишният му престой в първия отбор на Реал Мадрид ЦСКА преговаря с бивш треньор на Барселона ЦСКА преговаря с бивш треньор на Барселона 62-годишният Валверде остана без отбор след края на миналия сезон, когато приключи третият му период начело на Атлетик Билбао Ретроградният Сатурн удря три зодии на 30 август: Истината вече не може да бъде отлагана Ретроградният Сатурн удря три зодии на 30 август: Истината вече не може да бъде отлагана Рак, Везни и Водолей влизат в период на болезнена равносметка, в който старите илюзии отстъпват място на решенията Шефът на ЦРУ сондирал Кремъл за среща Тръмп - Путин - Зеленски Шефът на ЦРУ сондирал Кремъл за среща Тръмп - Путин - Зеленски Джон Ратклиф разговарял с ръководителите на руското външно разузнаване и ФСБ, докато Вашингтон търси път за връщане на Москва и Киев на масата за преговори Майка изгуби надежда, но се случи чудото: Откри живи и двете си деца след потопа в Непал Майка изгуби надежда, но се случи чудото: Откри живи и двете си деца след потопа в Непал Едно от тях било намерено със счупен десен крак, порязвания и охлузвания по лицето Гръцка следа в сенчестия флот на Иран: САЩ удариха мрежата от компании Гръцка следа в сенчестия флот на Иран: САЩ удариха мрежата от компании Двама гръцки граждани и три компании попаднаха под американски санкции заради доставки на гориво за танкери, свързвани с Техеран Скандал с българи във Франция: Обещали им по 140 евро на ден за гроздобер, но били измамени Скандал с българи във Франция: Обещали им по 140 евро на ден за гроздобер, но били измамени Договорът сочел 12,31 евро бруто на час и 35-часова седмица, а работниците твърдят, че са се трудили по 14 часа на ден Човек на Тръмп осребрявал речите му, ще плаща глоба над 172 000 долара Човек на Тръмп осребрявал речите му, ще плаща глоба над 172 000 долара Операторът на аутокюто Габриел Перес знаел предварително съдържанието на президентските речи и превърнал достъпа си до тях в печеливши сделки Турист извади от морето предполагаема част от дрон на плаж в Румъния Турист извади от морето предполагаема част от дрон на плаж в Румъния Останките от безпилотния самолет са предадени за експертиза, полицията предупреди почиващите да не докосват подобни находки Гъсокът Гуси стана герой в Тексас: Събуди стопанина и спаси десетки птици от пожар Гъсокът Гуси стана герой в Тексас: Събуди стопанина и спаси десетки птици от пожар Домашният любимец вдигнал тревога посред нощ, а Бърт Гербер успял да потуши пламъците с градински маркуч
Бойко Борисов Бойко Борисов ГЕРБ не е олимпийска организация, ще участваме там, където ще станем първи Виц на деня Виц на деня 17 блондинки стоят пред един бар. Минава някакъв и ги пита:
- Вие какво чакате?
- Ами 18-тата, защото под 18 не пускат.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки си говорят.
- Направих си втора дупка на ухото!
- И как е, по-добре ли чуваш сега?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук .Всяко общуване с малоценен човек те обезценява
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори