СЗО не подкрепя идеята за ваксинационни паспорти за пътуване
Предстои СЗО да направи оценка за допускане за спешно използване на китайските ваксини
Световната здравна организация (СЗО) засега не подкрепя изискването за притежаване на ваксинационни паспорти за пътуване заради неопределеността около това, дали ваксинацията предпазва от предаване на коронавируса, както и поради опасения относно справедливостта на подобни мерки. Това заяви говорителката на организацията Маргарет Харис, цитирана от Ройтерс.
"Като организация СЗО заявява, че на този етап не бихме подкрепили въвеждането на ваксинационни паспорти като изискване за влизане или излизане от страните, защото към момента не сме сигурни, че ваксинацията предотвратява предаването на вируса", каза говорителката.
"Съществуват и други въпроси, отделно от въпроса за дискриминацията на хората, които не могат да бъдат ваксинирани по една или друга причина", каза още Харис.
Предстои СЗО да направи оценка за допускане за спешно използване на китайските ваксини срещу COVID-19 на "Синофарм" (Sinopharm) и "Синовак" (Sinovac), което да се случи към края на април, каза говорителката.
"Това не се случва толкова бързо, колкото се надявахме, защото имаме нужда от допълнителни данни", заяви говорителката на Световната здравна организация, но не даде повече подробности, поради конфиденциалността на въпроса.
„Сексотерапия“, изневери и много смях: „Мухи без глави“ ще ви изненада и с необичайна „рецепта за щастие“
От "Тракия" към София почти в кома: Шофьор закова скандалните 4,06 промила
Тъжна вест разтърси спорта: Топ боксьорка прегазена докато кара колело
Шокиращо престъпление: Изнасилиха мъж, полицията настръхна
Министър Илин Димитров отличи хотелите, включени в MICHELIN Guide Hotels
Почина футболната легенда Кевин Кигън
Шест държави разкъсват 21-вия пакет срещу Русия, ЕС изпадна в санкционна криза
Дико Диков и Веселин Анестиев на терен: Провериха фирмата по ремонта Отманли - Ясна поляна
Апелативният съд пусна под домашен арест тираджията от смъртоносното меле на „Тракия“
Бившият бургаски депутат Златомира Мострова влезе в ръководството на НКЖИ
Работиш цяла година на 4 часа, признават ти само шест месеца стаж?
„Партията на хлебарките“ разтърси Индия

Забавно ми е също, че най-големите престъпници и убийци сега играят ролята на "доброто ченге"!