СЗО против ваксинационните паспорти
Опасенията са, че може да се окаже дискиминационно
Световната здравна организация (СЗО) обяви, че не подкрепя изискването за ваксинационни паспорти за достъп до различни страни и институции. Причината е несигурност дали ваксинацията предотвратява предаването на вируса, както и от опасения за неравенство. Това заяви говорител на организацията, цитиран от Ройтерс.
В Обединеното кралство Лейбъристката партия предупреди, че удостоверенията за Covid статут, с които хората трябва да докажат, че са били ваксинирани за влизане в магазини, кръчми и други заведения на закрито и масови събития, могат да бъдат "дискриминационни", предава днес.бг.
Лидерът на партията Киър Стармър заяви, че ще гласува против мерките, съобщава "Гардиън".
В момента СЗО прави преглед на китайските ваксини Синофарм и Синовак за възможна спешна употреба около края на април. Говорителят на СЗО Маргарет Харис по време на брифинг заяви, че са необходими повече данни.
Разбиха престъпна група, прекарвала бежанци през Бургаско
Полугола жена е била изтезавана, окована и без храна в продължение на месеци
