В локдаун: Френски министри пият шампанско на "тайно парти"
Вътрешният министър поиска разследване на противоречив репортаж
Вътрешният министър на Франция Жерал Дарманен поиска в неделя от полицията да разследва твърденията за тайни вечери във висшето общество в Париж, след противоречив телевизионен репортаж, излъчен в петък, съобщава RFI, цитирана от vesti.bg.
Той призова за съдебно преследване на организаторите и на участниците в тези вечери, ако се потвърди, че са нарушавали ограниченията, наложени заради пандемията от COVID-19.
Телевизионният канал M6 излъчи в петък вечерта репортаж за "тайни партита" на висшата класа в Париж, на които гостите не носят маски, въпреки факта, че ресторантите са затворени от края на октомври, а Франция току-що влезе в третия си национален локдаун.
В репортажа, един от организаторите на тези вечери, чиято самоличност все още не е потвърдена, твърди, че министри са присъствали на вечерите, които стрували между 160 и 490 евро на човек.
На кадрите, заснети със скрита камера на място, описано като "таен ресторант, намиращ се в елитните квартали на столицата", могат да се видят сервитьори и клиенти, които не носят маски и не спазват социална дистанция.
Телевизия M6 освен това е получила кадри от платено парти, където десетки гости се появяват без маски, някои се целуват, преди да се насладят на меню, включващо хайвер и шампанско.
Достоверността на тези факти не в проверена, но те вече предизвикват възмущение в момент, когато ресторантите трябва да останат затворени като част от мерките за ограничаване на епидемията от COVID-19, а клиентите им трябва да бъдат доволни, че могат да си вземат храна за вкъщи.
Полицията в парижката префектура е започнала разследване по искане на министър Дарманен.
"След репортажа по M6, аз помолих префекта на полицията да провери точността на изложените факти и, ако те бъдат потвърдени, да преследва организаторите и участниците в тези тайни вечери", написа министърът в социалната мрежа Twitter.
"Няма такова нещо като безплатен пропуск за министри", каза министърът на икономиката и финансите Бруно Льо Мер по радио RTL.
55-годишна с гадже по-младо от сина си
Барселона с много интересен вариант "Б", ако не вземе Хулиан Алварес
Известен актьор припадна в ресторант
Мощите на свети Георги ще бъдат посрещнати в Поморие по покана на Сливенския митрополит Арсений
Как да направите пиле на сол: Идеално ястие с минимални усилия
Най-щедрите зодиакални знаци
Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032
С "България в душата" ДесиСлава ви очаква в Поморие на Гергьовден
Рецепта за сърчица в масло - класически български деликатес
Опасната зона на алкохола - как да разпознаем рисковете за здравето
До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър
В навечерието на Джирото Поморие организира почетна колоездачна обиколка
