В Белгия спипаха кокаин за $1,4 млрд.
При разследването са заловени 48 души, арестувани в Белгия
Белгийската митническа служба разкри тонове кокаин на стойност близо 1,4 млрд. долара в Антверпен, след като полицията дешифрира съобщенията, изпратени от престъпни банди, предаде АФП.
Федералната полиция проведе двугодишно разследване на организираната престъпност, което включваше обработването на 500 милиона съобщения, изпратени на устройства Sky ECC, продадени от базираната в Канада фирма Sky Global, се казва в изявление на прокуратурата в Антверпен.
От 20 февруари на пристанището в Антверпен са иззети общо 27,64 тона кокаин, включително 11 тона, намерени в контейнер през нощта срещу събота. Кокаинът "може да бъде пряко свързан със случая Sky ECC", заяви прокуратурата.
Главният изпълнителен директор и негов сътрудник в Sky Global бяха обвинени в САЩ през март за предполагаемо подпомагане на контрабандата на наркотици. При разследването са заловени 48 души, арестувани в Белгия, и открити са били оръжия, полицейски униформи и 1,2 милиона евро, съобщава БГНЕС.
Разследванията се разпространиха и в други страни, включително Франция, където в края на март бяха обвинени петима души за продажба на криптирани телефони на наркотрафиканти.
6 април ще донесе любов за тези 4 зодиакални знаци
Прокурори бият аларма за проблем с фентанила и дрогата на изнасилвача
Ще дават Оземпик и при риск от инсулт и инфаркт
Младежка трудова борса в Бургас показа професиите на утрешния ден
На Великден в Поморие ви очакват весели хорà и вкусни козунаци
Емилия Русинова проговори за Пепи Еврото
Иран съобщи за екзекуция на мъж, осъден за връзки със САЩ и Израел
БЛС иска спешна актуализация на цените на медицинските дейности
Светът гледа към Несебър: Giro d’Italia стартира от града на Юнеско на 8 май
Вдъхновяващ урок сред природата в навечерието на Седмицата на гората
Великобритания вдига пенсионната възраст до 67 години
БАБХ насочи над 6,5 тона храни за унищожаване, сред причините ръждясало оборудване и лоша хигиена
