Германка роди на катер в Северно море на Великден
Тя трябвало да бъде транспортирана от остров Зюлт до болница
Германка на 25 години роди на катер на спасителната служба край бреговете на Северна Германия в ранните часове на Великден в неделя, съобщи ДПА. Бременната жена трябвало да бъде транспортирана от северния германски остров Зюлт до Хавнби, Дания, с катер на германската морска спасителна служба и оттам до болница в германския граничен град Фленсбург.
Но момченцето й, кръстено вече Босе, било нетърпеливо да се появи на бял свят и се родило в Северно море малко след 4 часа сутринта в неделя, съобщиха от германската брегова охрана.
"Изключително щастливи сме, чувстваме се добре", каза майката. След раждането не се налагало жената да постъпва в болницата, затова линейката, която чакала на пристанището, не била нужна.
Около час след раждането майката и новороденото й бебе се върнали в гр. Лист на остров Зюлт с катера. Екипажите на спасителната служба са обучени да действат в спешни медицински ситуации, но ражданията на борда са рядкост, уточниха от службата. За последен път бебе се е родило на техен катер преди десет години.
Нов протест иска оставката на Сарафов
Бейби бум в зоопарка в Бургас
МОСВ създаде нов щаб за Черно море, тръгват проверки на терен
Експерти: Инфлацията в Европа е напълно сигурна заради Ормузкия пролив
Румен Радев: Ще участвам в листите. Не съм се крил. Ще бъда в парламента, а не от дивана
Българските самолети F-16 прелетяха над София, каква е мисията?
Тя е най-красивата жена в света, според Григор Димитров
Прокуратурата представи факти и документи по случая с Теодора Георгиева и Пепи Еврото
Заможните хора по света инвестират в европейски имоти
