Вирусолог: Комбинирането на ваксини не е нещо ново
Цялата информация за AstraZeneca е ясна и достъпна, категорична бе проф. Радостина Александрова
Германия спря имунизациите с ваксината на AstraZeneca на лица под 60-годишна възраст заради съмнения, че препаратът води до образуване на тромби.
В страната вчера обявиха и че се допуска хора, ваксинирани с първа доза AstraZeneca, да бъдат имунизирани с Pfizer/BioNTech при втората, пише вести.бг.
"От известно време текат проучвания за комбинирано приложение на ваксината на AstraZeneca и Pfizer/BioNTech. Предполагам, че колегите имат известни наблюдения за това какво се случва. От Американския център за контрол на заболяванията казаха, че допускат при изключителни обстоятелства, когато не може да се осигури втора доза от дадена РНК ваксина, да се приложи друга РНК ваксина, т.е. Pfizer/BioNTech и Moderna да се комбинират. Това не е нещо ново", каза вирусологът от БАН проф. Радостина Александрова в предаването "Офанзива с Любо Огнянов" по NOVA NEWS.
"Уговорката е, че най-добрият вариант е да се прави това, което е доказано, че работи по време на клиничните проучвания и което е одобрено от институциите", допълни тя.
"Комбинирани проучвания текат от една страна между AstraZeneca и Спутник V, а от друга между AstraZeneca и Pfizer/BioNTech. При тях се следи и имунният отговор в хората, които са ваксинирани, именно с цел да се получи максимално бързо информация. Все пак това е и решение, което се взема под напора на обстоятелствата", допълни проф. Александрова.
"По отношение на тромбозите има доста страхове, това е обяснимо. Има и други медикаменти, които са известни с това, че повишават риска от такива събития, така че това не е нещо ново", каза още тя.
И отбеляза, че се очаква между 4-и и 9-и април информацията за ваксината отново да бъде актуализирана.
"Цялата информация за AstraZeneca е ясна и достъпна, така че хората са информирани. Всичко обаче се случва в движение. Ситуацията е екстремна. Животът по принцип няма чернова, а в сегашната ситуация сме изправени на премиера без дори да знаем какъв е сценарият”, коментира
10 навика, с които да предпазиш парите и документите си от кражби
Вкусен и сочен кекс със замразени плодове за спешни случаи
Животът на 5 зодии коренно се променя през април
Ученици от три училища посетиха Районен съд-Бургас
Ректорът на БСУ е избран за председател на КС на Съвета на ректорите
Ако левият ви клепач трепти повече от 3 дни, това е важен сигнал от един орган
СУ „Христо Ботев“-Айтос с „първи сервис“ в областта
Ректорът на БДУ се срещна с командира на Флотилия бойни и спомагателни кораби
MAX FIGHT превръща своята сцена в поле за добро дело
НАП погна автокъщите, продавали коли на документално по-ниски цени
Дъщерята на Коцето шашна всички по време на концерта на баща си (СНИМКА)
Съвпадът на Венера и Юпитер създава тайфун на богатството за тези две зодии от 1 април

Въпросните инжекции за световен геноцид:
- не предпазват от заразяване, дори и да има от какво да се заразиш
- не спират разпространение, дори и да има какво да се разпространи
- представляват замяна на здравето и дори живота ти срещу обещание за евентуално по-леки симптоми на НАСТИНКА!
- ако вършеха нещо, нямаше да има такъв нечуван натиск над нежелаещите и насъскване срещу тях
- ако вършеха нещо, нямаше да се съобщава че и след това продължава ненормалният начин на живот (намордници, дистанциране, и т.н.)
- ако са безвредни, защо всички производители са освободени от каквато и да е отговорност
Крайно време е и заспалият и неосведомен български роб и послушна лабораторна мишка да си отвори очите! Кой някога ви е подлагал на ежечасна масова пропаганда, гробарска стъкмистика и насилие, вече с години, за да ви даде нещо полезно и безплатно?! Кое "правителство" някога в историята е било толкова "загрижено" за населението си?! На кого да му е пукало като измирате от глад, мизерия и неадекватна медицинска помощ?! По каква логика смятате, че точно сега, по незнайна причина, нещо е различно?!