Кметът на Несебър бе удостоен с почетен знак от фехтовалния клуб
Отличието бе връчено на градоначалника като жест на благодарност за подкрепата му към спорта лично от Васил Етрополски, президент на академията и легенда на българската фехтовка
Кметът на Несебър Николай Димитров бе удостоен с почетен знак от фехтовален клуб „Несебър“. Клубът е част от академия „Васил Етрополски“, чието успешно развитие съдейства за популярността на един от най-елегантните спортове. Отличието бе връчено на градоначалника като жест на благодарност за подкрепата му към спорта лично от Васил Етрополски, президент на академията и легенда на българската фехтовка.
На срещата в кабинета на кмета присъстваха още Запрян Ванчев, директор на Фехтовална академия „Васил Етрополски”, и Георги Миланов, член на Съвета на академията и треньор на клуба в Несебър.
В последвалия разговор кметът и гостите му обсъдиха развитието на младежките дейности, активността и успехите на клуба, създаден преди 10 години на територията на общината, както и перспективите пред този спорт в града. На срещата бе обърнато внимание на необходимостта от нова база за провеждане на тренировъчна дейност на ФК „Несебър“. Бяха обсъдени и възможностите, които новата сграда с многофункционална спортна зала, строяща се на стадиона, ще може да предостави за развитието на фехтовалния спорт в града.
Гостите получиха уверение, че общината ще продължи да развива своята политика на подкрепа на спорта и физическата активност сред децата и младежите. Както и до сега общинските клубове ще могат да се възползват от средствата, ежегодно отпускани от общинския бюджет, за развитие на дейността си.
Ще се върне ли Натали Трифонова в bTV още през септември
На Преображение морето показва най-коварното си лице: Как да оцелеем в мъртвото течение
НАП удари заведенията по морето: 700 нарушения при 2100 проверки
Опасно над Вашингтон: Marine One на Тръмп премина твърде близо до пътнически самолет
Задържаха тийнейджъри заради убийството на Младежкия хълм
Украински дронове удариха за втора нощ една от най-големите руски рафинерии
Фабрика за смърт: 10 кг фентанил на ден се равняват на 5 млн. токсични дози
Драгомир Драганов изненада с женствена визия и обувки на платформа
Мирослав Севлиевски: Назначенията в енергетиката ще покажат дали Радев прави нов бардак със стари муцуни
Българският Окуджава в музикална изповед с руска актриса, пее на остров Света Анастасия и в Несебър
Плъхове и смрад тормозят цял блок, институциите безсилни пред частен апартамент
Бивш съветник на Пентагона даде на Киев още два месец
