Хотелиер: Сачева ни отказа помощ и сега сме като хора без ръце, принудени да работят
Не трябва да се делим, защото имаме един интерес – плажът да се напълни с туристи, каза Павлин Косев
Хотелите са в трудна ситуация. Имат право да работят, но без ресторанти и спа центрове. Това е все едно да отрежеш на един човек двете ръце и го караш да работи, коментира пред Нова телевизия председателят на варненската Асоциация на хотелиерите и ресторантьорите Павлин Косев.
Когато се затваря някакъв сектор от икономиката, много ясно трябва да се каже веднага с какви компенсации ще обезвъзмездени хората, добави той.
Хотелиери поискаха три години безплатна сянка по Черноморието. Много от хотелите няма да успеят да отворят врати. Това обявиха вчера от бранша във Варна.
„На бизнесменът, който си е платил за скъпа туристическа услуга, не можем да му предложим нито спа, нито ресторант, а в същото време не получаваме помощи, защото теоретично имаме право да работим“, заяви Косев.
„Ние имам 4 хотела, като най-големият е с 1800 легла и е разположен на 100 000 квадратни метра, а до момента не сме взели нито лев от държавата и нямаме право да участваме“, добави той.
„Лично съм говорил със социалният министър Деница Сачева. Тя каза, че сме от големите данъкоплатци, защото хотелите ни са собственост на голям холдинг, който има и други бизнеси. Затова нямало как да ни компенсират. Когато става въпрос за събиране на данъци, винаги намират начин, а за помощи търсят причини да се откажат“, изтъкна хотелиерът от Варна.
„Стъпвайки на плажа, забравяме за всякакви вируси, избори и проблеми, но ни предстои много тежък сезон. Страшно много проблеми стоят пред нас. Надявам се да ги преодолеем съвместно с местната власт и с Министерството на туризма, защото проблемите не са само на бранша, а на цялата държава“, добави той.
„Не трябва да се делим. Всички имаме един интерес – плажът да се напълни с туристи. Нямаме интерес нито да се вдигат цени, нито да са скъпи чадърите. Всеки прави компромиси, за да спасим сезона“, каза още Павлин Косев.
Валери Божинов се връща във Флоренция за вековния юбилей на Фиорентина
Димитър Николов: Преди три години тук беше блато, а днес - 600 дка модерна индустриална зона
На 28 август идва почти Кървава Луна, от България ще видим само началото
Скопие праща нов посланик у нас
Жегата остава: До 36 градуса в сряда, на места ще превали
Бургас събира експерти и иноватори в образованието на XVII Научно-практически форум
Хакаинде Хичилема спечели втори президентски мандат в Замбия
Тръмп нарече Ормузкия проток нова американска територия и показа карта
Асен Василев атакува Радев за заплатите
България излезе от американския Списък 301 след ударите срещу онлайн пиратството
Минималната заплата за 2027 г. се очертава между 620,20 и 667 евро
