×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Молдова официално започна преговори за присъединяване към Европейския съюз
  • Цените на петрола продължават да падат след новините за примирие
  • ЦИК призовава да не променят Изборния кодекс
  • Тръмп покани новия иракски премиер в Белия дом през юли
  • Земетресение с магнитуд 6,7 бе регистрирано на индонезийския остров Сулавеси
  • Зеленски предлага среща на Путин в САЩ
  • Седем медала и две титли на Световното първенство за спортисти със Синдром на Даун
  • Арестуваха четирима българи за контрабанда на цигари за над 2,8 млн. евро в Румъния
  • Край на войната: САЩ и Иран подписаха меморандум за разбирателство
  • Ед Шийрън си взема почивка от музиката, за да се отдаде на бащинството
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Оставиха убиеца Димо от Ямбол зад решетките


01 Април 2021, Четвъртък, 12:18 ч.
Автор: Флагман, снимка: Флагман

От събраните на този етап от производството доказателства може да се изведе обосновано предположение за реална и непосредствена опасност Димо Д. да се укрие

Тричленен състав на Апелативен съд – Бургас потвърди мярката за неотклонение „задържане под стража“ на Димо Д. от гр. Ямбол, обвинен за убийството на 56-годишна жена. Престъплението е извършено на 20.03.2021 г., около 22.00 часа, на черен път в местността „Курткая” в Ямбол.

Според обвинението Димо Д. е умъртвил умишлено Иванка Д. чрез нанасяне на прободни рани с нож по тялото. Димо Д. обжалва определението на Окръжен съд – Ямбол, с което му е взета първоначална мярка „задържане под стража“, пред Апелативен съд – Бургас.

Според въззивния състав законовите предпоставки за вземане по отношение на обвиняемия Димо Д. мярка за неотклонение „задържане под стража“ са налице. Съдът намира, че е правилен и обоснован извода, направен от първата инстанция, за наличие на обосновано подозрение, че обвиняемият е автор на вмененото му престъпление.

В подкрепа на този извод са събраните в хода на досъдебното производство гласни, писмени и веществени доказателства. Касае се за тежко умишлено престъпление от общ характер, наказуемо с лишаване от свобода от 10 до 20 години.

Доводите на служебния защитник на обвиняемия, за неизбежна отбрана или деяние, осъществено в състояние на афект, касаят решаване на въпроси по съществото на делото, които в настоящото производство не се разглеждат, посочват апелативните съдии. Съдът подчертава, че разследването е в началната си фаза и повдигнатото обвинение може да се прецизира, което е от правомощията на наблюдаващия прокурор. От събраните на този етап от производството доказателства може да се изведе обосновано предположение за реална и непосредствена опасност Димо Д. да се укрие.

Този извод на съда се подкрепя и от обстоятелството, че след извършване на престъплението е напуснал мястото на инцидента и е установен от полицейските органи, след издирването му. Обвиняемият е с чисто съдебно минало и постоянен адрес, но според въззивния състав това не са обстоятелства, които да изключват опасност от укриване, поради което не налагат вземане на по-лека мярка за неотклонение, различна от „задържане под стража“.

Бургаският апелативен съд счита подадената жалба за неоснователна, а атакуваното с нея определение на Окръжен съд – Ямбол за правилно, обосновано и законосъобразно. Постановеният съдебен акт е окончателен.


В категории: Ямбол


2
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Защо Gen Z плаща за тишина Защо Gen Z плаща за тишина 16/06/2026, Вторник 18:20 0
2
Коментара по темата
2.
Васил Иванов Кунчев
01.04.2021 14:49:51
0
0
Браво шматки.....сега ще му дадете цели 2-3 години. Съдът ни е една рядка дрисня.
1.
Брус Ли от Меден Рудник
01.04.2021 12:49:08
0
1
Димо бе козите курткая гъзъ,наште мангета го издадоха .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Теч на милиони в 240 неработещи болници? Повече пари за качествените шефове поиска бивш министър Теч на милиони в 240 неработещи болници? Повече пари за качествените шефове поиска бивш министър Спирането на парите на тези, които съществуват само заради собствения си бизнесплан, е спешна политика, а не разказа, че някой взимал голяма заплата, за да може в кръчмата да го псуват, каза той Кой ни тласка към война със Северна Македония? Каракачанов: Вървим по руско-украинския сценарий Кой ни тласка към война със Северна Македония? Каракачанов: Вървим по руско-украинския сценарий Той упрекна бившият премиер Кирил Петков, че е предал националните ни интереси като е обяснявал в Скопие, че въпреки рамковата позиция, да ги пусне в ЕС Уникално видео с участниците в "Прайда" - вижте какво казаха Уникално видео с участниците в "Прайда" - вижте какво казаха Какво мислят участниците в "София Прайд" - за възможността да имат деца и "тежко скучните" от Парада на семейството Напрежение в Свети Влас заради украински свещеник, митрополит Арсений го защити Напрежение в Свети Влас заради украински свещеник, митрополит Арсений го защити Докато местните миряни се готвят за протест в неделната сутрин, Сливенската епархия обяви, че няма да се огъне пред никакъв обществен натиск „Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! „Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! Регионален образователен форум по Национална програма „Иновации в действие“ обедини образователни институции, университети и ученици в тридневна среща за обмен на добри практики и модерни решения в обучението Товарен влекач се заклещи на моста край Китен, шофьорът забравил да прибере гондолата Товарен влекач се заклещи на моста край Китен, шофьорът забравил да прибере гондолата Заради инцидента дясната лента за движение е блокирана Една дългогодишна мечта вече е реалност: Руенското село Дъскотна има нов парк Една дългогодишна мечта вече е реалност: Руенското село Дъскотна има нов парк Община Руен с нова крачка към модерна селищна среда България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС Оценката и интерактивната карта, изготвени от Европейската агенция за околна среда (ЕАОС) в сътрудничество с Комисията Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин Водачът е тестван за алкохол и наркотици - пробите са отрицателни Кадрова рокада по Черноморието: ОДБХ-Бургас има нов директор, експерт от системата замени д-р Димитър Германов Кадрова рокада по Черноморието: ОДБХ-Бургас има нов директор, експерт от системата замени д-р Димитър Германов Мария Петрова застава начело на ведомството след серия от административни промени в региона
Ще улесни ли Европейският парламент фалшификаторите на българската история? Ще улесни ли Европейският парламент фалшификаторите на българската история? Докладчикът Томас Вайс поиска поправката, поощряваща работата на историческата комисия, да отпадне от доклада за напредъка на Скопие за членство в ЕС Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Пациентът заведе иск за сериозна лекарска небрежност след 42 излишни медицински процедури B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс Бомбардировачът, способен да носи ядрено оръжие, е паднал на летището малко след излитане Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Дори този петък в Женева да бъде подписано споразумението, едва ли ще се сложи край на войната, защото управляващите в Израел обявиха, че няма да го спазват – няма да изтеглят ЦАХАЛ от Ливан Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Историческият законопроект за асистираното умиране се завръща с процедурен коз, който елиминира ветото на „неизбраното малцинство“ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Два хеликоптера се сблъскаха над Рио де Жанейро в неделя сутринта и се разбиха в западната зона на града, при което загинаха всичките шест души на борда, включително Трие
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня Двама си говорят:
- Къде ще ходиш на почивка тази година?
- На Кушадасъ, че за Созопол нямам толкова пари...
Виц на деня Виц на деня Мъж при гадателка:
- Утре ще умре вашата тъща.
- Това го знам. Интересува ме дали ще ме хванат.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори