×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Гласовете от Турция може да променят резултатите в Бургас


Гласовете от Турция може да променят резултатите в Бургас
Водачът на листата на ВМРО Ангел Джамбазки и третият в подреждането Георги Дракалиев се опасяват от организирането на масово гласуване в съседна Турция
01 Април 2021, Четвъртък, 11:24 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

В досегашния парламент главният ни опонент бе ДПС, в следващия се очертават противопоставяния с розово-зеления комсомол от „Да България“ и странната ляволиберална смесица „Изправи се! Мутри вън!“, казва той

- Г-н Джамбазки в заключителната фаза на кампанията, всичко е малко по-различно заради пандемията, как бихте коментирали?

- Кампанията за едни беше конструктивна, целенасочена и ясна. Такава смятам, че е нашата, на ВМРО. Ние ясно показахме приоритетите си, какво бихме наложили като политики и какви мерки са нужни за справяне с кризата, породена от пандемията. Нашите приоритети са доходи, семейство, сигурност. Неща, за които се борим непрестанно и постигнахме успехи. Предстои ни да водим още много битки и затова ни е нужна подкрепата на повече хора, надяваме се да отидат до урните въпреки обстановката.

- Казвате битки, какво визирате? Срещу кого се изправяте?

- Ако в досегашния парламент главният ни опонент бе ДПС, то в следващия се очертават противопоставяния с розово-зеления комсомол от „Демократична България“ и странната ляволиберална смесица „Изправи се! Мутри вън!“. Но не това ще бъдат основните ни битки. На България й предстои да устои на натиска за приемане на „Истанбулската конвенция“ и новия „Пакт за миграция“. Ние трябва решително да се противопоставим. Трябва да водим битката за премахване на двойните стандарти в ЕС, битката за налагане на ред в циганските гета и борбата с битовата престъпност.

- Видяхме Ви на обиколка в един от циганските квартали на Бургас, какво видяхте там?

- Точно на тази обиколка с моят съратник Георги Дракалиев отново се убедихме, че там тече питейна вода по улиците, просто така. Тези хора са свикнали да не плащат сметки за вода, те си я „берат“, както обичат да казват. За тези кражби на вода Георги Дракалиев е сигнализирал неведнъж, което показва непримиримостта на ВМРО към подобни нагли прояви.
Колкото до битовата циганска престъпност, всички знаят отлично нашата дългогодишна работа, министърът на отбраната Красимир Каракачанов изработи и концепция за циганска интеграция, за да може тези анклави да бъдат овладени и вкарани в дневния ред на българското общество, защото нека не се лъжем, те не живеят като част от нашето общество. Те са част само, когато трябва да си вземат помощите.

Георги Дракалиев доказа, че през 2016 г. 3 150 избиратели са дописани само в списъците на секции 262 и 263 в Чорлу

- Очаквате ли провокации в изборния ден? Скоро протестирахте срещу решението на ЦИК, с което отпада задължението при гласуване в чужбина, избирателите да попълват декларациите за гласуване лично, пред самите комисии.

- Разбира се, че сме против. И точно Георги Дракалиев доказа, че в деня на изборите през 2016 г., цели 3 150 избиратели са дописани само в списъците на секции 262 и 263 в гр. Чорлу. В първата от тях са гласували 2 137 души, средно по 1 човек на 20 секунди.
Какво Ви говори това? Точно така, турската държава организира и провежда избори, като с броя гласове си избира депутати в българския парламент. И тук не влизат хората, идващи на така наречения изборен туризъм, които също играят решаваща роля за определяне на мандатите.
Бургас е граничен район и страда изключително много от тези гласове. По този начин са ощетени българите, а ние се борим да спрем това. Гласовете от Турция се разпределят пропорционално по всички райони в страната, а тук е третият най-силен район на ДПС. Няма никакво съмнение, че те могат да повлияят на разпределението на мандатите и така да променят реалните резултати от изборите в Бургас.




Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
Тервел ИЛИЕВ Лавров се подигра с Кая Калас Лавров се подигра с Кая Калас 28/05/2026, Четвъртък 21:30 2
Тервел ИЛИЕВ Карлос Насар притесни спортна България Карлос Насар притесни спортна България 28/05/2026, Четвъртък 20:29 1
Тервел ИЛИЕВ В Каталуния: Хулиан Алварес каза "ДА" на Барселона В Каталуния: Хулиан Алварес каза "ДА" на Барселона 28/05/2026, Четвъртък 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Кои зодиакални знаци създават перфектна двойка Кои зодиакални знаци създават перфектна двойка 28/05/2026, Четвъртък 19:40 0
Тервел ИЛИЕВ Дара става "Почетен гражданин" Дара става "Почетен гражданин" 28/05/2026, Четвъртък 19:20 5
България Всички новини
България за продан България за продан „Баба Алино“ не е поредната история за незаконно строителство по Черноморието, тази земя е вече чужда територия – както е комплекс „Камчия“ на руснаците  Пожарникари се готвят за първи оглед след ужаса в Слънчев бряг Пожарникари се готвят за първи оглед след ужаса в Слънчев бряг Огънят е тръгнал от котелното отделение на приземния етаж на хотела Зоя Калафатева: „СОЛиСиМи“ създава своеобразна съкровищница за съвременна българска музика, която да остане и след нас Зоя Калафатева: „СОЛиСиМи“ създава своеобразна съкровищница за съвременна българска музика, която да остане и след нас След успешното трето издание форумът за млади класически таланти все по-уверено заявява международното си присъствие Под заплаха ли е етническия мир в Кърджали заради кучешки приют за над 3 млн. евро Под заплаха ли е етническия мир в Кърджали заради кучешки приют за над 3 млн. евро Поръчката, заради която бе отведен кмета Ерол Мюмюн за разпит, трябваше да стартира през 2024 г. и 11-те сгради да са изградени до средата на тази година Секунди, които спасяват: Нов дефибрилатор е на разположение на Централната спирка в Бургас Секунди, които спасяват: Нов дефибрилатор е на разположение на Централната спирка в Бургас Ротари клуб Бургас-Приморие продължава благородната си мисия за сигурност на обществените места   Пожар в хотел в Слънчев бряг, има загинал (ОБНОВЕНА) Пожар в хотел в Слънчев бряг, има загинал (ОБНОВЕНА) Избухнал е след искра от заваръчна машина Ген. Миланов: Ако бъде задържан Пеевски, пак ли ще е етнически конфликт? Това е опасна игра Ген. Миланов: Ако бъде задържан Пеевски, пак ли ще е етнически конфликт? Това е опасна игра Тя води до ерозия за националната сигурност, предупреди той Българите го удариха на живот: харчат масово за ресторанти и пътувания, сочи анализ Българите го удариха на живот: харчат масово за ресторанти и пътувания, сочи анализ Анализ на Mastercard Economics Institute показва, че българите вече предпочитат удоволствията пред вещите и услугите Военен камион катастрофира в Полша, осем американски войници са ранени Военен камион катастрофира в Полша, осем американски войници са ранени Общо четирима войници са били приети в болница, докато останалите са получили медицинска помощ на мястото на катастрофата Двама с надуваема лодка се обърнаха в Черно море, военен кораб ги извади Двама с надуваема лодка се обърнаха в Черно море, военен кораб ги извади Дежурният на рейдовия пост реагирал за секунди, адмирал Пенев вдигнал екипажите на щурм
Веселин Пренеров от трибуната на ОбС: Загърбваме егото и суетата, Бургас има исторически шанс за Евровизия Веселин Пренеров от трибуната на ОбС: Загърбваме егото и суетата, Бургас има исторически шанс за Евровизия Местният парламент даде мощен символен знак, че градът е готов за най-мащабния музикален форум Лоша прогноза за българските отбори, само Левски има шанс за пробив в евротурнирите, смята суперкомпютър Лоша прогноза за българските отбори, само Левски има шанс за пробив в евротурнирите, смята суперкомпютър Според предвижданията, водените от Хулио Веласкес „сини“ ще си осигурят място в основната схема на третия по сила турнир на УЕФА Лигата на конференциите Дипломатически покер: Проект за мир предвижда отваряне на Ормузкия проток, Белият дом отрича Дипломатически покер: Проект за мир предвижда отваряне на Ормузкия проток, Белият дом отрича Корпусът на гвардейците на ислямската революция обяви, че нова директна война със САЩ е малко вероятна поради „слабостта на врага“ Румен Радев в Париж: Първо да гарантираме стандарта на живот на българите и после на Украйна! Румен Радев в Париж: Първо да гарантираме стандарта на живот на българите и после на Украйна! Премиерът очаква френски влакове до август, говори за модернизация на армията ни и за нови позиции за бившата съветска република Бивш шеф иронизира новото Ферари: Това със сигурност е кола, която поне китайците няма да копират Бивш шеф иронизира новото Ферари: Това със сигурност е кола, която поне китайците няма да копират Критиките към първия електромобил на италианците не стихват Плъзна извратена мания сред милионерите: Богаташи се подмладяват с мазнини от покойници Плъзна извратена мания сред милионерите: Богаташи се подмладяват с мазнини от покойници Цената на процедурите варира от 10 000 до 100 000 долара Новият унгарски премиер Петер Мадяр намали заплатата си наполовина и предприе мащабни антикорупционни реформи Новият унгарски премиер Петер Мадяр намали заплатата си наполовина и предприе мащабни антикорупционни реформи Правителството в Будапеща предлага мандат до осем години и започва спешни преговори в Брюксел за отблокиране на милиарди евро от европейските фондове Три интересни събития за деня на детето в Несебър Три интересни събития за деня на детето в Несебър Страхотна програма в Несебър  Платформа за работа въвежда ограничение за обяви със заплати под 1200 евро Платформа за работа въвежда ограничение за обяви със заплати под 1200 евро Промяната е свързана с тенденцията за по-голяма прозрачност на възнагражденията и по-добри условия на труд Поставят 181 млн. души от Африка под карантина, за да спрат разпространението на ебола Поставят 181 млн. души от Африка под карантина, за да спрат разпространението на ебола До момента е известно, че са загинали поне 220 от новия щам на вируса, но това е публично обявената бройка. Неофицилано може и да са хиляди, смъртността при това заболяване е над 50 %
Дара Дара Бях на зверски режим, няма магия, а само работа и постоянство Виц на деня Виц на деня Директор яростно се чеше между краката и казва на заместника си:
- Трябва да уволним секретарката.
Заместникът също чешейки се:
- Отдавна трябваше да го направим...
Виц на деня Виц на деня Как действа алкохола при мъжете и жените:
Той - пие едно, две, три и забравя...
Тя - пие едно, две, три, че като си спомни..
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Гинеколог - човек, който търси проблеми там, където другите намират радости.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори