×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Любен Дилов отговаря на неудобните въпроси: За чекмеджето, къщата в Барселона и цензурата в медиите


Любен Дилов отговаря на неудобните въпроси: За чекмеджето, къщата в Барселона и цензурата в медиите
Двама известни и успели журналисти - Любен Дилов и Веселин Пренеров застанаха пред бургазлии и в продължение на 45 минути отговаряха и на най-провокативните въпроси
31 Март 2021, Сряда, 20:06 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Разходете се в Бургас и преценете дали ГЕРБ е дъното, категоричен е водачът на листата на ГЕРБ-СДС за Бургаска област

 

Водачът на листата на ГЕРБ-СДС за Бургаска област Любен Дилов спази обещанието си и в продължение на 45 минути тази вечер отговаряше на най-неудобните въпроси в живо предаване в социалните мрежи, което Флагман.бг излъчва.

Фокусът на днешната дискусия бе „Медиите и свободата на словото“. Нямаше цензура или ограничения и Дилов бе готов да говори по всяка тема. До него бе друго известно име от журналистическите среди – Веселин Пренеров, най-популярният тв водещ в Бургас, който е част от листата на ГЕРБ-СДС за предстоящите избори.

Двамата говориха открито по горещите теми – т.нар. скандал с чекмеджето на Борисов, къщата в Барселона, свободата в медиите, какво прави Дилов в листата на ГЕРБ, чувства ли се политически номад и ред други.

„В България мога да го кажа най-отговорно няма цензура. Ако някой се автоцензурира е друг проблем! Но няма публичен скандал, свързан с властта, който да не е разнесен в почти всички медии. В някои издълбан достатъчно надълбоко. Безспорно историята с джуджетата е хубаво да се разрови докрай, но нека прокуратурата да си свърши работата, а ние не бива да бързаме да съдим. Помните ли каква истерия се разрази с Мирослав Боршош (бившият директор на НДК, б.а.), който беше разнесен по всички медии, а днес го оправдаха. Побързахме да го разстреляме, а той е невинен!“, коментира разпалено Любен Дилов.

Сред първите въпроси, които му бяха зададени в социалната мрежа, е дали се чувства политически номад. Дилов бе категоричен, че през целия си път в политиката, никога не се е явявал на избори под друга форма, освен като представител на „Движение Гергьовден“ в коалиция.

Както самият той анонсира без притеснения ще отговаря на крайни хейтъри и политически тролове. Попитан бе какво прави "човек, който е прочел два вагона книги" в листата на ГЕРБ, тъй като тази партия, според питащия била дъното.

„Разходете се из Бургас, за да видите дали е дъното. Почти всички показатели, които са сравними с преди 10 години, показват сериозен напредък. БВП, растеж на доходи…Градът и целият регион се променят и това е видно, а предстоят и по-добри времена“, категоричен бе Дилов.

„Захапан“ бе и по темата за доклада на Държавния департамент на САЩ, който бе публикуван днес.

„Това не е нещо ново. Американският конгрес поръчва подобни доклади от 45 години. Правят го, за да описват развитието на държави, където се инвестират средства на американските данъкоплатци в неправителствени организации. Съвсем естествено е същите тези НПО-ата, които работят в тази страна, да представят драматична картина, за да получат по-голямо финансиране. Разберете ме правилно! Не казвам, че няма основателни критики, но този доклад е изпълнен с много със смехотворни констатации. Пример правата на „интерсексуални“. Те имат всички права, които имат другите. Има и упрек, че затваряме ромските гета по време на пандемия, но пропускат, че първото нещо, което затворихме е Банско. Ако това е ромско гето…“, коментира с ирония Любен Дилов.

Не бе пропуснат и въпросът с „чекмеджето на Борисов“.

„Виждаме някакъв странен сюжет, на който не мога да повярвам! Даже не става дума за вяра, а съпоставимост, че един човек, който добре знам как се държи има до спалнята си шкаф със злато и евро. Нещата, които е правил до този момент, не са съразмерни с този скандал. Цялата история е доста гнила и не ми изглежда сериозна“, отсече той, след което сам влезе в друга пикантна тема – къщата в Барселона, която испанска медия преписа на премиера.

„Вестникът, който пусна тази история, е известен в ПР средите в цяла Европа, като брутално поръчков. В това издание изключително евтино може да си закупиш територия и да си пуснеш каквото си искаш. Направих проверка и установих, че госпожата, която написа въпросната статия е преподавател по трудово право, няма нито едно друго разследване, няма общо с разследващата журналистика. Странен сюжет. Имам чувство, че много сериозно влияние върху българската политика оказват турските сериали“, коментира Дилов.

Той не прие критиките, че държавата се управлява еднолично от „джипката на премиера“ „Само преди 10 години основният упрек към политическата класа беше размитата отговорност. Да, много често българският премиер прекалява с това „аз“, но от друга страна много често „кляка“ на уличен натиск. За това бих го упрекнал! Мисля, че политиката в България почти винаги е била лидерска, с много малки изключения“, допълни Дилов.

Зададен му бе и крайно пиперливият въпрос как ще коментира ситуацията в Царево, където съветниците от „Гергьовден“ са най-сериозната опозиция на ГЕРБ и по-конкретно кмета Георги Лапчев, а сега трябва да работят заедно.

„Има много любопитни отношения в Царево. Там тече люта битка между „Гергьовден“ и ГЕРБ. Опитваме се да ги накараме да работят заедно. Казах им, че докато се борят помежду си Петър Кънев ще изкупи половината Царево. Не искам нищо лошо да кажа за него! Да е жив и здрав. Уважавам го и се надявам в следващия парламент да работим заедно“, коментира темата Дилов.

Според него няма нищо лошо в протестите и натискът върху политиците. Даже той бил нужен, за да се постигат истински добрите неща. „Политиците трябва да работят под натиск, защото в стрес се раждат добри решения“, убеден е водачът на листата на ГЕРБ-СДС.

Зрители тази вечер го попитаха и какво е мнението му за легализиране на марихуаната.

„Подозирам, че ще имаме голямо несъгласие с ПП ГЕРБ, но много пъти съм говорил за легализирането на марихуаната, особено за медицински цели. Използвайки традициите в България съм за това да станем производител на коноп и марихуана, защото има огромен пазар. Къса ми се сърцето, след като виждам какво става в Северна Македония. Ставаме жертви на едно остаряло мислене. Не говоря за шопове като в Нидерландия,  а за медицински цели. Много сме изостанали, а имаме прекрасни климатични и географски възможности, но не ги използваме“, смята Дилов.

По акцента на тазвечершната среща – свободата на словото в медиите, той подчерта, че в България малкият пазар пречи на журналистиката да се чувства истински свободна, защото няма необходимата подкрепа от читатели и рекламодатели и лесно може да стане жертва на политически или икономически кръгове. Въпреки това обаче има достатъчно свободни медии, които създават добър продукт, категоричен бе Дилов.

В национален план той посочи Е-вестник, Терминал 3, Бивол, а в регионален план сред добрите примери бе Флагман.бг.

„Флагман.бг и Грамофона за мен са сайтове, които знам, че няма да ме подведат с фалшиви новини. Особено флагманите! Те вадят първи неща, до които другите доста бавно се докопват. Даже, когато бях на гмуркане, на далечно място, от Флагман ми звъняха над 20 пъти, за да ме питат дали ще бъда водач на листата на ГЕРБ. Не им вдигнах, но се чудих как са узнали, откъде са ми научили номера, който използвам само там. Но поздравления. Разбрали са отнякъде и искат да проверят. Те наистина са големи хрътки“, допълни Дилов.

„Накрая ще завърша с нещо към журналистите, защото може да съм бил издател, сценарист, но винаги на първо място със се считал за журналист. Колеги, страстта към жълтото е като национализма в политиката. Винаги се опитваш да направиш повече, за да станеш още по-голям патриот и накрая, като не можеш започваш да фалцетиш, ставаш контрапропаганда на самия себе си. Така е и с опитите да удариш политическия противник много силно, понякога удряш себе си. Нещо, което според мен се случи с приятелите ни от „Да, България““, завърши Дилов.




Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
Тервел ИЛИЕВ Обир на инкасо близо до столицата Обир на инкасо близо до столицата 16/01/2026, Петък 19:30 0
Тервел ИЛИЕВ Бивша звезда на Левски стана наркопласьор? Бивша звезда на Левски стана наркопласьор? 16/01/2026, Петък 19:00 0
Тервел ИЛИЕВ Нафтата е на 1/2-финал за Купата на България Нафтата е на 1/2-финал за Купата на България 16/01/2026, Петък 18:33 0
Михаил ДИМИТРОВ Х се срина Х се срина 16/01/2026, Петък 18:11 1
Тервел ИЛИЕВ Фатална катастрофа на пътя София-Варна Фатална катастрофа на пътя София-Варна 16/01/2026, Петък 18:05 0
България Всички новини
Парадокс с АПС и мандата: Върнат е, за да има честни избори, но очакват манипулации Парадокс с АПС и мандата: Върнат е, за да има честни избори, но очакват манипулации Д-р Хасан Адемов прогнозира, че ще се запази старият Изборен кодекс и така се подготвя почвата за контролиран вот и за фалшификация Кога временно ще ограничават движението по пътя за Пампорово Кога временно ще ограничават движението по пътя за Пампорово От пътната агенция уточняват, че мерките са превантивни и целят предотвратяване на инциденти Изградиха чудесна зона за отдих в кв. "Ветрен" - с помощта на УМБАЛ "Дева Мария" и "Лукойл" Изградиха чудесна зона за отдих в кв. "Ветрен" - с помощта на УМБАЛ "Дева Мария" и "Лукойл" Паркът разполага с новоизградени широки алеи, дървена беседка и удобни пейки с кошчета за отпадъци, както и с нови осветителни стълбове Синът на BG-олигарх с обвинение за наркотици в Пампорово, грози го постоянен арест Синът на BG-олигарх с обвинение за наркотици в Пампорово, грози го постоянен арест 19-годишният Божидар Бобоков е обвинен за държане на марихуана с цел разпространение, намерени са близо 400 грама Борецът №1 срещу инсектите в Бургас показа топлес кадри от бреговете на Африка Борецът №1 срещу инсектите в Бургас показа топлес кадри от бреговете на Африка Служителите му смятат, че е заслужил да се отдъхне под ярките слънчеви лъчи, макар че всички зъзнат в снежен Бургас НБА и много повече: как да се забавляваме през януари в Берлин? НБА и много повече: как да се забавляваме през януари в Берлин? Германия бе домакин на мач от НБА - официален двубой от редовния сезон, за който се приемаха и спортни залози Бойко Борисов: Обиждат ни на мафия и мутри, защото нямат друг аргумент Бойко Борисов: Обиждат ни на мафия и мутри, защото нямат друг аргумент Не знам каква мафия може да сме, но Европейския съвет и Европарламента с пълно болшинство ни извадиха от 27-годишния мониторингов механизъм към нашата правоохранителна система Вицепремиерът в оставка призна, че няма заделени средства за нови изборни устройства Вицепремиерът в оставка призна, че няма заделени средства за нови изборни устройства По време на блицконтрол в Народно събрание Българският паспорт е 11-и по сила в света с най-широк безвизов достъп до глобални дестинации Българският паспорт е 11-и по сила в света с най-широк безвизов достъп до глобални дестинации Класирането поставя България сред държавите с най-голяма свобода на движение  Поляците доминират в Бургас, а Германците водят туристическия поток във Варна Поляците доминират в Бургас, а Германците водят туристическия поток във Варна Морските летища отчитат 11 процента ръст на пътниците и над 3,7 милиона обслужени души
Шефът на Мосад по спешност в САЩ, ЦРУ - във Венецуела Шефът на Мосад по спешност в САЩ, ЦРУ - във Венецуела Ще има срещи с Тръмп и Уиткоф Русия отвръща на удара: Москва съди Европа за $200 милиарда! Русия отвръща на удара: Москва съди Европа за $200 милиарда! На предварителното заседание в Арбитражния съд в Москва РЦБ обвини „Юроклиър“ в нанасяне на финансови щети вследствие на действията на депозитаря, които са лишили институцията от управлението на нейните „ликвидни активи и ценни книжа“ Иранските властимащи изнасят парите си към Дубай Иранските властимащи изнасят парите си към Дубай От началото на демонстрациите на 28 декември 2025 г. в Иран са загинали най-малко 2677 души, твърдят неправителствени организации Х се срина Х се срина В Обединеното кралство са регистрирани над 19 000 сигнала за проблеми, докато в САЩ са отчетени почти 75 000 случая Бивша NFL звезда съди екссъпругата си след признание, че пенисът му бил като три кенчета Кока-Кола Бивша NFL звезда съди екссъпругата си след признание, че пенисът му бил като три кенчета Кока-Кола Мат Калил иска 750 000 долара обезщетение от Хейли Калил за морални щети след нейни коментари в Twitch Синът на Тошко Йорданов строи слънчева централа за 50 млн. евро Синът на Тошко Йорданов строи слънчева централа за 50 млн. евро Наследникът на политическия шоумен вече е регистрирал „Азур Енерджи“ ООД Хулио Иглесиас отрече обвиненията в сексуално насилие Хулио Иглесиас отрече обвиненията в сексуално насилие Испанският певец заяви, че твърденията на двете бивши служителки са „абсолютно безпочвени“ и защити публично името си Лавина помете ски курорт край Монблан Лавина помете ски курорт край Монблан А само за дни серия от лавини в Алпите взеха жертви във Франция, Италия и Австрия 11-годишното момиче, оцеляло след клане на яхта и 4 дни на пояс в океана – невероятната история на Терри Джо 11-годишното момиче, оцеляло след клане на яхта и 4 дни на пояс в океана – невероятната история на Терри Джо Едно морско пътешествие до Бахамите трябваше да остави прекрасни спомени, но се превърна в трагедия Българският паспорт е 11-и по сила в света с най-широк безвизов достъп до глобални дестинации Българският паспорт е 11-и по сила в света с най-широк безвизов достъп до глобални дестинации Класирането поставя България сред държавите с най-голяма свобода на движение 
Росен Желязков Росен Желязков Трябва бързо да се отива на избори, без политическо шоу Виц на деня Виц на деня Гледам новините и някак ласкаво започвам да псувам на сръбски, щото българският вече не обхваща обема на ситуацията. Виц на деня Виц на деня Една жена се явила на интервю за стюардеса. Служителят я попитал:
- Защо се ориентирахте точно към тази професия?
Тя отговорила:
- Ами, защото в самолета ще се запозная с много мъже!
Оня се шашнал:
- И само за това?! Ами, че Вие може да се запознаете с мъже и в някоя кръчма!
Тя се аргументирала:
- Да де, ама в самолета няма къде да избягат!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Да правим всичко с лекота
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори