Братът на Рачков влиза в ареста заради каскадата край Средец и блъсната полицейска кола
Петър Рачков е обвинен и за държане на метамфетамин, престъплението е извършено в изпитателен срок за същото деяние
Братът на известния актьор Димитър Рачков – Петър, който преди броени дни в опит да избяга от полицията натресе Аудито си в патрулна кола, влиза за постоянно в ареста. Районният съд в Средец прие доводите на прокуратурата, че е опасен и явен рецидивист и го прати зад решетките.
Рачков е обвинен не само за случая с полицейската гонка, разиграла се на 21 март т.г., но и в противозаконно държане на високорискови наркотични вещества – в случая метамфетамин. Дрогата е намерена след като мъжът забил Аудито си в полицейската кола.
На провелото се днес заседание става ясно още, че Рачков на два пъти оказал съпротива на полицаи, пречейки им да изпълняват служебните си задлжения. Първият път той не се подчинил на подаден звуков сигнал, като вместо да спре той потеглил с мръсна газ и използвал заблуждаващи маневри. Той е навлязал с автомобила си в насрещното движение, създавайки предпоставка за инцидент. Вторият път блъснал застигналия го полицейски автомобил, движейки се на заден ход, след което оказал жестока съпротива при арест – буйствал и бутал полицейските служители с ръце.
Престъпленията са извършени в изпитателен срок на присъда, поставена на Петър Рачков за разпространение на наркотици. Същевременно той е предаден на съд от Окръжна прокуратура Бургас за противозаконно държане на наркотици с цел разпространение.
Комисията по електронно управление одобри бюджета за 2026 г. на министерството въпреки политическото напрежение
Готов съм за избори, ако САЩ и Европа гарантират сигурността им, каза Зеленски
Ловната хижа на Чаушеску в Румъния се продава за 995 000 евро
Кой и защо отиде на митинга на ДПС в Руен
Шести вот на недоверие разклати парламента: Спорят падали ли кабинетът на Росен Желязков
СГС дава старт на делото срещу Кирил Петков и Божидар Божанов за опит за принуда и нарушения при обществена поръчка
Политически промяна - демократ оглави Маями за първи път от близо три десетилетия
Символът на венецуелската съпротива печели Нобеловата награда за мир – без право да напусне страната
КАТ го направи рекордьор по нарушения - без да е сядал зад волана
Зеленски: Готов съм за избори по време на война, ако Западът гарантира сигурността
13-километрови опашки от тирове към Турция заради празничен трафик и блокади в Гърция
Картина на Пикасо за 1 милион евро може да стане ваша срещу 100 евро – благотворителна томбола с кауза
