×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Изборите ще се проведат в първата неделя след Великден - на 19 април.
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Хотелиери: За силен летен сезон трябва да се ускори ваксинацията за персонала


Хотелиери: За силен летен сезон трябва да се ускори ваксинацията за персонала
Ключови думи: сезон, лято 2021, флагман
31 Март 2021, Сряда, 13:20 ч.
Автор: Флагман.бг

Летният сезон зависи от много фактори, но първият и основен е да има по-ниска заболяемост

Месец преди откриването на летния туристически сезон, хората в бранша са притеснени, че той ще бъде по-слаб от предишния. Според експерти, за да сме конкурентноспособни, трябва да се намали заболеваемостта от COVID-19 и да се ускори ваксинацията за персонала.

Летният сезон зависи от много фактори, но първият и основен е да има по-ниска заболяемост. Това заяви в „Денят започва“ по БНТ председателят на Варненската туристическа камара Илин Димитров. Той е скептичен, че ако градът остане в червената зона, българските туристи няма да искат да почиват и след това да остават под карантина в страната си. По думите му, диалог с министерството има.

„Останаха още няколко финални щриха, които трябва да направят спрямо съседните ни държави. Давам пример: турците договориха с Русия 4,5 милиона руснаци да почиват тук, гърците отидоха в Румъния, аз предполагам, че ако се направи подобна крачка от наша страна, това ще бъде искрата, която ще стартира процесите, тоест, да се посети Румъния, Великобритания, Израел, където е хазартният туризъм. Трябва да сме много активни по това направление и ще имаме голям шанс, стига да няма много болни“, коментира Димитров.

Според него, браншът има голяма нужда от облекчение на визи спрямо Турция и е важно да знаят дали има регламент за посрещане на рускоговорящите и трети страни. По думите му, всеки един турист е желан турист.

„Може да се поеме част от PCR теста, идването на туриста и средствата, които той ще вкара, защото всеки лев, който се вкара в туризма, се увеличава от 2,5 до 4 пъти. По този начин ще се компенсира и това“, каза още Димитров.

Въпросът с кадрите остава висящ.

„Несигурността, която имаме за туристите, неяснотата, която има в хотелите каква заетост ще има, как ще се развие сезонът, кога ще започне и колко ще продължи, тези въпроси в момента възспират собствениците и много от хотелиерите да си позволят лукса да започнат да наемат и да търсят персонал“, заяви хотелиерът Станислав Стоянов.

Засега хотелиерите разчитат на български туристи, ако се облекчат мерките, ще се разчита и на страните около нас – Турция, Румъния и други. Все още остава неяснотата относно западния пазар – полети, чартърни програми, автобусни програми.

„Всички сме в процес на очакване, убедени сме, че макар и кратък, може да има някакъв сезон. Не дискриминираме никого. При наличие, кадри ще бъдат наемани независимо дали са ваксинирани или не“, каза още хотелиерът.

Източник: bgtourism.bg


В категории: Бизнес


15
Коментара
Флагман.БГ Обраха офис на СКАТ Обраха офис на СКАТ 04/02/2026, Сряда 14:06 0
Светлозария КИДЕРОВА Уроци за хигиена хранене и отношения влизат в училище Уроци за хигиена хранене и отношения влизат в училище 04/02/2026, Сряда 11:40 0
15
Коментара по темата
15.
*********
02.05.2021 04:11:48
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
14.
никаква реалност не си, пък камо ли нова
31.03.2021 16:39:33
0
5
Ако не се ваксинирал персонала, нямал да работи?! Ами като не работи персонала, кой ще работи бе аланколу? :-)))) Ама нека си работят хотелите сами с домочадието и любовниците, тъкмо ще им дойде акъла в главата. Аз ако не се ваксинирам сигурно и като клиент няма да ме допуснат :-)))))) И кой ще им наема стаите? Аааа, сетих се... единият собственик с домочадието и любовниците си ще наема стаите на другия собственик, а той пък ще идва в неговият хотел... Само не разбрах като се менкат така откъде ще им дойдат пари, щото всичко ще е на разменни начала...
13.
Коментар
31.03.2021 15:40:38
0
3
Силен сезон няма как да има това лято. Въпроса е дали въобще ще има сезон .
12.
Новата реалност
31.03.2021 15:28:18
6
2
Ами като не иска да се ваксинира няма да работи, няма да пътува и други такива неща. Мисля, че вече е ясно това
11.
Персонален
31.03.2021 15:14:51
1
9
Ами ако персонала НЕ ИСКА да се ваксинира, какво правим бе, путки заспали?
10.
До 8
31.03.2021 15:00:27
0
0
Не са обаждай ве кезап!
Аман от спецове като тебе,шпинга!
9.
Лечко Петров
31.03.2021 14:59:00
2
2
Да се ваксинират,по морето без друго от години работят само Украинци,Цигани и Ямболии*кукери.
Едва ли някой от ще се обяви против ваксинирането,така,че колеги,да си пожелаем един наистина добър сезон.
8.
Xxxx
31.03.2021 14:37:26
1
5
Какъв летен сезон и чуждестранни туристи? Кой ще дойде в България след като вече сме в червените списъци на Германия и Израел, а Джонсън предупреди англичаните, че това лято няма да има ваканции извън страната, та кой ще дойде освен руснаците, ама те и без това последните години предпочитат други дестинации, където ценят парите им
7.
Какъв персонал?
31.03.2021 13:43:30
1
2
Сигурно и на тях са платили за тези призиви, за да няма изобщо персонал и да се провали изцяло туризма. Пък и как може да се позволи на стадото (местно и вносно) някакво удоволствие...?! Току-виж пропуснало гробарската стъкмистика за седмица-две...
6.
Персонал се казва, когато го имаш
31.03.2021 13:35:47
1
8
Кaкъв пeрсонал? Виe в мoмента нямaте пeрсонал. И нaй-вeроятно нямa да мoжете да си нaемете такъв. Тaя гoдина я пиши на пясъкa
5.
Персонал се казва, когато го имаш
31.03.2021 13:34:51
1
5
Какъв персонал? Вие в момента нямате персонал. И най-вероятно няма да можете да си наемете такъв. Тая година я пиши на пясъка
4.
Трик
31.03.2021 13:32:08
0
8
Къде е този персонал???
3.
До всички хотелиери
31.03.2021 13:24:07
0
13
Радвайте се ако намерите персонал с езици да работи , после мислете за ваксините.

Като знам колко сте ограничени повечето, жал ми става за Вас.

По-добре впрегнете домочадието, любовниците и жените си да работят отколкото да давате акъли кой да се ваксинира и кой не.
2.
wyj
31.03.2021 13:19:48
2
7
Тоз варненски гагаузин да ваксинира жена си или тъщата не персонала
1.
Още продажници!
31.03.2021 13:05:03
1
9
Тези пък искат да си убиват персонала! Може изобщо персонал да не намерят. Хората бездруго се отдръпват от несигурни бизнеси.

Да сте чували случайно, че единствената полза с която се хвалят така наречените "ваксинки" е намаляването на "симптомите" на настинките! Нито обещават предпазване от нещо (дори и да същества), нито обещават спиране на разпространение на нещо (дори и да съществува). Та каква е целта на призива...?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Нов кръг мирни преговори за Украйна започна в Абу Даби Нов кръг мирни преговори за Украйна започна в Абу Даби Киев и Москва водят разговори с посредничеството на САЩ на фона на нови руски ракетни удари Емблематичен хирург се завърна в УМБАЛ-Бургас след 18 години в Англия Емблематичен хирург се завърна в УМБАЛ-Бургас след 18 години в Англия Д-р Костадин Петков работеше в болницата от началото на 90-те години, днес вече е част от Първо отделение по хирургия и прилага съвременни лапароскопски хирургични техники Жечо Станков: Започваме извънредни проверки заради високите сметки за ток Жечо Станков: Започваме извънредни проверки заради високите сметки за ток Повярвайте ми, ще приложим цялата строгост на закона, закани се енергийният министър ИТН пред Йотова служебният премиер не бива да е политическа фигура ИТН пред Йотова служебният премиер не бива да е политическа фигура Според партията политически оцветени са Андрей Гюров и Димитър Главчев, изборът остава между петима от т.нар. домова книга Ченгета от РУ-Малко Търново спипаха дрогиран шофьор край село Извор Ченгета от РУ-Малко Търново спипаха дрогиран шофьор край село Извор 37-годишният мъж е управлявал Дачия "Логан" след употреба на кокаин и канабис РДНСК Бургас спира днес водата към хотела на Венелин Ташев в Несебър (ОБНОВЕНА) РДНСК Бургас спира днес водата към хотела на Венелин Ташев в Несебър (ОБНОВЕНА) Отрязването на бетонните плочи на ниво минус 1 довело до увреждане на конструкцията, твърдят от РДНСК Един от изпълнителите на „А дано, ама надали“ навършва 38 години Един от изпълнителите на „А дано, ама надали“ навършва 38 години Лъчезарният полунигериец VenZy произхожда от музикален род Пътят, по който можеш да поемеш, ако си студент или млад творец с дух на предприемач Пътят, по който можеш да поемеш, ако си студент или млад творец с дух на предприемач През последните години един от най-достъпните и ефективни пътища за реализация на идеи са програмите за младежи и студенти и стартъп инициативите Нямаме никакви сили повече да се борим - съобщение до майката на собственика преди трагедията в хижа „Петрохан“ Нямаме никакви сили повече да се борим - съобщение до майката на собственика преди трагедията в хижа „Петрохан“ Собственикът на хижата е изпратил емоционален текст малко преди да бъдат открити телата на тримата загинали Стомашно-чревното здраве при децата е ключово за имунитета  Стомашно-чревното здраве при децата е ключово за имунитета  Навременната консултация със специалист и индивидуалният подход са в основата на успешната профилактика и лечение.  
И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края Шест от всеки десет семейства остават без пари две седмици преди края на месеца Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си Жената ипотекирала дома си, за да финансира фиктивен хуманитарен проект с мъж, представял се за престолонаследник на Дубай 22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест 22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест От ръководството на курорта обясняват, че раницата е останала плътно закрепена за тялото ѝ, тъй като гръдната катарама на раницата е била закопчана, което допълнително затруднило освобождаването ѝ Китай залива Европа с опасни и забранени пептидни лекарства Китай залива Европа с опасни и забранени пептидни лекарства Фиктивни фирми, криптоплащания и социални мрежи движат сивия пазар на вещества без медицински контрол Румънска бизнесдама измамена с 2,5 милиона долара от мнима хуманитарна фондация Румънска бизнесдама измамена с 2,5 милиона долара от мнима хуманитарна фондация Жената е била убедена да инвестира заедно с лице, представящо се за престолонаследник на Дубай Перфектният план – Тръмп превзема Гренландия с гумени лодки, Дания му плаща милиарди Перфектният план – Тръмп превзема Гренландия с гумени лодки, Дания му плаща милиарди Как с европейски ценности, НПО кораби и социални помощи Вашингтон може да получи парче от Арктика без нито един изстрел Жертва на джендър пропаганда спечели дело заради сменения си пол Жертва на джендър пропаганда спечели дело заради сменения си пол Магистратите присъдиха $2 млн. на Фокс Варианчели, превърнала се в момче на 15 г.. Бензема в Ал-Хилал разклати позициите на Роналдо в Саудитска Арабия Бензема в Ал-Хилал разклати позициите на Роналдо в Саудитска Арабия Трансферът на френската звезда задълбочи напрежението в Ал-Насър и постави под въпрос бъдещето на Кристиано Роналдо Над 60 процента от датчаните вече смятат САЩ за противник Над 60 процента от датчаните вече смятат САЩ за противник Проучване на обществената медия DR показва спад в доверието към САЩ сред населението на Дания на фона на напрежение около Гренландия Тръмп иска $1 млрд. обезщетение от Харвард Тръмп иска $1 млрд. обезщетение от Харвард Вчера американското издание "Ню Йорк таймс" посочи, че американският президент се отказал от първоначалното си искане да получи 200 млн. долара от Харвард
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, какво да ти сготвя за обед?
- Ами, не знам миличка, направи нещо вкусничко.
- Ти кво бе тъпанар такъв, пак ли ме обиждаш?
Виц на деня Виц на деня - Сашко, какъв искаш да станеш като порастнеш?
- Полицай.
- А ти, Иванчо?
- Бандит, за да можем пак да си играем заедно.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не страдай от психично разстройство — наслаждавай му се
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори