Болници в Русенско получиха 20 кислородни концентратора
Дарението е от изключителна помощ за всяка от болниците в момент, когато се наблюдава ръст на хоспитализираните, обясняват от Областния оперативен щаб
Седем болници в Русенско получиха 20 кислородни концентратора, осигурени от Министерството на здравеопазването. Това съобщиха от Областния оперативен щаб.
Осем от апаратите са за двете университетски болници - "Канев" и "Медика", в Русе. Три са доставени в болницата в Бяла, както и в отделението за COVID болни на Комплексния онкологичен център.
По два концентратора са получили Белодробната болница и още две лечебни заведения от групата на "Медика" - за активно лечение по кардиология "Медика Кор" и по физикална и рехабилитационна медицина "Медика".
Дарението е от изключителна помощ за всяка от болниците в момент, когато се наблюдава ръст на хоспитализираните, обясняват от Областния оперативен щаб.
От областната управа информират, че по време на среща между изпълняващия длъжността областен управител на Русе Свилен Иванов и заместник-министъра на здравеопазването доц. Евгени Григоров е станало ясно, че в региона са предприети всички необходими мерки за безпроблемното протичане на парламентарните избори.
Осигурени са лични предпазни средства за членовете на секционните избирателни комисии, а на всички желаещи участници в изборния процес са поставени ваксини. Отделно, във всяка от секциите ще се извършва дезинфекция на всеки два часа в деня на вота.
В мултифункционалната спортна зала "ОЗК Арена" в Русе, където ще се състои приемо-предаването на протоколите на секционните избирателни комисии, както и отчитането на бюлетините, ще има пропускателен режим.
Целта е да не се допусне струпване на много хора на едно място.
Жена с рекордно голям бюст във Великобритания разказа за болките и обидите, с които живее всеки ден
52 дни кашлица без диагноза: 13-годишно дете в Турция се бори за живота си
Шефът, който сбъдна коледната мечта: Бонуси по над 440 000 долара за всеки служител
НЛО над Япония: Огнено кълбо освети небето и предизвика вълна от спекулации
Малък апартамент, голяма идея: Как един мъж превърна дома си в технологично чудо
Йети – мит, измама или истина? Историята на най-загадъчното създание на планетата
Тигър изненада туристи в Индия – вместо да нападне, легна спокойно до тях
Жестоко престъпление в Индия: Трима мъже арестувани за нападение над медицинска сестра в хотел
Ден на вярата: Почитаме 20 000 мъченици, изгорени за Христос в Никомидия
Нова ера на зарядните устройства
Новите съседи се завръщат, Амадор е успешен бизнесмен
Наш 70-годишен околосветски пътешественик счупи мачта
