×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • През август се очакват жеги до 44 градуса, а след това рязко захлаждане и бури
  • Разработват нови инфрачервени колани за по-висока пътна безопасност
  • От 2027 г. пенсионните фондове влизат в инфраструктурни проекти и стартъпи
  • Започна ремонт на отводняването по магистрала „Тракия“
  • Финансови анализатори призовават за инвестиране на спестяванията вместо държане в банка
  • Американската армия разкри изпитанията на нова система за електронна война
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Дракалиев: Целта ни е повишаване на доходите, за да задържим младите българи (ВИДЕО)


Дракалиев: Целта ни е повишаване на доходите, за да задържим младите българи (ВИДЕО)
Благодарение на ВМРО минималната заплата и пенсиите нараснаха с над 50%, припомни Дракалиев
Ключови думи: ВМРО, Георги Дракалиев
31 Март 2021, Сряда, 21:55 ч.
Автор: Флагман.Бг

Това каза в предизборното студио на „Темите“ по ТВ Европа областният председател на партията в Бургас и трети в листата на 2 МИР Георги Дракалиев

В последния мандат успяхме да постигнем немалко в тази посока. Доходите в сферите на образованието, здравеопазването и сигурността се повишиха, а минималната заплата отбеляза ръст от над 50%. Пенсиите също бяха вдигнати с 50%. По време на управлението на предишния кабинет „Борисов 2“, в който участваха от РБ, които пак искат да управляват, пенсиите и заплатите бяха замразени. Разликата между „Борисов 2“ и „Борисов 3“ е само в присъствието на ВМРО, която отстоя виждането си за увеличаване на доходите, коментира Дракалиев. Българската армия никога през последните 30 не е отбелязвала такъв интерес, такъв подем  и ръст на заплатите, добави той.

Основната цел, която се опитваме да прокараме, и през образование, и през социална дейност, и през сигурност – това е да няма маргинални общности, които да паразитират на гърба на обществото, обобщи лидерът на войводите в Бургас.

ВМРО има голямата цел и за запазване на традиционните семейни ценности, защото големият проблем е демографският. Ние трябва да подпомогнем младите семейства. Едно от нещата, които ВМРО направи, е постигането на данъчните облекчения за деца, припомни той.

Като бургазлия третият в листата на ВМРО в града констатира, че туризмът пострада най-много от пандемията и именно с цел да го съживи бяха мерките, които ВМРО първи предложиха – намаляването на ДДС на 9%, ваучери за родните туристи да почиват в българските курорти, субсидирането за част от сумата за чартърните полети на туристи, което в Бургас вече бе въведено. Дракалиев е оптимист, че тази година летният сезон ще бъде по-добър от миналогодишния, ще започне по-рано и българите ще се ориентират повече към родното море, тъй като е ясно, че няма да е много лесно да почиват в Гърция и Турция.

Вижте участието на Георги Дракалиев в студиото на „България сутрин“ по BGONAIR

По повод непримиримостта на ВМРО срещу агресивното налагане на правата на ЛГБТИ-общността, кандидат-депутатът на Организацията посочи, че някой се опитва да внуши, че войводите са против хората с различна сексуална ориентация, а това не е вярно. Ние не обвиняваме хората, нека всеки да се чувства, какъвто иска, нашите позиции са, че не трябва да налагат своите виждания насила върху останалата част от обществото, коментира Дракалиев.

Той наблегна, че ВМРО не приема тази показност, която се опитват да налагат ЛГБТИ-организациите през организирането на паради и опити за прокарване на промени в законодателството с искане за еднополови бракове. Това проваля идеята за запазване на традиционното българско семейство и преборването на демографската криза, убеден е Георги Дракалиев.

По темата Македония потомъкът на егейски македонци и доктор по история заяви, че интересът и на Скопие, и на София е да бъдем заедно в ЕС и да паднат границите помежду ни, тъй като е ясно на всички, че сме един народ. И за да стане, трябва да се спре с езика на омразата към българите и изопачаването на историческата истина. За нас няма проблем това, че те се чувстват македонци, а това, че крадат българската история и отричат общото ни минало, и притискат собствените си граждани, които имат българско самосъзнание и са подложени на тормоз. Това трябва да спре, отсече лидерът на ВМРО в Бургас.

България за първи път успя да покаже своята самостоятелна външна политика, защото обикновено българските правителства гледат какво ще каже някой голям брат от Изток или Запад, а в случая успяхме да защитим своя национален интерес и така ще ни уважават повече нашите партньори, коментира Дракалиев.

Той е убеден, че ВМРО няма да има никакъв проблем с преминаването на бариерата. Ако българският народ оцени това, което нашите, макар и само 11 народни представители, успяха да направят за тези 4 години, би трябвало да ни даде доверие и подкрепа, заяви Георги Дракалиев.




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Димитър КИРЯКОВ 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 30/07/2026, Четвъртък 20:00 3
България Всички новини
Бургазлия отиде за риба, остана без колесар: Полицията хвана крадците край язовир „Ахелой“ Бургазлия отиде за риба, остана без колесар: Полицията хвана крадците край язовир „Ахелой“ Двама мъже от село Габерово отмъкнали съоръжението за 1300 евро, докато човекът бил с лодката във водата Алкохолен десант по морето: Канадец с 2,55 промила в Созопол, пияна испанка в Обзор Алкохолен десант по морето: Канадец с 2,55 промила в Созопол, пияна испанка в Обзор Двама софиянци също попаднаха в ареста, след като бяха засечени зад волана край Созопол и в Китен Дрогирана зад волана спипана в Свети Влас, откриха в Мерцедеса ѝ и марихуана Дрогирана зад волана спипана в Свети Влас, откриха в Мерцедеса ѝ и марихуана Пробата на 36-годишната жена отчела амфетамин и метамфетамин, но тя отказала да даде кръв за химичен анализ Николай Младенов с добра новина за Газа: Хамас се разоръжава, Израел се изтегля Николай Младенов с добра новина за Газа: Хамас се разоръжава, Израел се изтегля Споразумението предвижда гражданско палестинско управление, нова полиция и международни сили за сигурност, но изпълнението остава решаващото изпитание Последен шанс за винетка на по-ниска цена: След 22:00 часа шофьорите ще плащат с 30% повече Последен шанс за винетка на по-ниска цена: След 22:00 часа шофьорите ще плащат с 30% повече Годишната винетка поскъпва от 49,60 на 64,50 евро, а увеличението обхваща всички срокове на валидност Почитаме млад светец и чудотворец: Кои българи празнуват днес Почитаме млад светец и чудотворец: Кои българи празнуват днес Кой е праведникът, чийто гроб лекувал болни Юли си отива с 36 градуса, термометрите скачат до 39 градуса през уикенда Юли си отива с 36 градуса, термометрите скачат до 39 градуса през уикенда НИМХ прогнозира слънчево време днес Нептун акостира в Поморие със свита от русалки, ветроходен парад и заря Нептун акостира в Поморие със свита от русалки, ветроходен парад и заря Морският владетел пристига на Стария кей в неделя вечер, а деца и възрастни ще се преобразят с костюми и грим Пико под стелката и дрогиран зад волана: Двама арестувани в Поморие Пико под стелката и дрогиран зад волана: Двама арестувани в Поморие Автомобилът е бил спрян около 18 ч. за рутинна проверка 250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15% 250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15% Семействата се насочват към по-малки жилища, докато високите офертни цени задържат имотите по-дълго на пазара
Балистична ракета срина американски завод за дронове в Киев Балистична ракета срина американски завод за дронове в Киев Terminal Autonomy произвежда апаратите AQ-400 Scythe и AQ-100 Bayonet Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Инспекторите провериха 2252 бизнеса по островите и курортите, а при тежките нарушения затвориха обекти Иран предупреди България заради американските самолети в Безмер Иран предупреди България заради американските самолети в Безмер Техеран поиска решението да бъде преразгледано, София отрече участие във военни действия Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Световният шампион избра прочутия комплекс край Барселона заради близостта до клубната база, спортните съоръжения и строгата охрана 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август Сблъсъкът край кратера Айнщайн се очаква в 09:35 часа българско време и не носи опасност за Земята Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Чревните бактерии превръщат хранителни вещества в метаболит, който влияе върху електрическата активност на сърцето Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа Икономистът предупреждава за трайна безработица, растящо неравенство, посегателства срещу творците и военни решения извън човешкия контрол Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция Измамниците крадат снимки на реални апартаменти, предлагат ниски цени и прекъсват връзката след банковия превод Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни Инспектори откриха храни с изтекъл срок и продукти без документи за произход при акция на пет институции Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Футболната звезда и годеницата му съчетават семейно спокойствие с дизайнерски тоалети, редки бижута, частни полети и ваканции край Червено море
Томислав Дончев Томислав Дончев В политическия живот понякога трябва да можеш да гълташ жаби, за да върви държавата Виц на деня Виц на деня - Честито! Отдалеч се познава, че си се оженил! Ризата ти е перфектно изгладена!
- О, да! Това е първото нещо, на което жена ми ме научи!
Виц на деня Виц на деня Срещат се двама плейбоя.
- Кажи, с коя спиш сега?
- Срам ме е да ти кажа...
- Хайде бе какво толкова!
- Ами... с жена ми.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В България сглобките и коалициите се разпадат по-бързо от евтините мебели.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори