×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Един загинал и девет ранени при катастрофа на българска кола с мигранти в Хърватия
  • Американски военни конвои ще преминат през България на път към учение в Румъния
  • От днес влиза в сила Пактът за миграцията и убежището в ЕС
  • Цените на петрола достигнаха най-ниското си ниво от два месеца насам
  • Порой заля международния път между Русе и Букурещ
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Валери Симеонов: Борбата с наркомафията и увеличаването на всички пенсии са наши каузи


Валери Симеонов: Борбата с наркомафията и увеличаването на всички пенсии са наши каузи
Магистралата, която ще свързва Бургас и Варна, е наш приоритет, каза лидерът на НФСБ Валери Симеонов
31 Март 2021, Сряда, 09:41 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Боря се за гласа на предприемчивите хора и на родолюбците, но не на фейсбук патриотите, сподели той

Борбата с наркомафията и увеличаването на всички пенсии са сред приоритетите, които бъдещите депутати от НФСБ и „Воля“ ще реализират. 

„Ще работим с органите на изпълнителната власт. Това, което доказах, че мога да го правя при потушаването на етническите конфликти в Асеновград и в Пловдив, както и при акциите срещу шума в морските курорти, ще продължа срещу разпространението на наркотици. Оказа се, че когато полицията има гръб зад себе си, може да върши много полезна работа. Ще я върши и сега“, заяви пред БНТ водачът на листата в Бургас на Патриотична коалиция - „Воля“ и НФСБ Валери Симеонов.  

„Гордеем се с това, че сме единствените, които успяха да постигнат въпреки съпротивата на останалата част от политическата общност реални неща като повишаване на пенсиите. Финансистите на ГЕРБ бяха против. Вече обаче минималната пенсия е 350 лева. Успяхме и да завършим оградата с Турция. Това е лично моя кауза“, каза лидерът на НФСБ в началото на интервюто в студиото на „Денят започва“. 

„Успяхме да обърнем нагласата към хазартната зависимост, в която изпаднаха голяма част от българите. Не получихме подкрепа в борбата срещу търкането на билетчета, но се справихме“, добави той.

„Променихме и атмосферата в националните курорти по отношение на вредното въздействие на шума. Наложихме действащ закон, с който лесно могат да се преследват нарушителите. С това доказахме, че няма да отстъпим нито на картели, нито на олигарси“, подчерта Симеонов. 

„Помощта, която оказахме на дребния и на средния бизнес, е достатъчно забележима. Спасихме казаните за ракия от промените в закона, които щяха да ги унищожат. Помогнахме на търговци на горива за малките бензиностанции“, припомни той.

„Тези неща постигнахме с наши усилия. Това бяха наши каузи“, подчерта водачът на патриотите в Бургас. 

„Помогнахме на българските общности в чужбина. Пуснахме въздушната линия София – Одеса. Затова сме наградени от българските общности в Унгария, и в Украйна, и в Армения“, добави той.

„Управлението ни с ГЕРБ беше трудно. Имали сме сериозни конфликти. Не знам дали ще си спомняте за 30 години името на друг вицепремиер или министър, който да е подавал сигнали в прокуратурата срещу негови колеги от правителството. Това съм го правил“, заяви Валери Симеонов. 

„Не дължа извинение на никого. Всичко се върти около това дали трябва да се извиня на Васил Божков, защото това, което се случи в края на 2018 г., е реакция на моята битка с хазарта“, добави той.

„В кратък период от време, след като започнах борбата с хазарта, се организираха протести, които бяха платени. Даваха се по 100 лева на знаме и по 50 за присъствие, но въпреки това те стихнаха. Медиите, финансирани от Божков, които подхванаха кампанията, доведоха до моята оставка“, коментира лидерът на НФСБ. 

„Боря се за гласа на предприемчивите хора и на родолюбците, но не на фейсбук патриотите. Припомняме това, което сме направили, за да се разграничим от тези, които обикалят студията, от онези, които нямат реализация в живота и я търсят в Народното събрание“, добави той.

„За разлика от тях ние с Веселин Марешки сме се реализирали в бизнеса и имаме с какво да се похвалим за времето, когато сме били в 44-ият парламент. В Народното събрание хората, които имат успешен бизнес, сме 4-5 човека. Това е драмата на българските предприемачи. Той не е представен в парламента, а трябва да е, защото е гръбнакът на икономиката“, коментира кандидатът за депутат. 

„На първо място сред приоритетите ни е увеличаване на доходите на хората, което ще постигнем, чрез изпълнението на нашите задачи. Поставяме си кауза да увеличим всички пенсии с около 200 лева. Ще осигурим и безплатни лекарства за учениците до 18 и на хората над 65 години“, добави той.

„Облекчаване на условията за работа на дребния и средния бизнес, чрез повишаване на прага за регистрация по ДДС от 50 на 100 хиляди лева, чрез борба с монополите и картелите, което с Марешки сме доказали, че можем да я водим. Трябва да ограничим административните тежести и да се увеличи дялът на електронните услуги“, заяви Симеонов. 

„Изграждането на магистрала „Черно море“, която ще свързва Бургас и Варна, е наш приоритет. Недопустимо е тя да бъде игнорирана. Имаме много голям не само туристически, но и икономически поток“, добави той.

„Борбата срещу картела на мобилните оператори, намаляване на цените на горивата чрез държавните бензиностанции и данъчни складове е наша кауза, както и съпротивата срещу наркомафията и разпространението на дрога“, подчерта лидерът на НФСБ. 

„Не вярвайте на обещанията, а на тези хора, които са се доказали, т.е. на тези, които могат да свършат работата. Както е казал великият Хайтов, едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто – да го изпълниш“, каза още той.


В категории: Избори 2021


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
Михаил ДИМИТРОВ Как да увеличим бъдещата си пенсия трикратно Как да увеличим бъдещата си пенсия трикратно 13/06/2026, Събота 09:20 3
Михаил ДИМИТРОВ Двойник пял вместо Шакира Двойник пял вместо Шакира 13/06/2026, Събота 09:00 0
България Всички новини
Два свята, различни ценности: София Прайд срещу Шествие за семейството днес Два свята, различни ценности: София Прайд срещу Шествие за семейството днес Патриарх Даниил повежда едното Ще бъде ли Дара звездата на София прайд, финансиран от враговете на България Ще бъде ли Дара звездата на София прайд, финансиран от враговете на България Организаторите призоваха последователите си във Фейсбук, ако я искат на сцената, да я тагнат, но все още не са обявили официално дали ще пее утре „Бангаранга“ Километрично задръстване край Бургас заради необичайна спасителна операция Километрично задръстване край Бургас заради необичайна спасителна операция Униформени спряха стотици коли, за да спасят обитателите на „Пода“ от сигурна смърт под гумите на туристите Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Общо 28 009 души имат право на глас „Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта „Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта Сцената на Държавна опера – Бургас ще се превърне във вълшебна гора, в която всичко е възможно – дърветата шепнат, курабийките танцуват, а доброто намира пътя към дома Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас С много въображение, талант и хиляди тонове пясък скулпторите ще вдъхнат живот на темата „Пясъчни герои от екрана“ Черна вест затвори делото срещу Индиана Джоунс от Обзор: Илия Дочков отнесе тайните си в гроба Черна вест затвори делото срещу Индиана Джоунс от Обзор: Илия Дочков отнесе тайните си в гроба Внезапната кончина на уредника изпревари съда в Бургас, магистратите конфискуваха над 340 безценни антики в полза на държавата Илия Луков дари музикални инструменти на български деца в Молдова Илия Луков дари музикални инструменти на български деца в Молдова Народният певец осъществи каузата заедно с Васил и Емил Янакиеви от „Форте Мюзик“ ООД Благоевград, за да помогне на млади таланти от Тараклия Прибраха в ареста Иван Костов от Бургас и Румяна Кузманова - готвели пико в хотел в Слънчев бряг Прибраха в ареста Иван Костов от Бургас и Румяна Кузманова - готвели пико в хотел в Слънчев бряг В обекта са намерени пликчета фосфор, стъклена колба, ел.везна и марихуана Пълен абсурд: Планови ремонти блокират сектора, който храни националната икономика през лятото Пълен абсурд: Планови ремонти блокират сектора, който храни националната икономика през лятото Удобният достъп до морските и планинските курорти е компрометиран от безумни графици, алармират предприемачи
Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Според него не Москва е започнала войната в Украйна. Той изтъкна, че осем години се опитвал да убеди противника за мирно решение на проблема в Донбас Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Новината обяви пакистанският премиер Шехбаз Шариф, а иранският му колега Арагчи потвърди, че Меморандумът за разбирателство „никога не е бил по-близо“ "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" Освен плановите ремонтни дейности, има и пътен инцидент с аварирал ТИР в тунела "Траянови врата" Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство Хокни е признат като един от най-значимите творци на XX и XXI век ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти Рязко се увеличава ролята на граничните държави Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Поп звездата реагира остро срещу озвучаването на правителствени кадри за имиграцията с нейния хит от 2024 година Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Изключително редкият медицински феномен е регистриран в баварския град Фюрт, като семейството вече отглежда шест деца Русия гори, искаме да гори още повече: Украйна поиска спешни 20 милиарда долара от Запада Русия гори, искаме да гори още повече: Украйна поиска спешни 20 милиарда долара от Запада Киев постави ултиматум пред съюзниците за огромни нови траншове, преди Москва да е прегрупирала силите си 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея Според прокуратурата операцията с безпилотните летателни апарати е била част от по-широк план на тогавашния държавен глава за консолидиране на властта чрез създаване на извънредна ситуация в отношенията с Пхенян Идва Супер Ел Ниньо! Климатично чудовище от Тихия океан преобръща времето и у нас Идва Супер Ел Ниньо! Климатично чудовище от Тихия океан преобръща времето и у нас Забравете за кучия сибирски студ: Природата ни готви необичайно мека, но брутално кална и дъждовна зима с риск от наводнения
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори