По морето ще има облаци и дъжд
Максималните температури на въздуха ще са 9°-12°
Днес ще има разкъсана - предимно значителна облачност, и на места там ще превали слаб дъжд. Ще духа до умерен, в Източна България временно силен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат предимно между 11° и 16°, в София около 13°. Атмосферното налягане още малко ще се понижи, но ще остане по-високо от средното за месеца. Това съобщи Христо Христов, дежурен синоптик в Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Над Черноморието ще има променлива облачност и на места ще превали слаб дъжд. Ще духа умерен, временно силен вятър от север-североизток. Максималните температури на въздуха ще са 9°-12°. Температурата на морската вода е 7°-8°. Вълнението на морето ще се усили до 3-4 бала.
В планините ще духа умерен и силен вятър от север-североизток. По-значителна облачност ще има в следобедните часове и на места ще превали слаб сняг. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 4°, на 2000 метра - около минус 3°.
В сряда облачността ще е разкъсана, почти без валежи. Ще духа слаб до умерен североизточен вятър и температурите още малко ще се понижат. В четвъртък и петък ще преобладава слънчево време, преди обяд в четвъртък с ниска облачност над Източна България, в петък - с разкъсана висока и средна облачност. Температурите ще се повишават, повече в петък, когато с умерен запад-югозападен вятър дневните ще достигат, на места и ще надхвърлят 20°.
Студена бира в 35-градусова жега? Ето кога чашата става опасна
С 25 риби в улова и рядък рекорд: Александър Перухов грабна златото край Черноморец
Бургас отваря врати за още един европейски град: Стартира директна линия до полския Радом
В Община Несебър се проведе обучение за Хартата на основните права на ЕС
Извънредна акция в МБАЛ-Благоевград: Викаха спасители за починал пациент, тежащ близо 300 кг
Джип блъсна моторист до Битака в Меден рудник
Шишков разкри пътната схема: Един ден отвори крана за над 1 млрд. лева аванси
Кондуктор разцепи веждата на пътничка с касов апарат по път за Радомир
В пика на летния сезон: Бургас остава без топла вода за 60 часа
Нощен екшън в Слънчев бряг: Млада англичанка подгони крадец на плажа
Джигит зад волана: 30-годишен с 2,38 промила се натресе в светофар
Пристанище „КРЗ ПОРТ БУРГАС“ АД започна изпълнението на проект по Програма „Транспортна свързаност“
