Жечо Станков с важна новина за пътуващите от Меден Рудник през Твърдица и Маринка: Започна пълният ремонт на пътя
Изцяло ще бъде премахнат съществуващият асфалт, след това ще се оправи леглото на пътя, обяви кандидатът за депутат от ГЕРБ
Започна пълната рехабилитация на пътя между бургаските села Маринка и Твърдица, която ще даде възможност на пътуващите да се движат безопасно по изцяло нова настилка. На място, където днес стартираха ремонтните дейности, беше кандидатът за депутат от ГЕРБ в Бургаски регион Жечо Станков.
„Изцяло ще бъде премахнат съществуващият асфалт, след това ще се оправи леглото на пътя. Ще бъдат премахнати и високите треви, за да се направят канавките, които ще помогнат за отводняването и ще предпазват пътя да не се компрометира“, обясни Станков.
Срокът за изпълнение на ремонта е средата на юни, ако са подходящи климатичните условия.
През това време ще бъде създадена временна организация на движението, като то ще се осъществява в едното платно с ясно обозначени знаци и временни светофари.
„Искам да се извиня на пътуващите за неудобството по време на работата, но после пътят ще има изцяло нова настилка, изградени канавки, почистени дерета. Това ще даде възможност на жителите на „Меден рудник“, които пътуват през Твърдица и Маринка към Странджа, и на тези, които обичат да се разхождат в този район, да се движат по чисто нов път“, каза Станков.
Ще бъде ремонтиран и намиращият се наблизо мост.
„Там има подпочвени води, които са направили пробиви. Ще бъдат поставени отводнителни тръби, нови парапети“, обяви Станков.
Той работи усилено по решаването и на още един проблем, поставен от жителите на Маринка - качеството на електрозахранването.
„Имаме поет ангажимент от страна EVN, че до 40 дни трябва да има още една линия, която да захранва Маринка - от ж.к. „Меден рудник“, както и устройства, които да следят напрежението и качеството на електрическа енергия. Това го следим внимателно и съм сигурен, че ще го изпълним“, добави Станков, който към момента е и зам.-министър на енергетиката.
В София и Пловдив е по-топло, отколкото на морето
Домашни средства срещу мухъл в банята и по стените
Признаци, че връзката ви върви в правилната посока
Сарми по стара българска рецепта - вкус, който не се забравя
Как да премахнете миризмата от хладилника с лесни средства
Коя зодия е най-ревнива в любовта
Хаос на "Айброкс": две люти агитки се сблъскаха на терена
Кавърма по селски - вкусна българска рецепта за цялото семейство
Кои зодии прощават и кои никога не забравят
Отиде си уважаваният д-р Димитров от "Пирогов"
Кой спорт е най-подходящ за хора със заседнал начин на живот
Смразяваща катастрофа: Починаха трима души, включително дете (ОБНОВЕНА/СНИМКИ 18+)

Богатите стават все по богати /сещайте се защо/, бедните стават все по бедни пак поради същите причини. Това е естествения ход на живота.
Пътя е смлян като конфитюр от сливи от 30 години. И “уж” точно сега се сетихте, че трябва да се реконструира на 100%.
Браво на Вас, добра работа.
Явно е "пенкилер" момчето. Готов за всякакъв пост (сал царската дума да излезе). Защо се изказва толкова компетентно от името на АПИ или община Бургас ?
Преференция 106.