Бебе на 1 месец е в тежко състояние с COVID-19
Бебето ще бъде преместено за лечение в Пловдив
Бебе на един месец е с СOVID-19 и със сериозна клинична картина. Детето се лекува в кърджалийската болница. Това е отчел по време на днешното заседание на Областния кризисен щаб директорът на лечебното заведение проф. Тодор Черкезов, съобщи Нова тв.
Бебето ще бъде преместено за лечение в Пловдив, са обясняли от областна администрация в Кърджали. Освен бебето, сред заразените и настанени за лечение в МБАЛ "Д-р Ат. Дафовски" има и дете на 3 години. Неговото състояние е стабилно.
Общо 110 пациенти с СOVID-19 се лекуват в областната болница. 33-ма са болните в двете бази на "Инфекциозно отделение", 25-има - в "Пневмофтизиатрично отделение", 15 - в Първо, 28 - във Второ вътрешно и 7 - в ОАИЛ. Заради усложнената ситуация, броят на СOVID леглата в МБАЛ "Д-р Ат. Дафовски" е с 11 повече спрямо миналата седмица, посочват още от областната администрация.
Живот след смъртта: Жена видя Рая, срещна загубеното си дете и се върна да разкаже
Русе грее с 900 метра празнична светлина и нова коледна магия
Лекари без договор, пациенти без сигурност – защо бюджетът за 2026 е решаващ
Открит опасен микроорганизъм в мляко за кърмачета, изтеглят партиди от пазара
Властта се срива, Радев излиза напред
Откраднаха коледна елха от района пред училище в Радомир
Протест в Смолян срещу фотоволтаична централа: Жителите се опасяват за домовете и гората
Как евтините китайски дрехи заляха Европа
Въпросът остава: Кои са били хората, стреляли по деца в Сараево, като на сафари?
Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана
Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост
Всички правим тази грешка: Тези ястия, стават по-здравословни, но чак на следващия ден
