×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Живко Табаков: Ще намалим данъка от 15 % за ЕТ и ще увеличим прага по регистрация по ДДС от 50 на 200 хил. лева


Живко Табаков: Ще намалим данъка от 15 % за ЕТ и ще увеличим прага по регистрация по ДДС от 50 на 200 хил. лева
Кандидатът на "Изправи се! Мутри вън" за 2 МИР Бургас Живко Табаков имаше силно присъствие в национален дебат по една от големите телевизии
23 Март 2021, Вторник, 15:02 ч.
Автор: Флагман.бг, снимка: Архив

Този локдаун е поредното убийство за икономиката, която и без друго не е в добро състояние, няма условия за правене на бизнес, категоричен е водачът на листата на "Изправи се! Мутри вън" за Бургас

 

От „Изправи се! Мутри вън!” ще намалим данъка от 15 % за едноличните търговци, ще увеличим прагът по регистрация по ДДС от 50 на 200 хил. лева. Важно е да бъде намален патентният данък до 75 % до краят на Ковид кризата.Това заяви в студиото на „Пресечна точка” по Нова телевизия водачът на листата на Коалиция „Изправи се! Мутри вън! от Бургаски многомандатен избирателен район Живко Табаков.

„Този локдаун е поредното убийство за икономиката, която и без друго не е в добро състояние, няма условия за правене на бизнес. Показателно за това е, че през последните години чуждестранните инвестиции у нас са под 1 млрд. лева, а външният дълг е скочил над 20 млрд. лева. Правенето на икономика за премиера Борисов минава през лопата с асфалт. Друг проблем са фискалните излишъци, които се харчеха през джипката, а те трябваше да са буфери в помощ на бизнеса сега”, коментира Табаков и призова Планът за възстановяване и устойчивост да бъде задържан и да бъде преработен от следващото Народно събрание.

По темата туризъм Живко Табаков подчерта, че туристическият бранш все още не е чул няколко много важни неща за старта на летния сезон – това са зелените коридори за преминаване на туристите, електронното издаване на визите за трети страни, каква ще бъде цената и кой ще заплаща пи си ар тестовете, които ще бъдат изисквани от страна на нашата държава. Освен това, по негови думи, летният сезон не трябва да започне в началото на май, както анонсира министърът, а дни преди великденските празници.

„Браншът е пред фалит, бизнесът не може да задържи кадрите си, а какво остава да увеличи възнагражденията. Неефективен Закон за туризма и съпътстващите към него Наредби. Недостатъчно средства за маркетинг и реклама в туризма, липсва на финансова подкрепа за 9-те туристически района в страната. Това правителство ще бъде запомнено с неясните процедури по отдаване на плажовете, лошата визова политика за страните извън ЕС, никакво кредитиране на туристическия бранш. Необходимо е много спешно да се замрази дейността на туроператори и турагенти, които в момента не работят, да бъде продължено и надградено субсидирането на седалките в самолетите, да бъдат отделени средства за автобусните и жп превози, запазване на 9 – процентното ДДС за заведенията за хранене и развлечения, изцяло нов Закон за туризъм, увеличаване на средствата за маркетинг и реклама, които трябва да бъдат управлявани много правилно. Министерство на туризма не управлява правилно държавните ресурси и то трябва да бъде претрансформирано”, заяви експертът в сферата на туризма Живко Табаков.

Кандидатът на „Изправи се! Мутри вън! допълни още, че през развитието на земеделието вижда спасяването на Странджа и спиране на процеса по обезлюдяване на селата там.

„Изправи се! Мутри вън!” предвижда Национална програма за „Семейно стопанство”. Програмата ще предостави земя от държавния поземлен фонд на домакинства за зеленчукопроизводство, традиционни култури и животновъдство. Държавата ще заплаща възнаграждение и осигуровки на всяко новооткрито работно място в „Семейното стопанство” за срок от 19 месеца и със задължение работникът да остане на работа още поне 12 месеца след това. Програмата предвижда наемане на работа на 100 000 селскостопански работници. Стойността е 900 млн. лв. за 19 месеца. Ще имаме Национална програма за стимулиране на традиционни за България производства - билки, български зеленчуци и плодове, пчелен мед и рози. Ще създадем и държавно предприятие за изкупуване на селскостопанската продукция от дребните производители”, завърши Табаков.

 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Михаил ДИМИТРОВ Внезапно почина бивш репортер на Господари на ефира Внезапно почина бивш репортер на Господари на ефира 10/08/2026, Понеделник 19:30 0
България Всички новини
Прасковата - сладка, сочна и само 39 калории на 100 грама: Какво всъщност дава на организма Прасковата - сладка, сочна и само 39 калории на 100 грама: Какво всъщност дава на организма Почти 90% от плода е вода, а в него има фибри, витамин C, калий и още ценни хранителни вещества Шок на спирка в „Меден рудник“: Сгащиха 16-годишна с чашка, пълна с 60 грама пико Шок на спирка в „Меден рудник“: Сгащиха 16-годишна с чашка, пълна с 60 грама пико Непълнолетната от Сливен била с 40-годишната бургазлийка Недка, и двете са задържани от Четвърто РУ Лютеницата загуби битката за буркана: Ето коя зимнина българите правят най-често Лютеницата загуби битката за буркана: Ето коя зимнина българите правят най-често Компотите и туршиите изпреварват кралицата на българската трапеза, а в София домашни консерви приготвя едва една трета от хората според национално проучване на Тренд Гринго оглави ромски протест за по-добър живот в Айтос Гринго оглави ромски протест за по-добър живот в Айтос Бившият мъж на Софи Маринова поиска по-добри пътища и удобен транспорт, но протестът повдигна въпроси за данъците и незаконните къщи Сменят формулата за минималната заплата: Какво се готви за доходите от 2027 г. Сменят формулата за минималната заплата: Какво се готви за доходите от 2027 г. 620,20 евро няма да останат окончателният праг, уверява социалният министър Наталия Ефремова, но новият размер ще зависи от механизъм, който тепърва трябва да бъде договорен със синдикати и работодатели Забравете за 40-дневния капан: Мъртвото вълнение ни връхлетя, но затихва за 24 до 48 часа Забравете за 40-дневния капан: Мъртвото вълнение ни връхлетя, но затихва за 24 до 48 часа Старши спасителят Петър Русев призова: Задължително следете флаговете и без алкохол поне 8 часа преди влизане във водата 17-годишната Виктория Ангелова е световна шампионка на троен скок 17-годишната Виктория Ангелова е световна шампионка на троен скок Българката триумфира в Юджийн с 13,91 метра в последния си опит и донесе 13-ото ни злато в историята на световните първенства до 20 години Ники Кънчев се раздел тайно. Водещият проговори за слуховете Ники Кънчев се раздел тайно. Водещият проговори за слуховете Водещият на Стани богат категорично отрече твърденията, че е сложил край на отношенията си с Даниела Внезапно почина бивш репортер на Господари на ефира Внезапно почина бивш репортер на Господари на ефира Журналистът и общественик от Варна Стефан Курдов посвети последните години на борбата срещу насилието над животни и настояваше за работеща зоополиция БМВ-то на бургаски гангстер е зарязано на бензиностанция в ж.к. "Братя Миладинови". Институциите - пас! БМВ-то на бургаски гангстер е зарязано на бензиностанция в ж.к. "Братя Миладинови". Институциите - пас! Хора от бл. 75 в ж.к. Братя Миладинови са сигнализирали Oбщината, ОП Транспорт и полицията, но реакция няма и колата продължава да стои на метри от колонките
Как Малта се превърна в новия филмов магнит на Европа Как Малта се превърна в новия филмов магнит на Европа Данъчни облекчение привличат големите  Елтън Джон остана сляп с едното око: На 79 години музикалната легенда води най-тежката си битка Елтън Джон остана сляп с едното око: На 79 години музикалната легенда води най-тежката си битка Тежка инфекция увреди зрението му, но певецът не се отказва - лечението на лявото око вече дава известни признаци на подобрение Яхтата на Зукърбърг не откликна на сигнал за помощ, друг кораб спаси лодката Яхтата на Зукърбърг не откликна на сигнал за помощ, друг кораб спаси лодката Launchpad била по-близо до останалия без гориво плавателен съд край Аляска, но екипажът твърди, че не е чул съобщението Мощно земетресение 7,4 удари Колумбия, има ранени и сериозни разрушения Мощно земетресение 7,4 удари Колумбия, има ранени и сериозни разрушения Трусът с епицентър край Сан Хосе дел Палмар разлюля Богота и съседни държави, властите се опасяват от вторични земетресения Нигерийската армия измъкна 33 отвлечени пътници след престрелка Нигерийската армия измъкна 33 отвлечени пътници след престрелка Войници и полицаи настигнали похитителите в щата Замфара, преди заложниците да бъдат отведени навътре в гористата местност Прищина отвърна на Зеленски: Свалиха украинското знаме след думите му за Косово Прищина отвърна на Зеленски: Свалиха украинското знаме след думите му за Косово Кметът Пърпарим Рама обяви, че Косово трябва да бъде уважавано, след като Киев потвърди позицията си за непризнаване на независимостта му Уитни Хюстън оживя като Барби: Куклата пресъздава емблематична визия от 80-те Уитни Хюстън оживя като Барби: Куклата пресъздава емблематична визия от 80-те Моделът е вдъхновен от клипа към I Wanna Dance With Somebody и беше представен около рождения ден на легендарната певица Откриха римски кораб на 2100 години край Сицилия, стотици амфори лежат на 46 метра дълбочина Откриха римски кораб на 2100 години край Сицилия, стотици амфори лежат на 46 метра дълбочина Останките са от II или I век преди новата ера, а древните съдове са служили за пренасяне на вино и зехтин Москва видя промяна при Радев: България вече говори по-сдържано за Русия Москва видя промяна при Радев: България вече говори по-сдържано за Русия Руското външно министерство приветства новия тон на София за войната в Украйна, но смята, че е рано за възстановяване на двустранните отношения Полудяха ли германците или те дойдоха - има 14 хил. сигнала за НЛО Полудяха ли германците или те дойдоха - има 14 хил. сигнала за НЛО Небето над Германия предизвика невиждан интерес, но експертите имат земно обяснение за огромната част от загадъчните светлини
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Потресена съм от примитивната политическа употреба на инцидента с дрона Виц на деня Виц на деня - Киро, забелязъл ли си, че твоята тъщата има златен зъб?
- Отдавна, ама все не намирам повод.
Виц на деня Виц на деня - Какво е мъдрост?
- Това е, когато сам стигаш до мисълта, че се занимаваш с глупости...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Това което не се решава с добра дума, се решава с добра дума и пистолет в ръка
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори