Къща се срути върху тротоар на оживена улици във Враца
Опасната сграда е паметник на културата и до преди 15 години е била общинска собственост
Част от къща се срути върху тротоара на една от главните улици във Враца. Само по щастлива случайност в този момент от там не са минавали пешеходци и затова няма пострадали, съобщава Нова телевизия.
Част от стена заедно с покрива са паднали от над 4 метра височина. Камарата от тухли, цигли и изгнили греди сега е оградена с предпазна лента.
Сградата се намира на булевард „Христо Ботев” в града. Тя е паметник на културата и до преди 15 години е била общинска собственост. След това тя е продадена на частни лица.
„Към Община Враца не е подаван сигнал за опасна сграда. Разбрахме за инцидента, когато е рухнал покрива и се е срутила част от стената. Уведомили сме националния институт за паметници на културата. Издирили сме и собствениците и от наша страна ще им окажем съдействие по най-бързия начин да укрепят постройката”, заяви в „Здравей, България” инженер Цветан Стоичков, зам.-кмет по строителството на Община Враца.
По думите му, когато се правят каквито и да било ремонти на сгради, които са в регистъра на паметниците на културата, трябва да се иска съгласие и одобрение на всички строителни книжа от съответните институции.
„В случая имаме уверение от представители на „Паметници на културата”, които ни увериха, че по най-бързия начин ще бъдат проведени разговори със собствениците за укрепване на опасната конструкция. Вероятно част от стената ще бъде съборена, защото технически няма как да бъде укрепена”, допълни той.
Тежка катастрофа с камион затвори пътя към Капитан Андреево
Стартира програма за намаляване на употребата на антибиотици в България
Професор Рачев предупреди за голям студ, има обаче уловка
Започват консултациите за служебен кабинет при президента
Почина Личо Стоунса - виртуозът, свирил с най-големите в българската музика
Опасни пътища на 27 януари
Пренасяне на мощите на Св. Йоан Златоуст - православният календар и символиката на деня
Blossom Gardens – нов живот сред зелените хълмове и тишина, само на минути от Бургас
Февруари ще промени живота на Лъв, Козирог и Риби - ето какво ги очаква
Цените на имотите в София ще скочат с до 10% през 2026 г.
Мелбърн "гори" - жегата играе за Алкарас, Джокович и Синер са като в капан
Буря отне живота на млада учителка

Част от стара къща се срути на оживена улица във Враца