НАТО: Подкрепяме усилията на България срещу руския шпионаж
НАТО постоянно полага усилия за защита на поверителните данни, обяви Йенс Столтенберг
Следим българското разследване срещу предполагаемата руска шпионска мрежа. Това заяви днес генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг на пресконференция в отговор на въпрос, цитиран от БТА.
НАТО постоянно полага усилия за защита на поверителните данни, добави той. Столтенберг изрази подкрепа за усилията на нашата страна срещу незаконните руски действия на българска земя. Ще обсъдим утре отношенията с Русия, която в последните години предприема агресивни действия срещу отделни държави и прави опити да се намеси в демократичните процеси в нашите страни, като се старае да подкопава доверието в демократичните институции и в изборите, допълни той по повод предстоящото двудневно заседание на външните министри от НАТО.
Много държим поверителните данни в държавите от алианса да бъдат защитени и служителите с достъп да бъдат правилно проверявани, отбеляза генералният секретар. По неговите думи отношенията НАТО-Русия са трудни от известно време и това се дължи на поведението на Москва.
"Руският президент Владимир Путин носи крайната отговорност за действията на руската държава, включително за опитите за убийство на опоненти. Много сме загрижени от съобщенията за обещания от Москва да осигурява награди за убийството на войници от алианса в Афганистан. Ще останем твърди, но и ще се стремим да поддържаме диалога с руските власти. Дори отношенията да не се подобрят, трябва да се запази контролът над въоръженията", поясни Столтенберг.
Той съобщи, че все още всички възможности остават открити за бъдещето на мисията в Афганистан. Столтенберг отбеляза, че на предстоящото двудневно заседание на външните министри ще бъдат обсъдени също заплахите от Китай, тероризма, киберсигурността и хибридните нападения.
От Кремъл: Спиране на огъня само ако украинските сили се изтеглят от Донбас
Тези рецепти ще ви накарат да си оближите пръстите
Филип Киркоров обсипа дъщеря си с подаръци
Пенсионери по селата: За пръв път виждаме тази банкнота
Столичният кмет Васил Терзиев става част от проекта на президента Румен Радев
Ген. Атанасов и Иво Мирчев във война
Лоши новини за състоянието на Любо и Боби Михайлов
Министерството на туризма предупреждава, че зачестяват измамите с нощувки в некатегоризирани обекти
Ще участва ли Роналдо в "Бързи и Яростни 11"
Три паркинга ще облекчат паркирането до Детската болница
Вижте дали вашата зодия е сред по-богатите през новата 2026
Ново кралско име в досиетата „Епстийн"
