МВнР обяви двама руски дипломати за персона нон грата
По сигнал на ДАНС са образувани досъдебни производства
Министерството на външните работи на България обяви двама руски дипломати, акредитирани у нас, за персона нон грата и им даде 72 часа да напуснат страната. Днес нота с това съдържание бе връчена на заместник-ръководителя на руското посолство. Това съобщиха от пресслужбата на МВнР.
МВнР получи писмо от Прокуратурата на България, в което се съобщава, че двамата дипломати са осъществявали на територията на страната дейност, несъвместима с Виенската конвенция за дипломатическите отношения.
По-рано от пресцентъра на прокуратурата съобщиха, че главният прокурор Иван Гешев е уведомил министъра на външните работи Екатерина Захариева за събрани доказателства за извършвана разузнавателна дейност на двама руски дипломати на територията на България.
По сигнал на Държавна агенция "Национална сигурност" (ДАНС) са образувани досъдебни производства. Двамата руски граждани се ползват с дипломатически имунитет, съгласно Виенската конвенция за дипломатическите отношения, допълниха още от държавното обвинение.
След дълги съдебни заседания, продължили цяла нощ, военният съд остави в арест петимата, обвинени в шпионаж в полза на Руската федерация. Друг, шести от тях, е бил пуснат под парична гаранция заради това, че е сътрудничил със следователите в хода на разследването.
Бум на новородени в Маринка: Изграждат нова модерна детска градина
Арктически сблъсък: Дания отряза Тръмп за Гренландия, островът не е за продан
АПИ за скъпия ремонт на пътя към Слънчев бряг: Нямаме „любимци“, спазваме закона
Огнен ад край Стара Загора: Гори регионалното депо за отпадъци до село Ракитница
Фери, който спря Гришо на Уимбълдън, син на мултимилионер
Как да почистим загоряла фурна без търкане
23-годишна българка намерена мъртва в Солун
Бърза пица на тиган за 10 минути: Гениална рецепта без месене и чакане
Хичо загря в бургаска компания за ключов мач на Левски
Адска зима удари съседна Турция насред юли, тежка техника рине преспи
Half-Life 3 отново разпали слуховете, но Valve още мълчи
Разбиха зловеща мафия, заляла пазара с милиони фалшиви презервативи от Китай
