Отлична новина! Ремонтът на пътя и паркинга до плаж Аркутино напредва бързо
Още през това лято достъпът ще бъде лесен и удобен
Полагането на нова асфалтова настилка и изграждането на паркинг до плаж Аркутино напредва с изключително бързи темпове. Преди месец Флагман БГ пръв съобщи отличната новина, че е стартирал ремонтът на асфалтирания път и паркинга.
Снимките, направени от репортер на Флагман, показват, че още през това лято любителите на плаж Аркутино от областта и страната ще могат да стигат до него лесно и удобно.
Повече от 10 години тази зона се нуждаеше от ремонт. Плажът е един от най посещаваните в района, но асфалтовият път бе износен, а шофьорите паркираха, където намерят, много често направо върху пясъчните дюни. Затова обновяването бе посрещнато с огромно одобрение от хората.
Аркутино безспорно е един от най-красивите плажове по южното ни Черноморие. Див и толкова просторен, той е блато-лагуна и защитена природна територия с пясъчни дюни. Тук расте бяла пясъчна лилия. В далечината посетителите се вдъхновяват от гледката на гъста гора и един от петте острова в Черно море – Змийският.
Самата ивица е просторна и сякаш безкрайно дълга. Има място за всички, дори и в пиковите летни месеци. Предлагат се места с платени чадъри, но има и свободна зона. Водата е чиста. В близост до плажа има заведения, откъдето могат да се купят храна и напитки.
Германия разяснява на Радев защо трябва да се доставя оръжия на Украйна
Идват изпепеляващи жеги
Феновете скърбят! Почина знаково лице на култовия сериал "Приятели"
Мирът се пропука: Израел нанесе нови удари в Ливан
Перфектна домашна пилешка супа по бабина рецепта
Професии според зодията
20/06/2026, Събота 11:40
3
Защо са тъжни пенсионерите
Влак падна от мост в Германия
Домашни пържени картофи: Рецепта и тайни трикове
Исторически червен картон: Правилото "Винисиус" влезе в сила на Световното
Прогноза за времето: Жегата настъпва
Първа копка на Sky Five в Бургас – пет 24-етажни сгради променят облика на града (СНИМКИ)
