×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Строят 9 многоетажни паркинга в София
  • 5,14% е безработицата през ноември
  • КЗП и НАП проверяват малките магазини за необосновано повишаване на цените
  • Възраждане иска избори през март
  • Страната се намира в началото на грипна епидемия, каза доц. Ангел Кунчев
  • Китайци възраждат марката Santana
  • Разкриват директни полети от София до Варшава
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Алибегов: Няма установено огнище на COVID в заведение, а 300 000 остават на улицата


20 Март 2021, Събота, 19:40 ч.
Автор: Флагман.бг

Целият здравен PR минава през нас, а нямаме нарушения, каза още той

Ръстът не е дошъл от ресторантите и хотелите. Хората са спокойни, напълниха се заведенията при спазване на всички противоепидемични мерки, имаше и много проверки. Имал съм 14 проверки за 14 дни без никакви нарушения. Но накрая пак сме затворени. С тези думи започна участието си в предаването "Офанзива с Любо Огнянов" по NOVA NEWS Ричард Алибегов, председател на Асоциацията на заведенията.

По думите му хората вече не са отчаяни, а гневни.

"Само 75:0 може да ползваме, бизнесът не е конструиран да живее от компенсации и помощи, трябва да работим. Няма доказано огнище в заведение, но целият здравен PR минава през нас", смята той.

Той припомня, че хиляди проверки на заведения в цялата страна са направени без да се установят нарушения. "Много повече заведения, отколкото са заявили, няма да се съобразят с локдауна. Ако на 10-ия ден някой си мисли, че може да закачи още няколко дни, седмица, месец, това няма да се случи. Ще отворим след 10-ия ден. Този локдаун е най-скъпият", заяви Алибегов.

"От 1 година нямаме никаква предвидимост, ако ни бяха казали, че за 5 месеца ще бъдем затворени, за да се борят с пандемията, може би така щеше да е по-лесно за целия бизнес", коментира той.

Според него 105 000 са заетите в бранша на трудов договор, а с другите стават 300 000, те не се обезщетяват с нищо.
"Не може да оставиш 300 000 човека на улицата без да си сигурен, че са виновни", каза още Алибегов. А хората вече масово избягват този бранш, не искат да работят в него.
 


В категории: COVID-19


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
22
Коментара
Мария АРНАУДОВА Кметът на Несебър посрещна коледарчета в Общината Кметът на Несебър посрещна коледарчета в Общината 16/12/2025, Вторник 15:30 0
22
Коментара по темата
22.
Haha
21.03.2021 10:46:21
2
3
Така е няма.Ти що не се подстрижеш.Виж се на какво ориличаш бе.
21.
Ahh
21.03.2021 10:38:36
1
2
Агхх, продажно кукуринго, нали щеше да има стачки бе? Изявлението ти от вчера е, не можем и ден повече от обявените 10 дни, други ден като кажат, че удължават, ще кажеш надяваме се от първи май да отворим. Всеки умен човек, знае че си купен вече.
20.
Ххх
21.03.2021 09:49:00
8
1
Алибегов е прав за всичко.
19.
Морския
21.03.2021 09:37:59
3
5
На тоя помияр няма ли кой да му пръсне главата
18.
Дидо
21.03.2021 09:03:14
0
4
А до оня ден му го смука на Лойко,нали?Да те еVa в неандерталеца мазен и миризлив!
17.
до 1
21.03.2021 08:33:40
7
6
Можеш да живееш без кафета и ресторанти, бе цървул. На село отиди, ори си нивата с волове, дистанция на нивата бол. Вечер хапваш хляб с глава лук, гасиш газената лампа и лягаш под юргана. Да та ..... у кухата глава!!
16.
А тая диадема имам
21.03.2021 07:40:54
1
5
Съмнения че господинът е Алибегов по мъж,а не по баща.Сигурно моминаското му име е друго
15.
..
21.03.2021 02:41:42
0
2
С тая прическа...
14.
*********
21.03.2021 01:50:21
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
13.
!
20.03.2021 22:37:27
0
14
От Москва долетя вест, че има нулеви записвания за лятото. Германия ни слага в червената зона, Израел отмени първите полети... Положението става все по-зле. Ресторанти, та ресторанти. И как да няма нарушения? В Медово два пъти играха на стражари и апаши.
12.
Do 8
20.03.2021 22:19:26
1
2
Нидей обижда The Undertaker-a
11.
Аз
20.03.2021 22:16:51
7
12
Ако имаше смелост, вадиш тези 300000 на улицата в София и всичко се оправя за 24 часа, нямаше да остане ни премиер ни премиери а, нито далавери, нито магарешки, нито дебеличкия чичко на войната никой никой, щяха да се заврът в миша дупка. Ние нямаме толкова армия и полиция която да ги опази. Но отново сме наведени, някои и със свалени гащи, други лапнали нещо. Родната действителност. Добре хора, толкова ли нямате достойнство, морал или срам да изпитвате от децата си, защото ги обричате на провал с тези по високите етажи.
10.
Верно ли
20.03.2021 22:11:50
4
19
Се спазват мерките по заведенията?!?
Особено на 8 ми март се спазваха супер много...
Всяка се беше пуснала на живо...
Г...з до г...з,...
Тепърва ще става страшно...
9.
Курти
20.03.2021 22:02:23
2
8
Ма тоя Лешперов верно с диадема.
8.
Джендъри на пред!!!
20.03.2021 21:13:54
3
14
Отварям статията и какво да видя, Гробаря от кеча с диадема.
7.
някой
20.03.2021 20:51:45
4
21
Този голям капацитет се извъди. Говорител на кой се явява? На Вальо от Котвата ли? Големи бизнесмени, а пък не могат един месец да изкарат.
6.
RA
20.03.2021 20:39:49
2
5
Na toz Kamila she mu otiva da qzdi
5.
Бат Танас
20.03.2021 20:12:07
0
22
Деееба тая гербава подлога деееба....
4.
Българин
20.03.2021 20:10:59
1
12
Алито да бега надалече че...@@@@@@@ /цензура/
3.
арееееее!
20.03.2021 20:00:46
0
25
Що не го каза на ББ, като те возеше в джипката, ами сега се правиш на много умен и загрижен за хората??? И ти си един от подлогите, които философстват и само имитират мнение, а гледат в очите и кимат на тиквата.
2.
АдиБегов
20.03.2021 19:52:53
4
31
Ади бегай с тия кръчми ве.
И без тях ще оцелеем.
1.
Алибегов
20.03.2021 19:48:55
14
43
не говори от името на всички!
Ела да видиш какво става по две култови заведения в Бургас на ул. Богориди - Happy и Златна котва - масите са нагъчкани почти една до друга, а трябва да има отстояние между столовете, не между масите от 1,5 м!
Сезирах РЗИ, никакъв ефект!
Да не би на баба ти и дядо ти, на баща ти и майка ти, ходенето по заведения е било смисъла на живота им!
И без ресторанти, кафета, кръчми и тем подобна помия, можем да живеем!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Царево въвежда единни правила за индивидуалните електрически превозни средства Царево въвежда единни правила за индивидуалните електрически превозни средства Промените целят по-голяма безопасност, ясен контрол и съответствие със Закона за движение по пътищата Кметът на Несебър посрещна коледарчета в Общината Кметът на Несебър посрещна коледарчета в Общината Ученици от ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ - Свети Влас донесоха празнично настроение и благословии за здраве и берекет         Президентът продължава консултациите за изход от политическата криза с БСП и ИТН Президентът продължава консултациите за изход от политическата криза с БСП и ИТН След категоричните позиции на основните формации, президентът търси възможни сценарии за действие 3 евро такса върху вноса на пратки до 150 евро 3 евро такса върху вноса на пратки до 150 евро Мярката е част от реформата на Митническия съюз и ще действа до 2028 г., когато всички стоки, внасяни в ЕС, ще подлежат на митнически такси Иван Алексиев: Взехме трудното решение да актуализираме данъците в Поморие, защото това е правилното Иван Алексиев: Взехме трудното решение да актуализираме данъците в Поморие, защото това е правилното По повод протеста, който се проведе по-рано пред сградата на Общината той бе категоричен: „Това беше предизборен митинг” Мандариново тирамису - перфектният десерт за зимните празници Мандариново тирамису - перфектният десерт за зимните празници Приготвя се само за 10 минути Четирима отмъкнаха над 370 хил. лева от тузарска къща в Банско Четирима отмъкнаха над 370 хил. лева от тузарска къща в Банско Крадците действали по предварителен план и с разпределени роли Анализ показа, че софиянци и варненци живеят най-охолно Анализ показа, че софиянци и варненци живеят най-охолно Смолян води в образованието, Плевен в здравеопазването "Алфа Рисърч": ГЕРБ първи с 21,4%, ПП-ДБ - 17,8%, "Възраждане" с 11,6%, ДПС - 9,4% "Алфа Рисърч": ГЕРБ първи с 21,4%, ПП-ДБ - 17,8%, "Възраждане" с 11,6%, ДПС - 9,4% Ако изборите бяха днес, ГЕРБ биха получили подкрепата на 21,4% от твърдо решилите да гласуват - спад от малко над 4 процентни пункта спрямо предходни измервания НАП уличи 65 магазина в необосновано повишение на цените, глоби ги общи с 45 000 лв. НАП уличи 65 магазина в необосновано повишение на цените, глоби ги общи с 45 000 лв. НАП и КЗП провериха над 560 търговски обекта, в над 300 от тях инспекциите продължават, следят се и нарушения при въвеждането на еврото
Икономическите загуби от природни бедствия са намалели с една трета през 2025 г. Икономическите загуби от природни бедствия са намалели с една трета през 2025 г. По-спокойният ураганен сезон в Атлантика намали щетите, въпреки мащабните пожари и наводнения Джеймс Камерън влезе в клуба на режисьорите милиардери Джеймс Камерън влезе в клуба на режисьорите милиардери Създателят на „Аватар“ заема пето място сред най-богатите режисьори в Холивуд след Стивън Спилбърг, Джордж Лукас, Питър Джаксън и Тайлър Пери Анджелина Джоли показа белезите от мастектомията, призова за достъпна превенция на рака за жените Анджелина Джоли показа белезите от мастектомията, призова за достъпна превенция на рака за жените В интервю за TIME France актрисата говори открито за личния си здравен избор, майка си, битката с генетичния риск от рак и новия си филм, вдъхновен от преживяванията ѝ Почина Антъни Гиъри - актьорът, който промени дефинира дневните сериали Почина Антъни Гиъри - актьорът, който промени дефинира дневните сериали . Гиъри е починал в неделя в Амстердам, неговият дом през последните години, вследствие на усложнения след хирургична интервенция България №1 в ЕС по пушачи сред деца - момичетата пушат повече от момчетата България №1 в ЕС по пушачи сред деца - момичетата пушат повече от момчетата Всеки четвъртък българското дете на възраст 13–15 години посяга към цигарите, показва новото глобално проучване Доналд Тръмп-младши се сгоди за модел с впечатляващо минало Доналд Тръмп-младши се сгоди за модел с впечатляващо минало Доналд и Бетина започват връзката си през 2024 г., като двамата бързо привличат вниманието с публичните си появи ЕЦБ обяви, когато България влиза в еврозоната и какъв ще е точният курс лев-евро ЕЦБ обяви, когато България влиза в еврозоната и какъв ще е точният курс лев-евро На 1 януари 2026 г. левът отива в историята – вижте какво още трябва да знаете МВнР предупреждава, че стачка в Италия може да блокира полети на 17 декември МВнР предупреждава, че стачка в Италия може да блокира полети на 17 декември Поради обявена национална стачка във въздушния транспорт са възможни закъснения и отмяна на полети Унищожи ли Украйна руска подводница за 400 милиона долара? Москва и Киев с официални позиции Унищожи ли Украйна руска подводница за 400 милиона долара? Москва и Киев с официални позиции Командването на Черноморския флот на РФ заяви, че информацията не отговяря на действителността Русия узаконява изземането на жилища в окупирана Украйна Русия узаконява изземането на жилища в окупирана Украйна Новият нормативен акт засяга милиони украинци, напуснали домовете си заради войната, и отваря пътя за масова преразпределителна собственост
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ ПП-ДБ ни мислят за селяни и чалгари! Виц на деня Виц на деня - Каква е разликата между умната и опитната жена?
- Умната непременно ще каже на мъжа си сутринта нещо приятно, а опитната ще го направи...
Виц на деня Виц на деня - Вие как се оженихте - по любов или заради друго?
- По любов естествено, то другото, вече е на две годинки!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Възрастните птици Колибри, достигат дължина 10-13 см. Или както обичат да казват мъжете... около 21 санта
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори