Огнище на COVID-19 в дом за възрастни хора в средецкото село Факия
Заради ковид пандемията не липсвали и случаи, в които карантинирани посочвали населени места в община Средец
Огнище на коронавирус е установено в Дома за възрастни хора с умствена изостаналост в с. Факия, общ. Средец. 18 потребители и 7 души от персонала са с положителни проби, събщи за Флагман.бг директорът на социалното заведение Иван Иванов. Именно на това се дължи необичайно големият брой заразени в община Средец през последното денонощие. Както вече съобщихме, 40 души с ковид са регистрирани вчера там.
„Всички заразени са в добро състояние, с лека симптоматика. Няма настанени в болница, намират се в Дома“, каза Иванов.
Той обясни още, че е извършена нужната дезинфекция, за да се спре разпространението на коронавируса. В момента служители на Регионалната здравна инспекция се намират в социалното заведение и дават предписание на ръководството и служителите.
Флагман.бг разговаря и с кмета на община Средец Иван Жабов, който бе категоричен, че ситуацията в общината е спокойна. Активните случаи в момента били под 1 %, което се счита за слаба заболеваемост. От 140-те заразени в момента, половината били по селата на територията на община Средец.
"Изчакваме решението на Националния оперативен щаб и Областния противоепидемичен щаб в Бургас. Ще предприемем всички необходими мерки", каза Жабов.
Заради ковид пандемията не липсвали и случаи, в които карантинирани посочвали населени места в община Средец, където ще изкарат 14-дневната си изолация.
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад

Мишок с научна титла в нос човърка.
Народ, държан в страх и суета.
Блян, политически мечтан.
Изричайки нагло гръмки думи.
Народът нека спи, ний не щем го будим.
За новата политическа идеология -
Защо не поизползваме тез мерки и условия?
Първо статистика, после трупчето.
Така ще си ги стреснем, накуп и то!
Ще мрете, ще мрете, ще мрете.
Стойте с гащите, пълни до коленете.
Ний да си му юрваме държавната парица.
Вий в джобса подавайте си CV, то там да се листва.
Разбира се, ще се обадят, не мислете.
Бъдещето си на заварчик или кофражист обмислете.
Ние се готвим за най-лошото. Ще се наложи някои болници изцяло да станат COVID болници.
Има стремглаво повишение на болните пациенти. Смъртността расте Много бързо стигнахме нивата от октомври,
хората чакат някакви адекватни мерки да се
вземат а те се покриха всичките,