Огнище на COVID-19 в дом за възрастни хора в средецкото село Факия
Заради ковид пандемията не липсвали и случаи, в които карантинирани посочвали населени места в община Средец
Огнище на коронавирус е установено в Дома за възрастни хора с умствена изостаналост в с. Факия, общ. Средец. 18 потребители и 7 души от персонала са с положителни проби, събщи за Флагман.бг директорът на социалното заведение Иван Иванов. Именно на това се дължи необичайно големият брой заразени в община Средец през последното денонощие. Както вече съобщихме, 40 души с ковид са регистрирани вчера там.
„Всички заразени са в добро състояние, с лека симптоматика. Няма настанени в болница, намират се в Дома“, каза Иванов.
Той обясни още, че е извършена нужната дезинфекция, за да се спре разпространението на коронавируса. В момента служители на Регионалната здравна инспекция се намират в социалното заведение и дават предписание на ръководството и служителите.
Флагман.бг разговаря и с кмета на община Средец Иван Жабов, който бе категоричен, че ситуацията в общината е спокойна. Активните случаи в момента били под 1 %, което се счита за слаба заболеваемост. От 140-те заразени в момента, половината били по селата на територията на община Средец.
"Изчакваме решението на Националния оперативен щаб и Областния противоепидемичен щаб в Бургас. Ще предприемем всички необходими мерки", каза Жабов.
Заради ковид пандемията не липсвали и случаи, в които карантинирани посочвали населени места в община Средец, където ще изкарат 14-дневната си изолация.
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"
Близките на загиналите индийци на „Челопешко шосе“ крият трагедията от майката на единия
България е на 57-о място сред 69 държави в световната класация за конкурентоспособност
Предварителните поръчки за GTA VI започват днес, гответе портфейлите
Мариус Куркински се завръща в Бургас с нов моноспектакъл
Полиция влезе в офис на жена, представяла се за адвокат в Кюстендил
Бургас и Братислава свързват усилия за развитие на професионалното образование
Фланелки на Бербатов, Видич и Джо Харт в благотворителен търг на Фондация "Стилиян Петров"
Мартин Димитров: Финансовият план за 2026 г. ни вкарва в спирала от инфлация и рекорден дълг
САЩ изпращат спасители в Каракас

Мишок с научна титла в нос човърка.
Народ, държан в страх и суета.
Блян, политически мечтан.
Изричайки нагло гръмки думи.
Народът нека спи, ний не щем го будим.
За новата политическа идеология -
Защо не поизползваме тез мерки и условия?
Първо статистика, после трупчето.
Така ще си ги стреснем, накуп и то!
Ще мрете, ще мрете, ще мрете.
Стойте с гащите, пълни до коленете.
Ний да си му юрваме държавната парица.
Вий в джобса подавайте си CV, то там да се листва.
Разбира се, ще се обадят, не мислете.
Бъдещето си на заварчик или кофражист обмислете.
Ние се готвим за най-лошото. Ще се наложи някои болници изцяло да станат COVID болници.
Има стремглаво повишение на болните пациенти. Смъртността расте Много бързо стигнахме нивата от октомври,
хората чакат някакви адекватни мерки да се
вземат а те се покриха всичките,