×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Насъщният скочи от 89 на 95 цента
  • Петно от мазут на варненски плаж, Басейновата дирекция се самосезира
  • НСИ: Населението на България е намаляло с над 14 хиляди души през 2025 г.
  • КЗК настоява за спешна координация между властите за пазарите на храни и горива
  • Разбиха печатница за фалшиви пари в София, арестуваха двама
  • България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Цветан Цветанов с рецепта за излизане от кризата, държавата ще дава по 10 000 лева на кметствата


Цветан Цветанов с рецепта за излизане от кризата, държавата ще дава по 10 000 лева на кметствата
Предлагаме делегирани бюджети за кметствата от минимум по 10 000 лева, за да имат самостоятелност при решаването на проблемите на хората, каза Цветан Цветанов
17 Март 2021, Сряда, 09:00 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Нужни са реални действия за подпомагане на малкия и средния бизнес, каза лидерът на „Републиканци за България“ 

За да се справим с пандемията от коронавирус и кризата, поредна от нея, първо трябва да се направи актуализация на бюджета, защото в момента безогледното харчене на финансовите средства ще рефлектира върху дефицита, който ще бъде увеличен. Нужни са реални действия за подпомагане на малкия и средния бизнес. Това каза в студиото на бТВ лидерът на „Републиканци за България“ Цветан Цветанов, който е и водач на листите в 1-ви МИР-Благоевград и 4-ти МИР-Велико Търново.

За мен е изключително важно въвеждането на електронното управление, което да е приоритет не само за Републиканци за България, а за всички политически партии, добави той.

„Нашата цел е и върховенството на закона с намаляване на политическата квота във Висшия съдебен съвет и скъсяване мандата на главния прокурор. Важно е пленумът да е като Общо събрание и колегите да останат в съдйската и прокурорската, като с намалената политическа квота те ще могат да избират съответните административни ръководители. Общото събрание пък ще може да взема решения, свързани с бюджета и материалната база на съдебната система“, обясни Цветанов. 

„Важно е да се подпомогнат малкия и средния бизнес. В малките населени места или в т.нар. кметства предлагаме делегирани бюджети от минимум по 10 000 лева, за да имат самостоятелност при решаването на проблемите на хората“, добави той.

На въпроса дали затварянето на цялата държава ще повлияе на избирателната активност той отговори с „Да“ и добави, че много от хората ще са притеснени за здравето си. 

„Администрацията не е готова да проведе избори при доста по-голям брой карантинирани хора. Нямаме представа какъв е протоколът, по който ще действат управляващите и при какъв процент от тези, които са в карантина, как ще бъде осъществено тяхното гласуване. Ако хората са много повече, а екипите – малко, някои ще бъдат ограничени и ще бъдат лишени от конституционните си права да гласуват“, заяви лидерът на републиканците.

Можеше да се реши българите, живеещи в чужбина, да гласуват по пощата, както го направиха в съседна Румъния, добави той.

В Бисер сте казали, че сте един от тях и че ги обичате, припомни водещият Антон Хекимян. 

„Това беше емоционално изказване, след като много от хората разказваха за това, което преживяхме заедно в периода на бедствието. Бях с насълзени очи, защото когато говорят тези хора искрено и истински, връщайки се в тези периоди, когато си бил на място, това е нормално“, коментира Цветанов. 

Разплакали сте се, добави водещият. 

„Баба Тянка, която е най-емблематичната в селото, каза много силни думи за това, което съм правел в този период. Нормално е политиците да имат такива вълнения. Хората знаят кога си искрен и кога не. Ако бяхте присъствали, щяхте да оцените това“, изтъкна лидерът на „Републиканци за България“. 

„През последните години сме се чували с нея многократно. Нейният внук стана част от „Републиканци за България“. Той завърши Софийския университет и сега иска да продължи живота си в област Хасково, да се върне там със своята приятелка“, уточни Цветанов. 

За нас е важно в тази предизборна кампания да отправим своите послания и да можем да говорим за управленски решения, добави той.

„Колкото повече успели българи се ангажират с политиката в България, толкова повече ще имаме успехи. В последните 30 години ние имаме свободата да пътуваме по целия свят. Много са нашите сънародници, които завършиха елитни университети и работят за големи компании. Този административен капацитет и резултатите, които са постигнали, трябва да бъдат използвани, защото тези хора са богатство за страната ни“, заяви водачът на листата на републиканците в Велико Търново и в Благоевград. 

Всичките ни кандидати са с професионален опит, добави той.

„За мен важното в тази кампания е да говорим за основните акценти за политическите решения, които трябва да се предложат, защото в момента имаме една невъзможност на правителството да се справи с третата вълна от коронавирус. Първата я пропиляхме. Между нея и втората нямаше никаква подготовка, а след това отхлабвахме, затягахме мерките, без да имаме последователност в действията си“, коментира Цветанов.  

Не се изгради никакъв капацитет или КОВИД болници, за да бъдат оборудвани с необходимата техника и легловата база да достигне, добави той.

Партията ни първа представи своите секторни политики, а от днес ще онагледим с клипове, за да са по-достъпни и разбираеми за хората, заяви лидерът на „Републиканци за България“. 

ГЕРБ, БСП и ДПС са червена линия, защото ние искаме да знаем какви са трансатлантическите политики, които ще се реализират и дали страната ни ще е активна в регионални инициативи като „Три морета“, дали ще сме единни, за да имаме шанс за интеграция и за присъединяване на Западните Балкани, добави той. 

Един приоритет, заложен през 2018 г. и 2020 г. да го блокираш, означава че или не си се справил добре, или си излъгал когато си го сложил като акцент тогава, подчерта бившият депутат. 

„Резултатите от операциите „Килърите“, „Наглите“ и „Фалшивите пари“, които бяха проведени, когато бях вътрешен министър, бяха успешни. Още след първата година когато бях вицепремиер 274% бе увеличен информационния обмен между Европол и България“, добави той.

„Със съпругата и децата ми имаме само едно жилище, в което живея. Всичко, което направих, е съгласно българското законодателство. Ако предполагах това, което се случи, щях да го обявя още преди закупуването, за да може да бъдат информирани хората. Аз съм декларирал всичко“, уверява Цветанов. 

„Имахме много различия с Борисов. Едно от тях е случаят „Скрипал“, за който държавата ни не обяви позицията си и да не предприеме действия, които са свързани с поведението на развитите демокрации и на евроатлантическите партньори“, коментира той.

„Програмата ни е около 50 страници. Който има интерес може да я прочете в сайта на Републиканци за България“, заяви лидерът на партията. 

„Много е важно на тези избори всеки да преодолее страха от пандемията и да упражним конституционното си право на глас, защото ние от Републиканци за България сме за държава с правила, а това може да стане, когато има висока избирателна активност. Нека това да го направим с номер 21 от интегралната бюлетина!“, каза още той.


В категории: Избори 2021


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
Иван КОЛЕВ 70-годишен с рекорд във футбола 70-годишен с рекорд във футбола 29/04/2026, Сряда 19:10 19
Тервел ИЛИЕВ Кошмар за Гришо във Франция Кошмар за Гришо във Франция 29/04/2026, Сряда 18:13 0
България Всички новини
Уникален флашмоб посреща колоездачите на Giro d Italia в Бургас (СНИМКА) Уникален флашмоб посреща колоездачите на Giro d Italia в Бургас (СНИМКА) Техният танц ще бъде излъчен на живо по Eurosport, ще се гледа от 1-2 млн. човека Мина край Кюстендил превърната в подземен град с наркооранжерии и апартаменти на престъпниците Мина край Кюстендил превърната в подземен град с наркооранжерии и апартаменти на престъпниците Иззети са близо 600 000 евро и 600 боеприпаса за огнестрелно оръжие Жители на жк. "Лазур" зоват: Помогнете ни да се справим с това свърталище (ВИДЕО) Жители на жк. "Лазур" зоват: Помогнете ни да се справим с това свърталище (ВИДЕО) Бургазлии се страхуват да стигнат до домовете си, бездомници и алкохолици живеят буквално пред вратите им  Развод в ПП-ДБ: Ще има две парламентарни групи Развод в ПП-ДБ: Ще има две парламентарни групи Планира се и създаването на парламентарен съюз за Силна България в Силна Европа 70-годишен с рекорд във футбола 70-годишен с рекорд във футбола Влиза в официален мач Татяна Дончева: Замесените с Петьо Еврото, „джуджетата“ и Мартин Нотариуса ще последват Красьо Черния Татяна Дончева: Замесените с Петьо Еврото, „джуджетата“ и Мартин Нотариуса ще последват Красьо Черния Делян Пеевски с подходящи назначения овладя начина, по който се отпускат ресурси и хората му трябва да бъдат заменени, подчерта тя Прокуратурата се зае с изнасиленото куче Мая, ето какво наказание грози содомита Жельо от Банево Прокуратурата се зае с изнасиленото куче Мая, ето какво наказание грози содомита Жельо от Банево В българския НК няма предвидено наказание за блудство или насилване на домашно животно Разкриха печатница за фалшиви евро в столицата, двама са арестувани Разкриха печатница за фалшиви евро в столицата, двама са арестувани ГДБОП разкри мащабна операция за неистински евробанкноти, използвайки криптовалута и криптирани приложения Урок по правосъдие за четвъртокласниците от СУ „Иван Вазов“ в Бургас Урок по правосъдие за четвъртокласниците от СУ „Иван Вазов“ в Бургас Малките гости се запознаха с основните функции на съда и значението на закона в обществото Община Бургас обяви графика за изплащане на възнаграждения на членовете на СИК Община Бургас обяви графика за изплащане на възнаграждения на членовете на СИК
Ислямска секта е разбита при акция за изнасилване, съвременно робство и принудителен брак Ислямска секта е разбита при акция за изнасилване, съвременно робство и принудителен брак Стотици полицаи нахлуха в строго охраняван бивш дом за сираци в Чешир Конституционен съдия поиска БНТ да смени декора си, бил му много украински Конституционен съдия поиска БНТ да смени декора си, бил му много украински Тук също телевизионните сезони са различни, всичко е възможно. На нас ни харесва, каза му водещата от БНТ Руснаците се презапасяват с презервативи заради покачване на цената Руснаците се презапасяват с презервативи заради покачване на цената Според предварителни доклади цените могат да се повишат с приблизително 30% поради геополитическото напрежение около Иран. Продават кулата на Галилей във Флоренция за 12,5 милиона евро Продават кулата на Галилей във Флоренция за 12,5 милиона евро Историческата резиденция в сърцето на Флоренция е свързана с Галилео Галилей и неговите астрономически наблюдения. Ген. Решетников: Български власти и олигарси откраднаха 700 млн. долара от Южен поток Ген. Решетников: Български власти и олигарси откраднаха 700 млн. долара от Южен поток Въпреки настойчивите въпроси кои са тези олигарси, ген. Решетников каза, че не знае и отказа да спомене каквото и да е име Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба Членувете на Републиканската партия отхвърлиха опитите на Демократите да ограничат правомощията на президента Тръмп за военни действия срещу Куба България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела Пред нас са само държави като Естония, Люксембург и Белгия Ислямисти на коне тормозят жените във Великобритания, искат ги с покрити лица Ислямисти на коне тормозят жените във Великобритания, искат ги с покрити лица Патрулите казват, че са морални пазители на законите на исляма, всички те са мигранти Целувки в Белия дом: Чарлз III и Камила посрещнати с топовни салюти и военни почести Целувки в Белия дом: Чарлз III и Камила посрещнати с топовни салюти и военни почести Тръмп разкри, че майка му била влюбена в краля Шезлонгите изчезват на 251 плажа в Гърция Шезлонгите изчезват на 251 плажа в Гърция Гръцките власти налагат ограничения за защита на екосистемите и борба със свръхтуризма
Антон КУТЕВ, съветник на президента Антон КУТЕВ, съветник на президента Правителството не е готово.Тепърва ще гърмят бомби в парламента. Идват трудни времена Виц на деня Виц на деня Мъж в магазин за дрехи пита продавача:
- Жена ми е много капризна! Ще можем ли да сменим тази рокля, ако не и хареса?
- Разбира се.
- Колко пъти?
Виц на деня Виц на деня На опашката в супермаркета мъж казва на този пред него:
- Тази жена Ви пререди. Защо не и кажете нещо?
- Не виждате ли, че е взела вино, шоколад и... превръзки. Да не съм луд да се разправям с нея?!
- Ааа, тогава няма да ходя!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
"Наемаме само женени мъже, защото те са свикнали да приемат заповеди!"
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори