×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Гърция ще следи с дронове и сателити за незаконни чадъри по плажовете
  • Приходите в бюджета на Русия от нефт и газ могат да достигнат 1 трилион рубли
  • ЕС забранява препродажбата на руски LNG по света
  • Депутатите приеха на първо четене промени в Закона за кредитните институции
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Антон Велков пред Efirbet: Ясен Петров влива свежа кръв в националния тим


16 Март 2021, Вторник, 11:05 ч.

Велков коментира наши отбори, а на финала говори и за родното си Локо

Антон Велков е един от хората, които най-добре познават Ясен Петров. Двамата играха заедно в Локомотив (Сф) и заедно вдигнаха Купата на България с отбора. По-късно Ясен беше старши треньор на тима от „Надежда“, а Тони - негов асистент. Извън футбола са равни по един показател - бащи са на по три деца. Разликата е, че Ясен има две дъщери и син, а Антон – двама сина и дъщеря.

Днес Ясен Петров в качеството си на нов селекционер на България направи първия си избор за разширен състав на националния тим. Дебютът на Петров ще е на 25 март срещу Швейцария в София.

 Антон Велков даде своето мнение пред сайта Efirbet.com по актуалната тема от днес. В хода на разговора Велков коментира също и други наши отбори, а на финала говори и за родното си Локо.

- Г-н Велков, изненадан ли сте от футболистите, които Ясен Петров покани в националния отбор?

- Не съм, тъй като имах възможност да разговарям с Ясен на базата на националите. Иначе винаги, когато селекционер обяви кои футболисти е поканил, започват въпроси от рода на: Защо този, а не онзи?

- Какво Ви прави впечатление в селекцията на Ясен Петров?

- Той влива свежа кръв в държавния тим и аз адмирирам това. Ясен Петров е готов да хвърли младите в дълбокото, защото само така ще се научат да плуват. Покрай младоците, разбира се, има и по-опитни изпълнители, и се надявам да се получи една добра сплав.

- Само допреди две години Вие бяхте помощник на Красимир Балъков в националния. Защо нямахте успехи?

- Влязох по-късно в щаба и видях много натрупана негативна енергия и негативно напрежение, което неминуемо знаех, че ще се отрази на резултатите. Така и се получи.

- Сега виждате ли напрежение върху селекционера?

- Както казах, вече разговарях с Ясен. Хубавото при него е, че не позволява негативните мисли да превземат главата му. Той мисли само положително и ще предаде този свой позитивизъм на играчите.

- Кои са най-силните качества на треньора Ясен Петров?

- Силен мотиватор е и има тънък психологически подход към всеки футболист. Ясен ще иска момчетата да показват зъби, все пак сме балканци, и ако случайно впоследствие се създадат предпоставки да се пренатрупа отрицателно напрежение, сигурен съм, че ще го преодолее.

- Очакванията Ви от първите три мача на България с Швейцария, Италия и Северна Ирландия по пътя към Катар 2022?

- За една година и половина в Германия си изчистих главата и се научих да бъда реалист. Не мисля и няма да кажа, че сме обречени, нито ще говоря за точки. Надявам се да излезем с положителни емоции и усмивки от трите срещи, да имаме едно емоционално начало под ръководството на новия селекционер.

- Г-н Велков, да се върнем към родния футбол. Първо, искам да Ви поздравя за Вашите обективни и професионални коментари на мачовете по телевизията. Как виждате първенството този сезон?

- Благодаря за поздравленията. Вижте, пандемията от коронавирус логично остави отпечатък и върху футбола. На празни стадиони няма спектакъл. Сякаш гледаме едно нямо кино. Като качество – не сме направили една стъпка напред. Тук - там, таланти имаме, но не им обръщаме достатъчно внимание.

- Какво имате предвид?

- Големите ни футболисти преди започваха да играят в отборите си на 17 години. И не само играеха, а бяха фигури. Но тогава нямаше чужденци. Сега отборите ни са пълни с такива, по-богатите ни клубове не жалят пари за легионери, за да постигат целите си, и младите българи остават на заден план.

- Но по закон чужденец не може да бъде лишен от работа?

- А трябва ли да се лишаваме от перспективните си български футболисти? Да, не можем да лишим чужденците от работа, но можем да ограничим бройката им на терена. Нека президентите на отборите да са по-смели с младите и да им гласуват доверие, за да се развиват, дори с цената на временни негативи. Както става в Славия. Там залагат на наши играчи, както по-опитни, така и по-млади, но виждате къде бяха лятото и къде са сега. Въпреки това политиката им остава непроменена. Националният отбор и клубовете вървят ръка за ръка. Ние не може да имаме силен държавен тим без силни български играчи.

- Г-н Велков, ще сложи ли Лудогорец край на хегемонията на Локомотив (Пловдив) в турнира за Купата на България?

- Това ще бъде нещо нормално. Не помня друг отбор от провинцията да е вдигал две Купи поред, а Локо го постигна. Сега обаче не е в най-добрата си форма, а и отделно има неяснота около състоянието на Митко Илиев. Без него идеите на Локомотив падат наполовина. От друга страна Лудогорец ще играе на максимума, тъй като след години неуспехи в турнира, ще иска да спечели и този трофей, освен титлата.

- На другото дерби за Купата Славия – Левски, победителят в редовното време ли ще бъде излъчен?

- Всичко може да стане в един такъв турнирен мач. Убеден съм, че Славия ще се окаже костелив орех, въпреки че мислите им тази пролет са свързани единствено с първенството. Левски пък показа в последните мачове, че може да се измъква от трудни ситуации, така че ще е интересно и напрегнато докрай на „Овча Купел“.

- Левски изведнъж получи възможност за атака на шестото място, но много левскари смятат, че е по-добре да завършат седми, за да атакуват Европа. Вашият коментар?

- Хубаво е да стремиш към Лига Европа, но в момента в Левски трябва да се запитат, готови ли са за Европа? Аз мисля, че първо е необходимо да си подредят къщичката и приоритет за тях е да решат колкото се може по-скоро клубните си проблеми. Убеден съм, че „сините“ ще дадат всичко от себе си, за да завършат шести, макар че не зависят само от себе си, а и от резултатите на другите им конкуренти.

- След като връчихте титлата на Лудогорец, възможна ли е според Вас интрига за второто място?

- В ЦСКА София имат колебания, но печелят мачовете си, дори и трудно. По-скоро тимът на Акрапович ще задържи второто място, а Локомотив и Арда ще спорят до последно за бронза.

- Родният Ви Локомотив (Сф) е пред завръщане в елита, но там на първо време ще играе на стадион „Васил Левски“. Вие, като локомотивец, как ще го приемете?

- Не казвам, че е задължително и на всяка цена моят Локомотив (Сф) да се върне при майсторите, но вярвам, че ще се случи. Предвид изгнанието ни във Втора лига, което беше незаслужено и дълго, истинските локомотивци трябва да направят компромис. Да се примирят, че известно време ще гледат любимците си в центъра на София и да ги подкрепят безрезервно, както винаги са го правили.

- Кога Локо ще се върне в своя дом в „Надежда?

- Аз не смятам, че проблемът е толкова голям. Зная също, че г-н Иван Василев има идеи какво трябва да се направи. Може би и държавата трябва да погледне Локомотив, както направи и с други наши клубове. Едно време имаше заложени пилони за осветление, но ръждясаха и ги отрязаха. Силно вярвам, че ще се намери решение за по-бързо реновиране и на нашия стадион.


В категории: Спорт


Коментари
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Двама младежи пребиха почти до смърт мъж в двора на СУ "Кирил и Методий" в Карнобат Двама младежи пребиха почти до смърт мъж в двора на СУ "Кирил и Методий" в Карнобат Тежкото престъпление е станало във вторник през нощта, малко след полунощ Дискова херния или стеноза? УМБАЛ „Дева Мария“ организира безплатни консултации за пациенти, обмислящи операция Дискова херния или стеноза? УМБАЛ „Дева Мария“ организира безплатни консултации за пациенти, обмислящи операция По време на консултациите специалистите ще извършат оценка на състоянието на пациентите и ще дадат мнение относно необходимостта от оперативно лечение, както и за най-подходящите възможности за терапия според конкретния случай Бъдещето на Черно море трябва да се решава по крайбрежието, а не в софийските кабинети Бъдещето на Черно море трябва да се решава по крайбрежието, а не в софийските кабинети Инвестиции в Черно море без диалог с местните раждат само съпротива, каза кметът на Царево Марин Киров Имало и ресторанти с нормални цени в Слънчев бряг Имало и ресторанти с нормални цени в Слънчев бряг На Черноморието ни има за всекиго по нещо, но нека да покажем и добрите примери, а не само да изливаме грозен хейт срещу собствената ни страна Кметът на Приморско поиска държавата да спре рибните ферми до курортите Кметът на Приморско поиска държавата да спре рибните ферми до курортите Иван Гайков постави темата пред премиера и министрите на среща на Националното сдружение на общините Потоп в Северна Гърция: Улици станаха реки, забраниха къпането край Никити (СНИМКИ) Потоп в Северна Гърция: Улици станаха реки, забраниха къпането край Никити (СНИМКИ) На Халкидики авария в пречиствателна станция прати отпадъчни води в морето край Агия Варвара Започна ремонтът на Рибарското училище в Созопол (ВИДЕО) Започна ремонтът на Рибарското училище в Созопол (ВИДЕО) Стартирало е дългочаканото конструктивното укрепване на сградата Въвежда се временна организация на движение по ул. „Търговска“ Въвежда се временна организация на движение по ул. „Търговска“ Спазвайте временната организация, която ще бъде въведена на място Голям пожар бушува в Слънчев бряг, горят търговски обекти Голям пожар бушува в Слънчев бряг, горят търговски обекти Пламъците са около хотел "Феникс", първоначално са се запалили сухи тревни площи Природните науки и географията влетяха в НВО за 10. клас, но с математическа насоченост (ВИДЕО) Природните науки и географията влетяха в НВО за 10. клас, но с математическа насоченост (ВИДЕО) Над 50 000 десетокласници се явиха на матурата
Обещанието, което разплака света: Трагичната съдба зад триумфа на Ян Диоманде Обещанието, което разплака света: Трагичната съдба зад триумфа на Ян Диоманде Пътят на Диоманде към професионалния футбол е изпълнен с поредица от тежки разочарования и болезнени откази в някои от най-големите европейски клубове Извън блясъка на прожекторите: Кой е Йоан Манзамби и защо историята му вдъхнови футболна Европа Извън блясъка на прожекторите: Кой е Йоан Манзамби и защо историята му вдъхнови футболна Европа Как един спортист отказа да бъде инфлуенсър, за да спаси кариерата си От 50 хиляди до 12 милиона за нощ: Как 40-годишният вратар на Кабо Верде взриви Световното по футбол От 50 хиляди до 12 милиона за нощ: Как 40-годишният вратар на Кабо Верде взриви Световното по футбол Абсолютният дебютант на мондиала шокира планетата, след като удържа паметно нулево равенство срещу действащия европейски шампион Испания Иран премахва таксите за преминаване през Ормузкия проток за 60 дни Иран премахва таксите за преминаване през Ормузкия проток за 60 дни Според официално изявление на Висшия съвет за национална сигурност на Иран разходите за транзита през протока ще бъдат поети изцяло от иранската държава Черният рекорд на новия член: България оглави еврозоната по най-висока инфлация Черният рекорд на новия член: България оглави еврозоната по най-висока инфлация Докато в Швеция цените замръзнаха, на родния пазар преминаваме през класически транзитен шок Водата на плаж във Варна е опасна за къпещите се, обяви РЗИ Водата на плаж във Варна е опасна за къпещите се, обяви РЗИ Според данните на здравната инспекция водата представлява риск за здравето на къпещите се в тази зона Пес Патрул, Roblox, Мистър Бийн оживяват в Пясъчния град на Бургас Пес Патрул, Roblox, Мистър Бийн оживяват в Пясъчния град на Бургас Фестивалът на пясъчните скулптури е сред емблематичните летни събития на Бургас и е част от културните инициативи, които подкрепят кандидатурата на града за Европейска столица на културата 2032 Проф. Рачев: Времето е само за море, водата в Созопол стига 24 градуса Проф. Рачев: Времето е само за море, водата в Созопол стига 24 градуса Астрономическото лято настъпва в 11:24 часа в неделя Куба слага край на социализма? Хавана подготвя масова приватизация, допуска частни банки и строителство, за да спаси режима от пълен фалит под натиска на САЩ. Куба слага край на социализма? Хавана подготвя масова приватизация, допуска частни банки и строителство, за да спаси режима от пълен фалит под натиска на САЩ. Хавана разпродава държавните компании и разрешава частните банки, за да избегне фалит Кметът Коцев на ход: Багерите се насочват към незаконния град Кметът Коцев на ход: Багерите се насочват към незаконния град Какво ще се случи, ако държавата бъде осъдена?
Веселин ВУЧКОВ, бивш вътрешен министър Веселин ВУЧКОВ, бивш вътрешен министър В МВР има структура „щатен Диарбекир“ Виц на деня Виц на деня Един габровец настинал и решил да си спести парите за лекар. Причакал докторът на улицата и го попитал:
- Докторе, ти когато си болен, какво правиш?
- Кашлям! - отвърнал лекарят, също габровец.
Виц на деня Виц на деня Той:
- И защо ми изневери?
Тя:
- Млада, и глупава бях!
Той:
- Снощи ли, ма?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако една дреха ти харесва, ти буквално не излизаш от нея! Същото е и с жените!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори