×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Замърсяване с мазут по ивицата в северната част на варненския плаж Кабакум
  • Замърсяване с мазут по ивицата в северната част на варненския плаж Кабакум
  • Нова климатична цел на ЕС: 90% по-малко парникови газове до 2040 година
  • Последен кръг консултации при президента Илияна Йотова
  • Национална стачка в туризма и ресторантьорството в Гърция на 25 февруари
  • НОИ: Средният осигурителен доход за декември е 1999,08 лева
  • Япония ще снабдява украинската армия с боеприпаси и техника
  • Майката на Ивайло Калушев: Синът ми не е способен да убие или да се самоубие
  • Седем българи ще се състезават днес на Олимпиадата
  • Възрастна жена загина при пожар в дома си
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Карантината за идващите от Африка разгневи туроператорите


Карантината за идващите от Африка разгневи туроператорите
Ключови думи: заповед, карантина, африка
14 Март 2021, Неделя, 09:19 ч.

Според туроператорите карантинирането обрича планирани и предплатени пътувания

Заповедта на министъра на здравеопазването, с която се въвежда задължителна 10-дневна карантина, последвана от PCR тест за влизащите от Африка пътници, поражда отново недоверие и страх у потребителите на туристически услуги.

Това пишат от Обединение "Бъдеще за туризма", като изразяват недоумение и протест срещу цитираната заповед, съобщава БТА.

Заповедта, издадена в петък вечер, ги сварва неподготвени и изправя пред стрес всички туроператори, които извършват изходящ туризъм.

"Заповедта влиза в "12 без 5", въпреки многобройните писма, които сдружението изпрати до Министъра на здравеопазването и до Главния държавен здравен инспектор. В тях обяснихме защо подобни решения, налагани неочаквано, без гратисен период, водят огромни загуби за икономическите субекти в бранша и ни конфронтират с клиентите.

Всичко това бе обяснено и на среща с проф. Ангелов с Павлина Илиева, председател на Сдружението на туроператорите и туристическите агенти "Обединение "Бъдеще за туризма", преди десетина дни", посочват от организацията.

Заповедта за задължителна карантина на практика гилотинира плахите опити за възстановяване на дейността на туроператорите, поражда отново недоверие и страх у потребителите на туристически услуги, се отбелязва още в съобщението.

От организацията отбелязват, че за трите месеца, в които се организират чартъри до Занзибар, има само един клиент, който е поканен за повторен тест и неговите резултати все още не са ни известни. Всички останали тестове са отрицателни.

Според туроператорите карантинирането обрича планираните и предплатени пътувания освен до Занзибар, но и до други дестинации - Кения, Египет, Мароко и Тунис.

"Категорично протестираме срещу налагането на подобни забрани, които влизат в сила без необходимия гратисен период, в който да се преструктурираме и поне малко да намалим загубите си", заявяват от организацията и настояват за премахване на карантината за лица с отрицателен PCR-тест.


В категории: COVID-19


2
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Арнолд Шварценегер защити Линдзи Вон Арнолд Шварценегер защити Линдзи Вон 10/02/2026, Вторник 21:00 2
Тервел ИЛИЕВ Свински грип върлува в България Свински грип върлува в България 10/02/2026, Вторник 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ От властите казаха за джиповете към "Петрохан" От властите казаха за джиповете към "Петрохан" 10/02/2026, Вторник 19:29 21
2
Коментара по темата
2.
Гневен гражданин
14.03.2021 12:30:11
3
3
Абе клупаци скапани, престанете с тия забрани!!! Ние не сме опитни мишки! Оставете хората да си изживеят краткия живот. В капсола ли да ивеем бе скапаняци мръсни, гадни! А като хората няма как да се припитават няма ли да умрат от хиляди други заболявания, притеснения. Боли ви..... Вад оправляващите. Взимате си парички от европа и ви дреме. Нещастници! Ние сме сме глупаци! Гражданско неподчинение трябва да има. Да се вдигнем един път за винаги всички и да ги изметем тая мърша. Аз съм свободен гражданин и не може да ми забранява никой да седя в клетка
1.
Дреме ми
14.03.2021 10:43:09
2
9
на оная работа за туропореторите, като внесат нигерийския щам , тогава ще се чудим от къде ни е дошло, за да могат десетина прошляци да сгънат някой лев.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Извънредно! Тече акция за фалшиви евробанкноти в склада и дома на известен кримигерой от Айтос Извънредно! Тече акция за фалшиви евробанкноти в склада и дома на известен кримигерой от Айтос Операцията е започнала в 21:00 часа от търговския му обект срещу бензиностанция Лукойл    Нов младежки център в Поморие – инвестиция в бъдещето Нов младежки център в Поморие – инвестиция в бъдещето Проектът на ул. "Марица" в кв. "Север" дава ново пространство за развитие, обучение и активен живот на младежите в града Завишени сметки за ток в Камено: Двойни стойности при същото потребление Завишени сметки за ток в Камено: Двойни стойности при същото потребление Сигнализира собственик на пункт за технически преглед  до ФЛАГМАН.БГ за двоен скок в разходите за електроенергия Рафинерията в Бургас ще продължи да работи, дерогацията за Лукойл е удължена Рафинерията в Бургас ще продължи да работи, дерогацията за Лукойл е удължена Великобритания реши да е поне до август Свински грип върлува в България Свински грип върлува в България Той е добре познат на здравните власти Мистерия с четирите джипа и със записите от хижа Петрохан, има съмнение за манипулация Мистерия с четирите джипа и със записите от хижа Петрохан, има съмнение за манипулация Метаданните са нулирани, което говори за външна намеса, обявиха IT експерти  След скандала при президента, Василев с пророчество за трагедия заради секта в парламента След скандала при президента, Василев с пророчество за трагедия заради секта в парламента Очаквайте в Историческия парк нещо подобно да се случи, каза той Странен пост на Иво Калушев от 2023 година сякаш предсказва трагедията Странен пост на Иво Калушев от 2023 година сякаш предсказва трагедията Публикация от личния му профил разкрива възглед за жестокостта, който рязко противоречи на изграждания днес образ на добър и миролюбив човек Тир отнесе светофара на бул. "Тодор Александров" (ВИДЕО) Тир отнесе светофара на бул. "Тодор Александров" (ВИДЕО) Инцидентът е станал преди минути, в момента е час пик и трафикът в района е кошмарен Посланикът на Украйна в България Олеся Илашчук обсъди ключови въпроси с бургаски институции и украинската диаспора Посланикът на Украйна в България Олеся Илашчук обсъди ключови въпроси с бургаски институции и украинската диаспора В Бургас учат 1130 украинчета, в цялата област са 2650
Такъв случай не съм виждал: Кокинов за мистерията с шестимата загинали Такъв случай не съм виждал: Кокинов за мистерията с шестимата загинали 32 години опит не дават обяснение за случилото се край Околчица САЩ затягат хватката около ЕС: Фон дер Лайен бе обвинена в цензура и изборни фалшификации САЩ затягат хватката около ЕС: Фон дер Лайен бе обвинена в цензура и изборни фалшификации В Испания признаха съществуването на програма за заместването на коренните европейци с мигранти Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Във фокуса ще бъдат преговорите на Вашингтон с Иран и напрежението в Близкия изток Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Инцидентът е станал в Канале Гранде близо до моста Риалто по време на карнавала Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Делото срещу китайския критик слага край на най-голямото дело за националната сигурност в Хонконг Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Компанията му остава ангажирана и с идеята за изграждане на град на "червената планета" КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър Регулаторът установи подправени документи и нерегламентирани промени в управлението на дружества с криптоактиви Македонски поп изпълнител беше отвлечен в Белград  Македонски поп изпълнител беше отвлечен в Белград  Популярната звезда  е била спасена  за часове след полицейска акция Гърция въвежда дигитална възрастова граница за достъп до социалните мрежи Гърция въвежда дигитална възрастова граница за достъп до социалните мрежи Родителите ще контролират онлайн присъствието на деца под 15 години чрез дигитален портфейл В този български град честваха рожден ден на дупка В този български град честваха рожден ден на дупка Вместо традиционните жалби, гражданите съставиха официален поздравителен адрес, в който иронично благодарят за „постоянството“ на местната власт
Румен Радев Румен Радев Случаят „Петрохан“ е зловещ символ на разградената държава, която е неспособна да защити дори децата си Виц на деня Виц на деня В дискотеката, младеж се обръща към жена:
- На колко години си?
- Една жена никога не се пита на колко години е!
- Права си. А колко тежиш?
- А бе на 38 години съм...
Виц на деня Виц на деня - Какво е здраве?
- Когато влизаш в аптеката само за презе*вативи...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук “Животът е като каране на колело. За да поддържаш баланса, трябва да не спираш да въртиш педалите.”
Съвет на Алберт Айнщайн към неговия син Едуард в писмо от 1930 г.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори