Изложба на неизлагани Шекспирови плакати тече в АЕГ „Гео Милев“
Възпитаници на гимназията отново на първите места в национални конкурси за изобразително изкуство
С изложба на неизлагани Шекспирови плакати продължават събитията по случай 50-годишнината на АЕГ „Гео Милев“, гр. Бургас. Изложбата е съвместен проект на Националаната художествена академия и Художествена галерия “Петко Чурчулиев”, гр. Димитровград, и включва 32 плаката по пиеси на Уилям Шекспир, дело на различни поколения български и чуждестранни автори, които показват развитието през годините на една от най-креативните теми в жанра „Плакат“.
Изложбата бе открита от г-жа Жаклин Нейчева – директор на гимназията, доц. Димо Колибаров директор на Филиала на НХА в Бургас и гл. ас. д-р Ненко Атанасов – преподавател в специалност „Плакат и визуална комуникация“ в НХА и ще продължи до 16 март.
Вече две години бургаският филиал на Националата художествена академия и АЕГ „Гео Милев“ си партнират успешно. В Английската езикова гимназия изобразителното изкуство е представено от школата на г-жа Златка Коева, а нейните възпитаници са „абонирани“ за призовите места в национални и регионални конкурси по визуални изкуства. Само преди дни в XVIII национален конкурс ”Свети Трифон Зарезан” (живопис и графика) бяха отличени три от възпитаничките на елитната гимназия. Първо място и статуетка завоюва Ива Дикова от 11. г клас, второ място и медал отиде при Стефани Чучукова от 8. в клас, а Селен Дормушева от 9. е клас взе поощрителна награда.
В Шестия национален конкурс за рисунка и литературна творба, посветен на 3. март – 143 години от Освобождението на България, талантливите ученици от АЕГ спечелиха три първи места. Призьорите са Златина Вълчева от 10. а клас ( рисунка), Елизавета Ларионова от 10. а клас (дигитална рисунка) и Селен Дормушева, 9. е клас (рисунка). В поредния конкурс за рисунка -ARTCONTESTOR.com – “Животните на Африка” Алекса Георгиева от 10. а клас спечели втора награда за живописната си творба.
Започна операцията по изтегляне на кораба „Кайрос“ край Ахтопол
Къде се е намирал първият български мол
България е била приета в ООН преди точно 70 години
Бъдни вечер под натиск: Между 30 и 40 лева излиза храната на човек за празничната трапеза
Българските протести оглавиха първа страница на "Ню Йорк Таймс"
Живия Нострадамус направи тежко предсказание за Путин за 2026 г.
Последният мач на Джон Сина: Краят на легендата в WWE
Измамници обещават изцеление от диабет в Бачковския манастир, 30 души са подмамени
Бърза млечна баклава готова за 30 минути
Стрелба в университет в САЩ, двама студенти са убити, осем са в критично състояние
Топ медик препоръча маски и засилена хигиена, защото супергрипът вече е тук
Краставиците на борсата струват 4,20 за килограм, по магазините минаха 5 лева
