БДЖ пусна на е-търг парцел от 414 кв. м до почивната си станция в Приморско
Началната цена е 104 314 лв. без ДДС, вече има поне един кандидат
БДЖ също се възползва от действащата от около година и половина електронна платформа за разпродажба на публични имоти. В случая „Холдинг Български Държавни Железници“ се опитва да пласира парцел в Приморско с площ 414 кв. м. Той се намира на ул. „Трети март“, а земята е със статут „средно застрояване (от 10 до 15 м)“, показва справка в Кадастъра.
В непосредствена близост има почивна станция на БДЖ. Наоколо се виждат сгради, някои от които вероятно се ползват като семейни хотели, показва виртуална разходка с Google/maps.
Мястото е по-скоро неапетитно. „Глухо“ е, няма лице към море, коментира пред „Флагман“ жител на Приморско, запознат с района. На няколкостотин метра е южният плаж на града. За да се стигне до него, се минава над река Дяволска.
Според правилата на е-платформата, трябва да се проведе търг. Обявената първоначална цена е 104 314 лв. без ДДС. Ако добавим и данъка, това прави малко над 300 лв. на квадрат.
Стъпката за наддаване е 1050 лв.
Обявата е пусната на 23 февруари. Крайната дата за подаване на документи за участие е 16 март. Има и обявена дата на търга – 19 март от 10 ч. Това означава, че вече има поне един кандидат за закупуване на терена.
Нужният депозит за участие е 10% - 10 431 лв. (без ДДС).
Трите основни стълба на успешната връзка
Как да засадите овощни дървета в двора - пътеводител за начинаещи
Домашен шоколадов сироп - лесна и вкусна рецепта
5 растения, които да засадите тази пролет за красив двор
Здравословна салата с киноа и авокадо - свежа и вкусна
Как да почистите микровълновата за минути
Крум Зарков: Държавата трябва незабавно да се намеси, за да регулира цената на горивата
5 здравословни навика, които ще променят живота ви за 30 дни
Най-добрата зодия за приятелство
Печено пиле с картофи - идеално ястие за семейна вечеря
Топ 5 храни за здрава кожа
Най-силната зодия в трудни ситуации
