Маските на оживени места в Плевен стават задължителни
Спират плановите операции заради скок на заразените
Скок на болните от коронавирус в Плевен и региона има за последната седмица. По данни на местната РЗИ заболеваемостта се е повишила от 401 на 563 на 100 хиляди от населението, което налага въвеждане на допълни мерки срещу разпространението на инфекцията.
Днес на заседание на Областния оперативен щаб за борба с коноравируса е решено от 11 май - четвъртък - да се спрат плановият прием и плановите операции в болниците, съобщи за БТА д-р Илиян Минчев - и.д. директор на Регионалната здравна инспекция в Плевен.
Въвежда се задължително носене на маски и на открито на оживени места, където има голямо струпване на хора като пазари, тържища, изложения. Разрешава се децата да не посещават детски градини и предучилищни групи, ако могат да бъдат гледани в къщи. Д-р Минчев добави, че се продължава забраната за свиждания в болниците, която важи от предходната седмица, пише днес.бг.
В този вид мерките ще останат до 14.00 часа на 22 март, когато Щабът ще има ново заседание, уточни д-р Илиян Минчев.
Брад Пит снима новия си филм на Балканите
Гладно коте опита да се нахрани, наложи се намеса на пожарната
Лудогорец с интересен трансфер
Как да приготвим перфектни пържени картофи
20 000 костенурки убити на екзотичен остров преди век и половина - наследниците им се завърнаха у дома
Служебното правителство назначи нови 28 областни управители
Пържени яйца с "тайна" съставка
Официално: ЦСКА подписа с доказан шампион от Аржентина
Какво се случва, ако гумите са монтирани на обратно
Как да спрете „синдрома на пенсионирания съпруг“ да съсипе брака ви
Четвърти ерген в битката за женските сърца в новия сезон на "Ергенът"
Том Холанд и Зендея сключиха ли брак тайно?
