566 заразени с К-19 в Бургаска област през уикенда, отделенията вече са пълни
360 пациенти са настанени за болнично лечение, 8 са в интензивното в тежко състояние
566 са новорегистрираните положителни проби за коронавирус в Бургаска област за периода 5-7 март, съобщават от РЗИ-Бургас.
Около 10% от тях или 59 човека са хоспитализирани, от които едва 8 са в тежко състояни и в реанимация.
Община Бургас регистрира най-много нови положителни – 328, за тридневния период. Следват Несебър (42), Царево (33), Карнобат (29), Средец (24), Поморие (22), Созопол (20), Камено (15), Айтос (15), Руен (12), Приморско (11), Сунгурларе (8), Малко Търново (7).
За трите дни, които влизат в днешния бюлетин на РЗИ, са регистрирани 15 заразени учители в областта. 27 е броят на заразените ученици, а 9 на медицинските лица. За трите дни в областта има само един смъртен случай.
Към днешна дата, точно една година след като в страната бе регистриран първият случаи на коронавирус – възрастна обездвижена жена без контактни лица – в Бургас са регистрирани общо 16 256 положителни проби за новия патоген. Оздравели са общо 11 038 човека.
Общо хоспитализираните сега са 360, което е над 90 % от моментния капацитет на бургаските болници. Предстои увеличение на ковид отделенията във всички здравни заведения. На домашно лечение са 4252-ма човека. Починали от началото на пандемията досега в областта са 507 човека.
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
Ваксината срещу варицела у нас става задължителна от 1 юли
Идеален плажен уикенд, но с калпак: Събота ни пържи с температури до 36°С
Не се стряскайте, ако видите военна техника по пътищата у нас
Историческата жега в Европа: Германия счупи абсолютния си температурен рекорд с 41,3°C
Дневен хороскоп за 27 юни 2026: Скорпионът печели с щедрост, а Лъвът да не дава празни обещания
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе

Toвa ĸaзa миниcтъpът нa здpaвeoпaзвaнeтo пpoф. Kocтaдин Aнгeлoв във вpъзĸa c yвeличaвaщия ce бpoй нa зapaзeни c СОVІD-19 в cтpaнaтa
ще доведе до тежки последици в България!
Повишеният рейтинг на ГЕРБ щe бъде Платен със живота и здравето на хората!
Спрете учениците! Всяка година по това време са в грипна ваканция, а сега при 90% заети легла и експоненциален ръст вървите по ръба на бръснача!