Слънчево и приятно време по морето за 8 март
Максимални температури на въздуха: 8°-11°, температурата на морската вода е 7°-9°
Минималните температури, в повечето места, ще бъдат между минус 5° и 0°, в София около минус 3°. Днес ще бъде предимно слънчево, след обяд над Западна България с разкъсана средна и висока облачност. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 9° и 14°, в София около 10°. Атмосферното налягане ще продължи да се понижи, и след обяд ще бъде близко до средното за месеца. Това съобщи дежурният синоптик Христо Христов от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Над Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа слаб западен вятър. Максимални температури на въздуха: 8°-11°. Температурата на морската вода е 7°-9°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Над планините ще бъде предимно слънчево. След обяд над масивите от Западна България с разкъсана средна и висока облачност. Ще духа умерен, по най-високите върхове на Рила и Пирин силен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 4°, на 2000 метра - около минус 3°. През следващите два дни ще прониква по-студен въздух. Още през нощта срещу вторник облачността ще се увеличи и ще преобладава облачно време, ще има и превалявания. Във вторник дъжд ще завали в западните райони, към вечерта ще преминава в сняг.
През следващото денонощие ще вали и в останала част от страната, в Северна България, по високите полета на Западна, накрая и в западната част на Горнотракийската низина дъждът ще преминава в сняг. На места валежите ще са значителни. Вятърът ще бъде от източната четвърт, отначало ще е слаб, в сряда постепенно ще стане от изток-североизток и ще се усили до умерен, на места ще има условия за виелици и навявания. В четвъртък валежите ще спрат, по-късно през деня от запад и облачността ще се разкъсва и ще намалява. Вятърът ще отслабне. Преобладаващите максимални температури ще бъдат между 2° и 7°.
Елементарна грешка, която съсипва печенето на месо - не я правете
ФБР залови Райън Уединг - един от най-издирваните 10 бегълци
Мони Николов с "бомбардировка" в Русия, защитата не издържа
Отиде си важна фигура от националния отбор, Христо Стоичков тъгува
Кадифена чорба с пилешко! Копринено нежна, тайната е в застройката
Аз съм шеф-готвач и това са 6 ястия, които никога не поръчвам в ресторант
Тази грешка с отоплителните уреди може да предизвика пожар за секунди
Кличко предупреждава: Запасете се с храна, вода и лекарства, ситуацията може да се влоши
Най-добрата рецепта за вита баница с праз и сирене – сочна и ароматна
Тайните на ДС и една забравена любов: Филмът "Клошар" с първа предпремиера в Бургас
Тръмп предизвика гняв във Великобритания, след като омаловажи ролята им във войната в Афганистан
От АПИ съобщиха за проблем с купуването на винетки
