За пример: Намаляват с 50 на сто данъците и таксите в Сливен
От мярката ще се възползват ресторантьорите и хотелиерите
С 50 на сто ще бъдат намалени данък смет, наемите на общински имоти и таксата за тротоарно право до края на годината в Сливен заради последиците от COVID пандемията.
До решението се е стигнало след среща на местната власт със Сдружението на ресторантьори и хотелиери в Сливен.
Това са само част от мерките, които са договорени между бизнеса и общината.
„В момент на криза общината реагира адекватно на поставените от нас въпроси и предложения. Срещата беше много ползотворна”, каза пред Би Ти Ви председателят на Сдружението на ресторантьорите и хотелиерите в Сливен Христо Стоянов.
Подобни локални мерки се обсъждат и в други общини в страната.
Проф. Иво Христов: Вървим към Трета световна, САЩ пишат сценария „НАТО 3.0“ и ни превръщат във васали
Топ фитнес инфлуенсър загина при шокиращи обстоятелства
Фатален купон за Световното: 17-годишно момиче намерено мъртво, убиецът изчезна
Домът на писателя в Бургас дълго ще помни премиерата на "Лунни витамини", всички си тръгнаха с рецепта за тях
Звезда от Балканите с мощен удар по Вингегор, който блестя в България
Скандал: Тийнейджър избухна в сълзи, след като изнасили момиче, но се размина със затвора
Подробности за драмата с 18-месечно момченце, което се събуди в моргата
Парадоксът България: Първи сме по раждаемост, но се топим най-бързо в ЕС
Приеха инвестиционната програма на ВиК-Бургас
Министерството на туризма и университетите обединяват усилия за подготовката на кадри за сектора
Скандал в bTV: Шефът на новините ли спря Мартин Атанасов от ефир (СНИМКИ)

Какви са тези подмазвания на ресторантьорския бизнес не мога да разбера, от държавата им намалят ддс, от общините наемите и таксите?
А те нито заплатите на работниците увеличават нито цените за клиентите си.