Високите доходи ни карат да се чувстваме уверени и да не изпитваме страх
Това сочат резултати от проучване
Хората с по-високи доходи се чувстват горди, по-уверени и се страхуват по-малко в сравнение с индивидите с по-ниски доходи, но не винаги са по-състрадателни и любвеобилни, съобщи електронното издание "МедикълЕкспрес".
Това сочат резултати от проучване, публикувано онлайн в сп. "Емоушънс" от Американската асоциация по психология.
Изследвани били данни за над 1,6 милиона души от 162 страни. Учените установили категорични доказателства, че високият доход предполага хората да изпитват повече положителни емоции като увереност, гордост и решителност. Тъкмо обратен ефект имат ниските доходи, които се свързват и с изпитването на отрицателни чувства като тъга, страх и срам.
Резултатите са сходни и в страните с по-високи доходи, и в развиващите се страни, каза ръководителят на изследването д-р Еди Тонг, преподавател по психология в Националния университет на Сингапур.
"Въздействието на доходите върху емоционалното ни благосъстояние не бива да се пренебрегва. Да разполагаме с повече средства може да повиши увереността и решителността ни, докато по-ниските приходи се свързват с мрачно настроение и тревожност", добави той.
Източник: БТА
Доброволци от всички общини в Бургаско надграждат уменията си за борба с горските пожари
След успехите на отбора по волейбол, кметът Марин Киров проведе среща с част от ръководството на Българската федерация по волейбол
В БДУ бе даден официален старт на кандидатстудентската кампания
Отложиха за есента делото за побоя над шефа на полицията в Русе
Пощенска банка, Сирма Груп Холдинг и Ethermind са големите победители в Transform IT Awards 2026
Порше, златни чувала и китайски фреон: Как бизнесменът Станчо Василев изпра 1.5 милиона евро
Знаете ли как се правят легендарните странджански лангиди? В Етнографския музей ще ви разкажат
След оставката на Кандев: Ето кой става главен секретар на МВР
Остров Света Анастасия става „Етносфера“
Битка за ЦИК: Кой ще контролира изборната администрация до 2031 г.
Безумията по пътищата се раждат от една система, която никой не желае да спре, каза Николай Попов
Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България
