×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Мария Илиева специален гост с най-големите си хитове на „Бургас и морето“
  • Черноморец 1919 се завръща в Бургас, посреща Берое в събота от 18 часа, входът е свободен
  • Ясен Петров ще поеме Спартак
  • Само 5% от новите фирми оцеляват
  • Девет плажа в Гърция останаха без „Син флаг“ след внезапни проверки
  • Русия удари американска компания в Киев
  • От "Възраждане" поискаха съвет по сигурността заради позицията на Иран за авиобаза "Безмер"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Водачът на ВМРО за Бургас Ангел Джамбазки: Нужни са ни родолюбци като Георги Дракалиев!


Водачът на ВМРО за Бургас Ангел Джамбазки: Нужни са ни родолюбци като Георги Дракалиев!
ВМРО даде начало на предизборната си кампания в морския град със заявка за поне два депутатски мандата
05 Март 2021, Петък, 16:44 ч.
Автор: Емел МАХМУД, снимки: авторът

Войводите почетоха 140-годишнината от рождението на революционера Тодор Александров в Бургас, чийто паметник бе дело на кандидата за депутат Георги Дракалиев

Евродепутатът Ангел Джамбазки, който поведе листата на ВМРО в Бургаска област, и кандидатите за народни представители на партията почетоха 140-тата годишнина от рождението на легендарния водач на ВМРО Тодор Александров. Те поднесоха венец и цветя и се поклониха пред паметника на революционера в Приморския парк на Бургас.

Джамбазки припомни пред журналистите, че паметникът дело на общинския съветник и кандидат за депутат Георги Дракалиев, който е трети в листата на ВМРО. 

„За този паметник не е даден и 1 лв. от общинския бюджет. Същото важи и за паметните плочи на войводите Пейо Яворов и Гоце Делчев в града. Негова основна заслуга са и плочите с имената на бургазлиите, загинали във войните 1912 – 1918 г., които бяха поставени на паметника пред бургаския Военен клуб. Народното събрание би било много по-качествено, ако имаше повече родолюбци като Дракалиев в състава си“, заяви Ангел Джамбазки. 

Войводите дадоха начало на предизборната си кампания в морския град със заявка за поне два депутатски мандата. 

„Резултатът ще определи дали аз ще остана народен представител тук или евродепутат. Нашите избиратели имат абсолютната увереност, че Георги Дракалиев и другите колеги ще бъдат достатъчно добри на местата си. Всеки един от тях се е доказал в политиката, те нямат нужда от представяне“, заяви Джамбазки. 

Войводите  почетоха 140-тата годишнина от рождението на легендарния водач на ВМРО Тодор Александров

Водачът на листата на ВМРО за Бургаска област припомни и свършеното от партията през последния мандат, част от политиката им бе спирането на бежанската вълна. Акцията тогава бе поведена от Георги Дракалиев, който бранеше границата ни от незаконните имигранти. 

Твърдата политика на партията към Турция ще бъде отново акцент и през този мандат. Това е едно от нещата, за които ВМРО няма да прави компромиси. Стандартът на живот ще бъде също от приоритетите на партията. 

„Повишаване на доходите, възнагражданието, за формиране на приемлива, близка до европейската средна класа стандарт ще е другото, за което ще се борим. Рядко в България предизборни обещания се изпълняват, но ние завършваме мандата с няколко. Едно от нещата, които ВМРО изпълни, бе двойното увеличение на минималната пенсия. Ние не позволихме да се извърши и поредното предателство по темата „Македония“. Вижте програмата на нашите конкуренти и от розовата опозиция, която тук беше много креслива, и тази групичка, наричаща себе си  отровно дуо-трио и т.нат. фрми на обществено политическия живот. Всички тези хора имат ясно изразена национално предателска политика по отношение на Македония. Дургото - семейните политики – благодарение на нашия заместник-министър не беше подписан Истанбулската конвенция и ние сме хората, които водихме най-тежката битка с всички опити на розово-либералната коалиция да променя българското законодателство, че бракът е доброволен съюз между мъж и жена, за да бъдат узаконявани еднополовите бракове. Нещо, което е неприемливо за нас. Ние сме гарант, че това няма да се случи“, заяви Джамбазки. 

Водачът на ВМРО за Бургас Ангел Джамбазки бе посрещнат в морския град от Георги Дракалиев (вляво) - областен координатор и кандидат за депутат. На събитието присъства и коалиционният им партньор Георги Манев - председател на СЕК 

Той припомни, че Георги Дракалиев е основният двигател на идеята за отпускане на еднократна помощ при новородено в Бургас, но при строги изисквания, а именно родителите да са образовани. Тази политика може да се въведе и в национален мащаб. 

Отлична новина: От 2021 г. в Бургас ще отпускат финансова помощ за млади родители
 

„Като част от националната политика на ВМРО за подкрепа на образованата раждаемост бе приет правилникът в Бургас, а после и в други общини. Това може да се случи и на национално ниво. В момента няма подбор и всички семейства получават една и съща сума. А ние смятаме, че трябва да бъдат подпомагани образованите родители, за да  може всички членове на обществото да бъдат социализирани и да не се затварят в гета, откъдето произлизат само проблеми. Напълно реалистично е, но зависи от големината на парламентарната ни група“, каза кандидатът за народен представител Георги Дракалиев. 

На предстоящите парламентарни избори, ВМРО са под номер 1 в интегралната бюлетина.

 




Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
България Всички новини
Изрод застреля котка в Айтос пред очите на малко дете Изрод застреля котка в Айтос пред очите на малко дете Заподозреният е задържан, а при доказано престъпление в присъствието на дете законът предвижда до 8 години затвор Нови кадри от хижа Петрохан: Курабийки и неизпечен хляб останали след трагедията Нови кадри от хижа Петрохан: Курабийки и неизпечен хляб останали след трагедията Видеото показва стаите, работилниците и кухнята след пожара, но не разкрива кога са приготвени храните Официално: България избира президент на 25 октомври Официално: България избира президент на 25 октомври При втори тур избирателите ще се върнат пред урните на 1 ноември, парламентът постави началото на подготовката за вота Арестуваха жена от Сливен в Сарафово след положителен тест за амфетамин Арестуваха жена от Сливен в Сарафово след положителен тест за амфетамин 35-годишната нарушителка ще прекарала денонощие в ареста Мария Илиева и Стенли превръщат гората край с. Изгрев в концертна сцена Мария Илиева и Стенли превръщат гората край с. Изгрев в концертна сцена Фестивалът Странджа манджа събира местните вкусове, традициите и две от най-разпознаваемите имена на българската музика Пращат Копринков в Пекин? Слухът за разрив в кръга на Радев набира скорост Пращат Копринков в Пекин? Слухът за разрив в кръга на Радев набира скорост Румен Радев не го опроверга публично, въпреки че разполага с официални и неофициални канали за бърз отговор Опашки пред заведения в Слънчев бряг, тръгвайте към морето, съветва Румен Драганов Опашки пред заведения в Слънчев бряг, тръгвайте към морето, съветва Румен Драганов Сега е най-изгодно, добавя той Над половината фирми у нас са без служители, големите държат 67,6% от заетостта Над половината фирми у нас са без служители, големите държат 67,6% от заетостта НСИ отчете 43 315 нови предприятия за година, но само 284 от тях стартират с поне 10 наети Юлиан Костов и Мирела Илиева с откровен разговор на сцената на Sea You Podcast в Бургас Юлиан Костов и Мирела Илиева с откровен разговор на сцената на Sea You Podcast в Бургас Сред специалните гости на първото издание ще бъде една от най-обсъжданите светски двойки – Юлиан Костов и Мирела Илиева Млад шофьор предизвика катастрофа на пътя Варна-Бургас, жена пострада Млад шофьор предизвика катастрофа на пътя Варна-Бургас, жена пострада Несъобразената скорост и липсата на дистанция довели до удара
Кошмарен жребий дебне ЦСКА: Аталанта, Монако и Брайтън сред възможните съперници Кошмарен жребий дебне ЦСКА: Аталанта, Монако и Брайтън сред възможните съперници При отпадане от Макаби Тел Авив армейците ще бъдат непоставени в решителния плейоф за Лигата на конференциите Демерджиев прати сигнал срещу Пеевски до Сметната палата Демерджиев прати сигнал срещу Пеевски до Сметната палата Вътрешният министър иска проверка за разминаване между декларираното имущество, доходите и разходите за частни полети Търговците натиснаха спирачка на цените, но юлската инфлация остава 4,4% Търговците натиснаха спирачка на цените, но юлската инфлация остава 4,4% Бизнес климатът се подобрява в промишлеността и строителството, докато секторът на услугите очаква по-слабо търсене Трагедия! Лавина помете 10 алпинисти, сред тях е легендарният Нирмал Пурджа Трагедия! Лавина помете 10 алпинисти, сред тях е легендарният Нирмал Пурджа Рекордьорът по изкачени осемхилядници е бил с още 9-има алпинисти под Броуд пик, тече издирвателна акция Добра новина! Започват ремонтите на два подлеза в Бургас Добра новина! Започват ремонтите на два подлеза в Бургас Става въпрос за подлеза на ул. "Никола Петков" и този при магазин Лидл в ж.к. Славейков Богдан Милчев: България е в пандемия от тежки катастрофи Богдан Милчев: България е в пандемия от тежки катастрофи Председателят на Института за пътна безопасност предупреди, че държавата отчита трагедиите, вместо да управлява риска преди тях Балистична ракета срина американски завод за дронове в Киев Балистична ракета срина американски завод за дронове в Киев Terminal Autonomy произвежда апаратите AQ-400 Scythe и AQ-100 Bayonet Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Инспекторите провериха 2252 бизнеса по островите и курортите, а при тежките нарушения затвориха обекти Иран предупреди България заради американските самолети в Безмер Иран предупреди България заради американските самолети в Безмер Техеран поиска решението да бъде преразгледано, София отрече участие във военни действия Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Световният шампион избра прочутия комплекс край Барселона заради близостта до клубната база, спортните съоръжения и строгата охрана
Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт МВР работи повече от всякога. Усилията са огромни, но резултат няма Виц на деня Виц на деня - Какво е общото между книгата и жената?
- Гледат се първо отзад. Ако не ти хареса, изобщо няма смисъл да гледаш отпред.
Виц на деня Виц на деня - Дядо, вярно ли е, че на лошото трябва да се отговаря с добро?
- Да, вярно е.
- Тогава дай пари за сладолед, че ти счупих очилата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори