Община Несебър предлага нова социална услуга
Социалната услуга ще се предоставя от лице, назначено на длъжност „Социален асистент“ на трудов договор
Община Несебър стартира нова специализирана социална услуга - „Асистентска подкрепа“, която ще се осъществява в домашна среда. Потребители могат да бъдат: лица в над трудоспособна възраст в невъзможност за самообслужване, нямащи определена по съответния ред степен на намалена работоспособност; деца с трайни увреждания и пълнолетни лица с трайни увреждания, с определена чужда помощ, които не получават помощ за грижа в домашна среда.
Социалната слуга „Асистентска подкрепа“ включва: предоставяне на почасова персонална грижа в дома на потребителите, за задоволяване на ежедневните им потребности за самообслужване, предвижване, комуникация, домакински дейности, организация на ежедневието и участие в обществения живот.
Социалната услуга ще се предоставя от лице, назначено на длъжност „Социален асистент“ на трудов договор, като за положената грижа получава възнаграждение. Кандидат-потребителите или техните законни представители могат да заявят желанието си да ползват социалната услуга „Асистентска подкрепа“ устно - на място, по телефона, писмено или по електронен път. Лицата трябва да имат постоянен или настоящ адрес в Община Несебър.
С одобрените кандидати за заемане на длъжността „Социален асистент“ ще бъдат сключени трудови договори, като един асистент може да предоставя подкрепа на повече от един потребител. З
а допълнителна информация: тел.: 0554/4 2005 и 0893303765, [email protected] – Домашен социален патронаж, гр. Несебър.
Млади изследователи влизат в лабораториите на БДУ - започват STEM кръжоците
Държавният куклен театър в Бургас има нов директор
Почина велика наша поетеса, известна в цял свят Ружа Велчева
Опасни ли са играчките Лабубу, мами, вижте резултата от теста им
6 места в дома ви, които трябва да почиствате с прахосмукачка всеки уикенд
САЩ - Европа се разпада икономически и може да се срути цивилизационно до 20 години
Над 80 ученици участваха в шосейно бягане „Никулден“ в Несебър
Кои са носителите на Годишните литературни награди в Бургас
ЧСИ-тата искат разширяване на правомощията
Вапцаровски дни в СУ „Н. Й. Вапцаров“ Царево – седмица, посветена на словото, духа и младите таланти
Заровени кюфтета – царски пир за жълти стотинки! Как може нещо толкова елементарно да е толкова вкусно
ЕК глоби Илон Мъск със 120 млн. евро
