Принц Филип е претърпял сърдечна интервенция
99-годишният принц Филип вече е прекарал 16 нощи в болница
Филип, херцог на Единбург и съпруг на английската кралица Елизабет II, е претърпял успешна интервенция заради съществуващо сърдечно заболяване, съобщи Бъкингамският дворец, цитиран ВВС.
От двореца уточниха, че херцогът ще остане в болница за лечение, почивка и възстановяване в продължение на няколко дни.
99-годишният принц Филип вече е прекарал 16 нощи в болница. Той се лекувал от инфекция и в понеделник е преместен в болницата „Свети Вартоломей“ в Лондон за изследвания и наблюдение на състоянието на сърцето му.
Бъкингамският дворец заяви, че процедурата е проведена в сряда.
През 2011 г. принц Филип е откаран в болница с хеликоптер от Сандрингам, след като е получил болки в гърдите, докато кралското семейство се подготвя за Коледа, след което му е бил поставен стент.
Херцогът, който навършва 100 години през юни, пътува с кола от Уиндзор до болницата „Крал Едуард VII“ в Мерилбоун, централен Лондон, като предпазна мярка, след като се почувства зле.
Точната причина за първоначалното му приемане не беше разкрита, но е била свързана с коронавирус. В понеделник от двореца обявиха, че херцогът е преместен в Бартс с линейка.
Болницата "Свети Вартоломей" в Лондон е болница на Националната здравна система и в нея се намира най-голямото специализирано сърдечно-съдово звено в Европа.
Източник: „Фокус“
Отличиха Община Приморско с наградата „Бранд Южно Черноморие“
Зрелищна катастрофа на Подбалканския път, кола е обърната по таван
Представят изложбата - "Бургас - вълнуващ и артистичен"
Теодор Салпаров се включва в Мача на надеждата
ПП при президента: Нужен е преглед на заплатите в държавната администрация и намаляване броя на министерствата
АПИ с важна информация, променят движението на АМ Тракия
Румен Радев готви кабинет със сливане на министерства
„Демократична България” пред президента: До края на юли трябва да изберем нов ВСС
Примирието между САЩ и Иран се пропука след атаката на Техеран
С ритуал и музикален поздрав от ПФА „Добруджа" празнуваме Гергьовден в Бургас
Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец
