Терорист готвел атентат от омраза към Путин
Нападението е щяло да бъде срещу енергийно съоръжение
Служители на ФСБ задържаха руски гражданин, който е подготвял терористична атака в енергийно съоръжение в Калининградска област. Това бе съобщено пред ТАСС в четвъртък в Центъра за връзки с обществеността (ЦВО) на Федералната служба за сигурност (ФСБ) на Русия.
"Федералната служба за сигурност предотврати терористична атака в енергийно съоръжение в Калининградска област. Арестуван е руски гражданин, който е планирал да го извърши от омраза към сегашното правителство", съобщи ЦВО. Мъжът е вербувал и жители на Калининградска област за участие в терористични дейности.
„В неговата квартира са намерени импровизирано взривно устройство, инструкции за неговото производство и компоненти за синтезиране на взривни вещества, както и материали с обидно съдържание срещу руската изпълнителна и законодателна власт“, съобщават от ФСБ, цитира „Фокус”.
Познат на полицията нанесе брутален побой в центъра на София
Кошмар: Мъж падна от 12-ия етаж върху млада жена и я уби
Известна инфлуенсърка и гаджето ѝ намерени разстреляни
Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г., глобите стигат 1000 евро
Apple готви юбилеен iPhone 20 с почти 7-инчов екран и скрит Face ID
Прокурорската колегия единодушно остави Емилия Русинова начело на СГП
Петимата кметове от Ямболско срещу самолетите в Безмер: Не въвличайте България в чужди конфликти
SPICE Music Festival 2026 наближава - Бургас отново ще се превърне в столицата на музиката
Доживотен затвор за 35-мата пирати от „Руен“, държали седем българи в плен
Тръмп дава 2 години на фармацевтичните компании, после ги удря с 200% мито
Порой удави Варна за минути: Улици и подлези се превърнаха в реки
Иван Демерджиев: Не съм забогатял от депутатската банка, години съм се трудил
