Великобритания е отличник - 20,7 млн. души са ваксинираните
Отбелязва се, че повече от 895 хиляди души вече са получили и втората доза от ваксината
Във Великобритания 20 703 615 души са получили първата доза от коронавирусната ваксина, като само през последния ден са били ваксинирани почти 225 хиляди граждани, съобщи телевизионният канал Sky News.
Отбелязва се, че повече от 895 хиляди души вече са получили и втората доза от ваксината в Обединеното кралство, което е с 51 хиляди повече от предходния ден.
Според британското правителство към 3 март в кралството са открити общо 4 194 785 случая на болестта от началото на епидемията от коронавирус, от които 123 783 са фатални.
Великобритания, заедно с Израел и САЩ, са водещи в света по темповете на имунизирането на населението си - съответно 32%, 93% и 22% от жителите, според Би Би Си. В Обединеното кралство имунизацията се извършва с препаратите на Pfizer/Biontech, AstraZeneca и Moderna.
Източник: DarikNews
България сред лидерите в Европа по хайвер от белуга
Горещият шоколад и костите: Как да се насладим на любимата напитка без да вредим на здравето
Коледни традиции от Европа: Необичайни обичаи и празнични ритуали
2026 ще е годината на Червения огнен кон! Ще "изгори" всичко старо и ще пренареди живота ни
Шоколадът може да повиши мозъчната активност
Тежък удар за Мартин от „Игри на волята“
Важно за цените в евро и в лева: Ето как ще бъдат изписвани
България сред лидерите в Европа по хайвер от белуга
25/12/2025, Четвъртък 21:00
0
Мозъкът страда, ако имате недостиг на определени витамини
Пазарджишкото село Гелеменово е наводнено от скъсана дига
Няколко съвета, за да не се напиете на Коледа
Как да се преборим със стреса и напрежението по празниците
Откриха уникално златно 2300-годишно съкровище
