Брилянтният пианист Живко Петров представя “Change The Way” в Бургас
Концертът на „Живко Петров трио” ще бъде на 9 март от 19ч. в зала „Тончо Русев” в Културен дом НХК
Отново класен джаз, но провокиран от промяната на живота ни в пандемия, представя четвъртият студиен албум на трио JP3, озаглавен “Change The Way”. Живко Петров е на пианото, Димитър Карамфилов поема контрабаса от Веселин Веселинов-Еко, Димитър Семов отново е на барабаните.
12 са пиесите в албума. Независимо от различното звучене, при създаването им Живко Петров отново е следвал най-важното за него мелодията е водеща и център в албума. Пиесите водят към различни състояния – от аристократизма на едноименната „Change The Way” и „One More”, вътрешният конфликт в „Berlin”, през порива за танц в „It’s A Thrill”, и песен в ”A Song”, до пълното спокойствие, дори медитативно усещане в „Now I See, Sign” и „Spinning Wheels”. В „Change The Way”, Живко Петров отново е включил пиеса – препратка, това е „Memories Of A Summer With You” от соловия „Ten”, специално аранжирана за триото. Премиерата на Change the Way бе на празниците на културата „Аполония“ в Созопол.
Концертът на „Живко Петров трио” ще бъде на 9 март от 19 ч. в зала „Тончо Русев” в дома на НХК и се реализира с финансовата подкрепа на Министерството на културата. Гостуването в Бургас е със съдействието на културната организация „Арт мюзик ателие”.
Пак отписват Джокович в Мелбърн
Ледената кралица Линдзи Вон влезе в болница
Джокович със смайващи думи към Синер
Римляните използвали човешки изпражнения като лекарство?
Цената на цигарите скача
Друго си е да знаеш български - ето какво се случи с най-добрата дружка на Мони Николов в Новосибирск
Полезни храни против остеопороза
Младите мъже "полудяха" по пластичните операции
Тези 3 храни поскъпнаха най-много след приемането на еврото
Манчестър Юнайтед не забрави за Димитър Бербатов
Февруари носи пари и успех на три зодии
Лудогорец даде 4 милиона, но си струваше
