МВнР: Няма пострадали българи при земетресението в Гърция
Последвали са и три вторични труса
Няма данни за пострадали български граждани при земетресението в Гърция с магнитуд 6 по Рихтер, съобщиха от МВнР.
По информация на генералното ни консулство в Солун земетресението е регистрирано днес в 12:16 часа на 24 км северозападно от град Лариса и 21 км от град Еласона (област Тесалия) като е било с дълбочина 10 км. Последвали са и три вторични труса.
Земетресението е усетено в Атина и Солун, както и в други райони в западната част на страната. Кметът на Еласона е завил, че са започнали обследвания за щети на държавни и обществени сгради.
Областният управител на Тесалия е информирал, че са дадени указания за затваряне на училищата, като са в контакт с гражданска защита за координиране на съответните действия. Извършва се обследване на държавни учреждения за нанесени материални щети.
При необходимост от съдействие българските граждани могат да се обърнат към посолството на Република България в Атина на следните телефони: +30 210 67 48 107; +30 210 67 48 105; +30 210 67 48 106, както и към генералното консулство на България в Солун на тел. +30 2310 829 210 и на дежурния телефон в извънработно време: +30 2310 869 510.
Въпроси могат да бъдат отправяни и на имейл адресите: [email protected];[email protected],[email protected];[email protected]
Живот след смъртта: Жена видя Рая, срещна загубеното си дете и се върна да разкаже
Русе грее с 900 метра празнична светлина и нова коледна магия
Лекари без договор, пациенти без сигурност – защо бюджетът за 2026 е решаващ
Открит опасен микроорганизъм в мляко за кърмачета, изтеглят партиди от пазара
Властта се срива, Радев излиза напред
Откраднаха коледна елха от района пред училище в Радомир
Протест в Смолян срещу фотоволтаична централа: Жителите се опасяват за домовете и гората
Как евтините китайски дрехи заляха Европа
Въпросът остава: Кои са били хората, стреляли по деца в Сараево, като на сафари?
Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана
Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост
Всички правим тази грешка: Тези ястия, стават по-здравословни, но чак на следващия ден
