Италия с тежък локдаун до 4 април
Италия удължи срока на някои основни коронавирусни ограничения с още един месец до католическия Великден, който е на 4 април, предадоха ДПА и Ройтерс.
Това означава, че забраните за пътуване остават в сила. Освен това училищата в най-рисковите райони, обозначени като червени зони, трябва да затворят, съобщи вчера здравният министър Роберто Сперанца.
Премиерът Марио Драги е утвърдил мерките и те влизат в сила от 6 март.
Занятията в началните училища в червените зони и районите с над 250 заразени на 100 000 души ще се водят онлайн.
Мерките означават, че италианците не могат да пресичат вътрешните граници на 20-те области на страната до 6 април. Този период включва католическия Великден, който е една от най-популярните дати за пътувания. Изключения се правят за работа и по спешни случаи.
Има обаче някои облекчения за културни институции в по-слабо засегнатите райони. Например театрите и киносалоните в жълтите зони ще могат да отворят от 27 март, макар и с по-малобройна публика отпреди.
В Италия има 98 288 починали от новия коронавирус, вторият най-висок брой в Европа след Великобритания.
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание
Сочна лятна торта с кисело мляко, която всеки може да направи за нула време
Поредно меле с тир и три автомобила
Алибегов: Когато видите цени, които не ви изнасят, правите две крачки вляво и сядате в друго заведение
Шок на пътя: Плащаме по 5 евро за обществена тоалетна, КЗП подпука „миризливия“ бизнес
Катар покри всички разходи на феновете си за Световното
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920
Ваксината срещу варицела у нас става задължителна от 1 юли
