AstraZeneca: Ваксината ни е ефективна и при възрастните
Данните ще продължат да се натрупват в предстоящите седмици и месеци, което ще разшири разбирането за ефективността
Последните данни от реалната практика надграждат нарастващия брой доказателства, че ваксината на AstraZeneca е ефективна в редуцирането на инфекциите и в спасяването на животи. Данните ще продължат да се натрупват в предстоящите седмици и месеци, което ще разшири разбирането за ефективността. Тези данни ще включват информация за две дози от ваксината, което се очаква да осигури най-добра протекция. Това сочат от AstraZeneca в позиция относно съобщени данни за ефективност на ваксината им в Англия, цитирани от NOVA.
Вчера министърът на здравеопазването на Великобритания Мат Ханкок анонсира резултатите от независим анализ на данни от реалната практика от цяла Англия, които предполагат, че ваксината срещу COVID19 на AstraZeneca е високо ефективна в редуцирането на COVID-19 инфекции при лица на и над 70-годишна възраст.
Събрани и анализирани от Публично Здраве Англия (PHE) съобщените данни са внесени за публикуване като предпечат.
При лица над 80-годишна възраст данните предполагат, че единична доза, от която ѝ да е ваксина (AZ/Oxford или Pfizer/Biontech) е над 80% ефективна в превантиране на хоспитализациите около 3-4 седмици след ваксинацията. Това са ранни данни и е необходимо допълнително време, за да се оцени напълно ефектът на ваксината срещу COVID19 на АстраЗенека и по конкретно върху смъртността.
6 места в дома ви, които трябва да почиствате с прахосмукачка всеки уикенд
САЩ - Европа се разпада икономически и може да се срути цивилизационно до 20 години
Над 80 ученици участваха в шосейно бягане „Никулден“ в Несебър
Кои са носителите на Годишните литературни награди в Бургас
ЧСИ-тата искат разширяване на правомощията
Вапцаровски дни в СУ „Н. Й. Вапцаров“ Царево – седмица, посветена на словото, духа и младите таланти
Заровени кюфтета – царски пир за жълти стотинки! Как може нещо толкова елементарно да е толкова вкусно
ЕК глоби Илон Мъск със 120 млн. евро
Всички правим тази грешка с прането през зимата, а може да ни довлече черен мухъл
Netflix купува Warner Bros. и HBO Max за 72 млрд. долара - най-голямата сделка в историята на Холивуд
Благомир Коцев обжалва гаранцията от 200 000 лв.
Извънредно! 270-метров танкер дрейфува край Резово, има опасност да заседне
