Бием трета доза ваксина наесен
Това е прогнозата на Института по микробиология към Българската академия на науките
Ефективността на ваксините срещу новия южноафрикански вариант на COVID-19 намалява значително и не е изключено наесен да се наложи реимунизация с трета доза. Това заявиха от Института по микробиология към Българската академия на науките, предаде Би Ти Ви.
През последното денонощие у нас има ръст на новозаразените с коронавирус, а напрежението по опашките за имунизация пред болниците продължава. Обещаният електронен регистър за ваксинация ще започне работа до края на седмицата.
За пръв път от началото на годината за последното денонощие има 2588 новозаразени. При направени над 16 000 теста това означава, че положителни вече са близо 16% от пробите. Числото се увеличава тревожно.
Излекуваните за последното денонощие са близо 1085, починали - 117.
Ето как изглежда 14-дневната заболеваемост на 100 000 души в страната ни, базирайки се на данните от Единния информационен портал:
Само една жълта област, три оранжеви, седем са между 120 и 200 заболели на 100 000.
Останалите - над 200. Дали ще се наложи връщане на част от мерките - това ще стане ясно в четвъртък, казаха от МЗ за Би Ти Ви.
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор
Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция
В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче
Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“

Те са на всеки милиметър
от далеч си личи,че си много умен !