Бием трета доза ваксина наесен
Това е прогнозата на Института по микробиология към Българската академия на науките
Ефективността на ваксините срещу новия южноафрикански вариант на COVID-19 намалява значително и не е изключено наесен да се наложи реимунизация с трета доза. Това заявиха от Института по микробиология към Българската академия на науките, предаде Би Ти Ви.
През последното денонощие у нас има ръст на новозаразените с коронавирус, а напрежението по опашките за имунизация пред болниците продължава. Обещаният електронен регистър за ваксинация ще започне работа до края на седмицата.
За пръв път от началото на годината за последното денонощие има 2588 новозаразени. При направени над 16 000 теста това означава, че положителни вече са близо 16% от пробите. Числото се увеличава тревожно.
Излекуваните за последното денонощие са близо 1085, починали - 117.
Ето как изглежда 14-дневната заболеваемост на 100 000 души в страната ни, базирайки се на данните от Единния информационен портал:
Само една жълта област, три оранжеви, седем са между 120 и 200 заболели на 100 000.
Останалите - над 200. Дали ще се наложи връщане на част от мерките - това ще стане ясно в четвъртък, казаха от МЗ за Би Ти Ви.
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците

Те са на всеки милиметър
от далеч си личи,че си много умен !